Olav Kooij debuteert in Tour de France 2026 en mikt op groene trui
Olav Kooij gaat in de zomer van 2026 debuteren in de Tour de France. De Nederlandse sprinter is vertrokken bij Visma | Lease a Bike om namens het ambitieuze Decathlon CMA CGM-team als kopman uitgespeeld te worden in de grootste wedstrijd van het jaar. CEO Dominique Serieys zet hoog in en wil met Kooij voor de groene trui gaan in de Tour.
Donderdag presenteert het vernieuwde Decathlon CMA CGM zich in Lille aan de media. De presentatie opende met een speech van CEO Dominique Serieys, die voor 2026 met CMA CGM een grote multinational in overzees transport binnenhaalde als naamsponsor. Samen met Decathlon zorgt het bedrijf voor een flinke investering en grote ambities.
“We zijn heel trots op de resultaten, het zijn geen kleine zaken. Na twee jaar van bouwen en consolideren komen we nu in een nieuwe era. We hebben een duidelijke ambitie, maar we moeten bescheiden blijven. We moeten onszelf blijven handhaven in de top-5 van de wereld, op alle terreinen”, vertelde Serieys.
Met Kooij naar de Tour, grote ambities in Roubaix, Giro en Vuelta
“De vijf monumenten zijn de belangrijkste pijler van ons team, we mikken op top-5 in Roubaix en een overwinning in één van de vijf monumenten”, ging hij verder. “Ook hebben we grote ambities in de grote rondes. We gaan voor top-5 in Giro d’Italia en de Vuelta a España met Felix Gall en Matthew Riccitello. En we hebben de ambitie om met Olav Kooij voor het groen in de Tour gaan.”
Over de hoofddoelen van het Franse toptalent Paul Seixas is nog geen duidelijkheid. “Natuurlijk wil ik naar de Tour, maar ik heb geen idee of dat dit jaar al is of een van de volgende jaren”, vertelde hij op de teampresentatie.
Op de presentatie werd ook het nieuwe shirt van Decathlon CMA CGM gepresenteerd. Het groen-blauw van afgelopen seizoen blijft behouden, maar daar komt op de borst nog een extra rode gloed bij.
Dit bericht op Instagram bekijken

Want Pogacar heeft vorig jaar de code gekraakt voor Milaan San Remo dus ik verwacht ook niet dat een Kooij daar voor de zege kan sprinten.
De andere klassiekers heb je duidelijk renners die sterker zijn dan de troeven van Decathlon.
Kooij geef ik trouwens wel een reële kans op groen.
De top drie klopt vrij aardig met UAE, Visma en trek.
Maar op 4 staat dan Astana en op 5 nog Soudal maar die gaan zakken na h t vertrek van Evenepoel.
Ik zie Decathlon toch wel samen met Red Bull en Ineos als kandidaten voor de plekken in de top 5.
Kooij is een goeie sprinter, maar niet de snelste en ook niet de sterkste. Al moet je afwachten of er überhaupt veel renners voor groen gaan. Philipsen bij Alpecin en Pedersen of Milan bij Lidl-Trek lijken de voornaamste kandidaten. Een Tour-etappe winnen lijkt mij een mooie ambitie.
Een monument winnen? Dat gaat niet gebeuren, denk ik. En top-5 rijden in Roubaix wordt ook niet evident. Een top-5 plek in de Giro of de Vuelta is natuurlijk mooi, maar dat maakt je niet 1 van dé topteams.
Ze wonnen afgelopen seizoen veel, maar slechts 3 keer op WT-niveau met als uitschieter een Giro-rit. Ik zie ze eerder ergens in de tweede helft van de top-10 uitkomen. Wellicht dat de jonge talenten nog iets meer tijd nodig hebben om echt te ontbolsteren.