Officieel: Olav Kooij rijdt vanaf volgend jaar voor Decathlon CMA CGM
Decathlon-AG2R heeft de komst Olav Kooij bekendgemaakt. Bij de ploeg die volgend jaar Decathlon CMA CGM zal heten, moet de Nederlandse topsprinter de kans krijgen om deel te nemen aan de Tour de France. Kooij tekent voor drie jaar.
Na vijf seizoenen voor de WorldTour-formatie van Visma | Lease a Bike, zal Kooij vertrekken bij de Nederlandse ploeg. De 23-jarige sprinter werd in 2020 opgepikt door de opleidingsploeg van het toenmalige Jumbo-Visma. Al in februari 2021 maakte drievoudig ritwinnaar in de Giro d’Italia de overstap naar de hoofdmacht.
Jaar | Team |
---|---|
2028 | Decathlon CMA CGM |
2027 | Decathlon CMA CGM |
2026 | Decathlon CMA CGM |
2025 | Team Visma | Lease a Bike |
2024 | Team Visma | Lease a Bike |
2023 | Jumbo - Visma |
2022 | Jumbo - Visma |
2021 | Jumbo - Visma |
2021 | Jumbo-Visma Development Team |
2020 | Jumbo-Visma Development Team |
Aankomende winter zal Kooij dus vertrekken bij ‘zijn’ Visma | Lease a Bike. Hij verruilt de geelzwarte formatie voor het Franse Decathlon CMA CGM. De ploeg die momenteel door het leven gaat als Decathlon-AG2R La Mondiale, is druk bezig de selectie te versterken in aanloop naar aankomend seizoen.
Eerder deze week werd bekend dat ook Tiesj Benoot en de talentvolle Matthew Riccitello de overstap maken. Naast Kooij, versterkt de Franse formatie zich ook met Nederlanders Daan Hoole, Cees Bol en de Belg Robbe Ghys.
Lees verder onder het X-bericht
Bienvenue @KooijOlav 💙
✍️ 2️⃣0️⃣2️⃣8️⃣#DECATHLONAG2RLAMONDIALETEAM pic.twitter.com/BaOBK78Ezd— DECATHLON AG2R LA MONDIALE TEAM (@decathlonAG2RLM) September 8, 2025
“Ik kijk er enorm naar uit om in 2026 bij Decathlon CMA CGM te starten en een nieuw hoofdstuk in mijn carrière te beginnen”, reageert Kooij via de mediakanalen van zijn nieuwe ploeg. “Ik zie ernaar uit om samen met het team te werken aan toekomstige doelen en nieuwe uitdagingen. We delen een grote ambitie om op het hoogste niveau te presteren, wat hopelijk zal bijdragen aan nog veel meer successen in de komende jaren.”
Kooij groeide binnen Visma | Lease a Bike uit tot een absolute topsprinter, maar had – vanwege de aanwezigheid van Jonas Vingegaard – geen uitzicht op deelname aan de Tour de France. Bij zijn nieuwe ploeg lijkt de weg vrij om zijn debuut in La Grande Boucle wel te kunnen maken.
Dan heeft het pas zin om een hele ploeg om die jongen heen te bouwen en kan Decathlon alsnog de keuze maken dat niet te doen.
“De vraag is wie nu als afmaker inschuift naast Brennan.”
Hoezo? Ze hadden hiervoor toch ook geen twee sprinter naast Kooij? Dat Brennan het dit seizoen zo goed zou doen hadden ze bij de ploeg ook totaal niet verwacht dus het is niet zo alsof ze dit seizoen van plan waren om met twee van dat soort winnaars te werken.
“Brennan kun je ook inzetten in koersen als Catalonië en Romandië waar de sprintritten voor Kooij normaliter te lastig zijn.”
Ze konden Kooij dit jaar al niet het schema van een wereldtopper geven omdat ze andere prioriteiten hebben. Met de opkomst van Brennan was het schema van Kooij alleen maar minder geworden. Want hoe goed Kooij ook wordt, de ploeg’s prioriteit is Vingegaard. Het is niet alsof ze met een tweede (veel talentvollere) sprinter erbij Kooij opeens meer een prioriteit zou worden. Hoe laat je Brennan dan ook nog een volwaardig schema rijden? Iets wat ze met Kooij al niet eens konden (hij vertrekt volgens mij mede omdat hij de Tour wil rijden en dat bij Visma niet mag).
Krijg af en toe het idee dat sommige mensen hier op het forum lijken te vergeten dat het uiteindelijk de renner is die de keuze maakt. De ploeg kan niet dwingen om te blijven en Visma heeft ook geen oneindig budget.
Zelfde geldt voor Benoot en van Baarle. Ik heb ergens opgevangen dat die een keurig bod hebben gekregen van Visma, maar ook zij hebben gewoon andere keuzes gemaakt.
Van Baarle is minder zichtbaar maar daar geld hetzelfde voor als Benoot, ware het niet dat ALS hij fit is en geen pech heeft ook echt klassiekers kan winnen: prijskaartje is er waarschijnlijk naar en zal niet terug willen naar een minder salaris na een paar pech seizoenen zonder persoonlijke resultaten, voor het NL karakter was het wel een goed uithang bord, maar resultaat is belangrijker dan misplaatst nationalisme.
Brennan VS Kooij: Brennan kan op veel meer terreinen uit de voeten, daar wil je wel een 2e sprinter bij hebben voor resultaten in kleinere wedstrijden maar Kooij is dat niveau ontgroeid en is minder breed inzetbaar, maar blijft Brennan een sprinter of gaat hij zich meer ontwikkelen als WVA, waar sprinter bijvangst is maar de doelen meer in de klassiekers en lastige wedstrijden liggen? (Maar die ontwikkeling zal wel een aantal jaar vergen om zich uit te kristalliseren)
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/CMA_CGM
Ik had eerder begrepen/gehoord dat L’oreal sponsor zou worden…