‘Nog geen rust voor Roglic? Sloveen denkt aan deelname Ronde van Zwitserland’
Staat Primož Roglič over ruim een week aan de start van de Ronde van Zwitserland (11-18 juni)? Als we Radiotelevisione Svizzera mogen geloven, zal de kersverse winnaar van de Giro d’Italia naar alle waarschijnlijkheid deelnemen aan de Zwitserse wielerronde.
Roglič kan terugkijken op een zeer succesvolle maar ook veeleisende Ronde van Italië, maar zou nog niet denken aan een rustperiode. De renner van Jumbo-Visma zou nu van plan zijn om te starten in de Ronde van Zwitserland. De organisatie van de achtdaagse wielerronde hoopt in elk geval op de komst van Roglič. “We zouden het geweldig vinden om je te zien komen en je te zien vechten om die enige rittenkoers van één week die je nog niet won”, klinkt het.
De Ronde van Zwitserland is de enige ‘grote’ rittenkoers van één week die nog niet op het palmares van Roglič prijkt. De Sloveen won in zijn loopbaan al wel de Rondes- van Catalonië, Romandië en het Baskenland, Parijs-Nice, Tirreno-Adriatico en het Critérium du Dauphiné. Tot op heden wist nog geen enkele renner de zeven wedstrijden allemaal te winnen.
Tour de France
Roglič kreeg dinsdag ook al de vraag of hij in de komende Tour de France zal starten. De Sloveen reageerde op de voor hem zo kenmerkende wijze. “Of het een optie is? Nee. Misschien. Ik weet het niet. Wie weet. Ik zeg altijd: je weet nooit wat er gebeurt in het leven, welke uitdagingen en kansen je krijgt… Maar over dat soort vragen wil ik nu niet nadenken. First things first.”
Maar alle, belangrijke, rondes van een week winnen is ook een enorme prestatie, denk dat hij daarom dit overweegt ook kijkend naar de huidige deelname lijst.
Giro - Tour combi lijkt een onmogelijke maar waarom zou hij het niet gewoon proberen op zijn 33e, heel veel kansen zijn er ook niet meer. Denk dat niemand het idee had dat Roglic de hele Giro op zijn topniveau reed, hooguit in de laatste tijdrit dus de vorm zou hij nog wel moeten kunnen doortrekken. En als bliksemafleider van Vingegaard zou hij de ideale man zijn waar al vroeg in de Tour mee gespeeld kan worden.
Heeft hij veel op de spaarstand gereden dat hij nu niet helemaal uitgewoond is?
Als hij Zwitserland ook nog wint dan draait hij echt wel een formidabel seizoen (4 hoogstaande GCs winnen). Mensen durven al eens vergeten dat Zwitserland een beetje als de '4e grote ronde' wordt beschouwd.
Fantastische prestatie ook om al de 7 grote World Tour wedstrijden te winnen, al zijn het er voor mij 8. Ook Romandië vind ik hierbij horen, maar die heeft hij ook reeds op zak ;). Achteraf gezien had hij eigenlijk vol voor de Tour van 2019 moeten gaan, spijtig dat Jumbo daar alles op een podium met Kruijswijk zette.
Welke tel jij er dan nog bij?
Ik had over Romandië gelezen, ik houd het dus ook bij de grote 7. De UAE Tour zou je binnen een jaar of 20 erbij kunnen rekenen, maar die staat ook al op zijn palmares.
Zou op dit moment geen van deze 3 bij de "grote 7" plaatsten, maar ik plaatst alle 3 toch wel boven de UAE Tour.
Van die 3 heeft Polen de langste geschiedenis. En naar mijn mening heeft de Benelux op papier de grootste potentie om iets aparts van te maken (proloog, tijdrit, waaierrit, mini RvV, mini LBL, mini AGR en eventueel zelfs een kasseienrit).
Na Zwitserland nog 10 wkn oid tot start vuelta.
Dan zou ie na Zwitserland wrs 3 wkn rust nemen, dan 3 wkn opbouwen en nog 3 op hoogte. Zoiets kan prima. Roglic heeft geen wedstrijden nodig om goed aan vuelta te beginnen. Dat heeft ie in verleden ook laten zien, bijvoorbeeld 2019 toen ie 1e keer vuelta won.
Anders volgend jaar combi RvZ en TdF.
Hij kan dit jaar ook nog gaan voor Ronde van Lombardije en wie weet WK wegwedstrijd in Glasgow. Hoewel dat laatste qua parcours mij onwaarschijnlijk lijkt.
Het is natuurljik intensief, na de Giro. Maar het ljkt me een betere keuze dan de TdF; die is zowel qua niveau als qua duur toch een stuk intensiever. En wie weet via Zwitserland en even wat decompressie proberen om voor dat andere huzarenstukje te gaan, namelijk voor de 4e keer de Vuelta proberen te winnen.
En dan volgend jaar een poging voor Tourwinst om zijn lijstje helemal compleet te maken.