NK veldrijden in Zaltbommel weer afgelast, KNWU zoekt alternatieve locatie
Het NK veldrijden 2022 gaat voor het tweede jaar op rij niet door in Zaltbommel. Vanwege de verlengde coronamaatregelen is een streep gezet door het evenement, dat op 8 en 9 januari georganiseerd zou worden door Stichting Cyclocross Zaltbommel. De KNWU zoekt wel naar een alternatieve locatie.
Tot en met 14 januari 2021 gelden strenge coronamaatregelen in Nederland. Een van de beperkingen is dat er geen publiek welkom is bij sportwedstrijden. Volgens Robert Schrimmer, voorzitter van de organisatie, is een NK met de huidige restricties niet mogelijk. Ook de onzekerheid omtrent het aangaan van financiële verplichtingen heeft daarbij een rol gespeeld.
“Wij willen bewust een volwaardig Nederlands kampioenschap organiseren. En dat kan in onze ogen niet zonder een grote aanwezigheid van wielerfans en sponsoren én van de sfeer en de ambiance die daarbij horen”, geeft hij aan. “Het is héél zuur, want na 2021 is het nu ook de 2022-editie waar door corona een streep doorheen gaat.”
Zaltbommel krijgt derde kans in 2023
De KNWU begrijpt de situatie, maar laat Zaltbommel en de lokale organisatie niet met lege handen achter. “De plannen kunnen voor Zaltbommel weer uit de kast, omdat de organisatie in 2023 op herhaling mag. Dan zal het NK veldrijden wederom in Zaltbommel plaatsvinden. Drie keer is scheepsrecht dus. Hierdoor schuift de eerdere toewijzing aan Nijstad (gemeente Hoogeveen) automatisch door naar 2024”, laat de wielerunie weten.
Er is door de KNWU nog geen definitieve streep gezet door het NK veldrijden 2022. De bond is in gesprek met andere organisatoren om de titelstrijd op 8 en 9 januari te organiseren op een andere locatie, helaas ook zonder publiek. Veel tijd is er niet voor de KNWU: ‘op zeer korte termijn’ volgt meer informatie.
Locaties NK veldrijden
2022: Nog niet bekend
2023: Zaltbommel
2024: Hoogeveen
Peddelaars kom er maar weer In !!
om aan te geven hoe kansloos dit allemaal is. en hoe het anders kan.
maar gewillig alles afgelasten zal op de lange termijn een veel gaan kosten, qua events en wedstrijden etc.
maar er wordt gewoon achter de regering aangehobbeld.
Daarnaast zal er natuurlijk geen renner starten wanneer e.e.a. niet vergund is. Bij een ongeval ben je dan namelijk ook niet verzekerd.
Tot slot, welke organisatie riskeert er vrijwillig een torenhoge boete?
Makkelijk kletsen als natuurlijk rechtspersoon waarbij je bij overtreding hooguit een waarschuwing riskeert.
Nationale veldrit was onlangs een reuze succes.
Vooral vanwege het aansprekende parcours waar alles in zit: hoogteverschillen, schuine kanten enz. Goed af te sluiten.
Een goed alternatief is ook Wijkpark Molenvliet in Woerden. Daar is het NK al 2x georganiseerd. Ook goed af te sluiten.
Volgens mij zijn er praktisch voldoende mogelijkheden voor een alternatief. Nu de wil nog. En de KNWU wellicht om te ondersteunen in de kosten.
Dan maar een willekeurig stuk weiland omploegen, misschien wil Yvon Jaspers wat boeren benaderen voor ons.
Maar dat zal wel niet kostendekkend en egodekkend zijn zonder bobo's.
Maar zoals hierboven al aangegeven worden er op amateur niveau volgens mij heel wat crossjes georganiseerd in Nederland terwijl het NK toch wel vaak naar de Usual Suspects gaat. Zou ook weleens een nieuwe naam willen zien.