Nibali onder de indruk van Roglic: “Een exceptionele tijd”
foto: Cor Vos
zondag 12 mei 2019 om 08:53

Nibali onder de indruk van Roglic: “Een exceptionele tijd”

Vincenzo Nibali en grote rondes: het is nog altijd een gelukkig huwelijk. De ronderenner begon de Giro d’Italia op uitstekende wijze door als derde te eindigen in de openingstijdrit. Maar ook de kopman van Bahrain Merida kwam niet aan de kanontijd van Primož Roglič. “Een exceptionele tijd”, is Nibali onder indruk.

De 34-jarige Nibali – die op jacht gaat naar zijn derde Girozege – liet zaterdag zien in topvorm te zijn. De Italiaan moest dan wel 23 seconden toegeven op Roglič, hij was bijvoorbeeld wel vijf seconden sneller dan Tom Dumoulin. “Ik reed een behoorlijk goede tijd”, zo kijkt Nibali terug op zijn prestatie.

“Het was een hele lastige tijdrit. Ik kende de slotbeklimming (San Luca, red.) goed, aangezien we hem altijd moeten beklimmen tijdens de Giro dell’Emilia. We wisten dat we tot het gaatje moesten gaan”, aldus Nibali, die zijn ploeggenoten Damiano Caruso (tiende) en Domenico Pozzovivo (19e) ook goed zag presteren.

RIDE Magazine
7 Reacties
12-05-2019 09:41
Bizar goede tijd. Ik ga er vanuit dat Roglic zijn trui gaat verliezen maar hem later in de giro weer zal dragen wellicht tot het einde. Nibali en Yates grootste uitdagers, Dumoulin viel een beetje tegen.
    12-05-2019 10:28
    Als Lopez ook al goeie tijdritten gaat rijden, schaar ik hem toch zeker als één van de topfavorieten. Eigenlijk zijn het er 5.
    12-05-2019 12:22
    Heel opvallend dat de 5 favorieten meteen 1-5 eindigen in de allereerste rit. Dat voorspelt een geweldige strijd. Ik schat de kansen op eindwinst zo in:

    1. Roglic 30%
    2. Yates 25%
    3. López 25%
    4. Nibali 10%
    5. Dumoulin 10%
    12-05-2019 13:48
    @Drj, yes die mag ik niet vergeten, ook zeer verrassend ja.
12-05-2019 09:53
Ik denk dat ook niemand deze tijd/positie van Nibali had verwacht.
12-05-2019 10:33
Het zegt allemaal nog niet zoveel. Roglic was nu super. Maar in drie weken kan er zoveel gebeuren. Er zal op een gegeven moment veel aangevallen worden. Yates. Dumoulin, Nibali en Angel Lopez. Het is dan de vraag hoe Roglic na een keer of vier á vijf reageert. Kan hij dat allemaal pareren.
We weten allemaal wat er is gebeurd met Yates verleden jaar. Gewoon kapot gereden.
En Froome ging er mee heen. Dat kan ook dit jaar weer gebeuren. Alleen niet door Froome natuurlijk.Ha, ha.
12-05-2019 10:50
Nibali kan in elk geval zo nu en dan op een klein beetje steun van de organisatie rekenen. Benieuwd of deze oude strijder tot het eind aan toe mee kan doen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine