Nibali: “Ik kijk uit naar de etappe van morgen”
foto: ANSA/CLAUDIO PERI
vrijdag 27 mei 2016 om 18:36

Nibali: “Ik kijk uit naar de etappe van morgen”

Vincenzo Nibali was de grote winnaar van de negentiende etappe in de Giro d’Italia. De Italiaan van Astana maakte dankbaar gebruik van de valpartij van Steven Kruijswijk en steeg naar de tweede plek in het algemeen klassement. Na afloop toonde hij zich erg tevreden in het flashinterview.

Dankwoord aan ploeggenoten
Waar Nibali zich eerder deze Giro zichzelf niet voelde en aanvankelijk opnieuw moest passen op de flanken van de Colle del’Agnello, kwam hij vandaag als grote winnaar uit de bus. Na afloop bedankte een geëmotioneerde Nibali vooral zijn ploeggenoten. “Michele Scarponi was groots, het hele team was fantastisch. Het was een ongelooflijke etappe. De afgelopen dagen was ik minder, maar vandaag was mijn vorm goed. Ik kijk uit naar morgen.”

RIDE Magazine
78 Reacties
27-05-2016 19:28
Nibali wordt hier nu toch gewoon met zijn eigen uitspraken aangepakt, niks mis mee.
Hij is nu een beetje de werknemer die de hele week ziek is en dan op vrijdagavond in de kroeg zit tot sluitingstijd.

@RV

Nibali was dinsdag heel slecht en ook in de tijdrit was het niks, dat geeft hij zelf ook toe.
27-05-2016 19:29
Weet je, ik vraag me toch af of jullie het niet in het verkeerde perspectief zijn. Ik denk namelijk dat als Kruijswijk niet gevallen was, dat Nibali dan ook niet solo was aangekomen. Met alle respect, maar Nibali heeft amper tijd kunnen pakken op Nieve in deze klim, dus het is niet dat hij hier opeens als een raket omhoog schoot.

Het punt is dat de toppers de hele Giro al niet super sterk zijn. Kruijswijk stak er met kop en schouders bovenuit in iedere etappe, en Nibali was degene die door zijn rijstijl zich daar erger op stuk beet dan de andere toppers die gewoon passiever koersen. Nu Kruijswijk letterlijk weg is gevallen is het voor Nibali met zijn stijl ineens veel eenvoudiger want zijn aanvallen slagen opeens.
27-05-2016 19:38
@Noud valide argumentatie. Het kan dat Chaves conditioneel gewoon over de piek is en sneller slijt dan de uitgenaste rot Nibali. Als je Nibali met Nieve vergelijkt, dan had Kruiswijk deze rit zonder val misschien wel op z'n gemakje gewonnen. Toch was de aanvalslust van een wat kwakkelende Nibali wel opmerkelijk; zomaar demarreren van kop af op terrein waar Chaves normaliter net even iets sterker is...

Een paar dagen geleden was het allemaal mis met de Messina-haai en moest zijn bloed onderzocht worden. Ik zou dat nu toch graag van Chaves willen horen.

Hoe dan ook, in tegenstelling tot sommigen hier, ben ik er behoorlijk van overtuigd dat Nibali een groot sportman is, een van de beste stuurders in het peloton, een hard trainer en tot voor kort alles schoon reed... maar ik denk wel... soms wordt de druk (Astana eist prestaties) en de frustratie (van het afleggen tegen verdachte renners) te veel.
27-05-2016 19:39
HET IS CHAVE!S! niet met een Z... wanneer leert iedereen het nou.
27-05-2016 19:41
@Naspa
“maar een paar dagen geleden dacht hij nog aan afstappen omdat fysiek hij niet in orde zou zijn.”
In de link die je erbij voegt lees ik dit:
Tegenover La Gazzetta dello Sport voegde Nibali nog toe dat hij 'niet op zal geven en Turijn sowieso gaat halen'. "Mijn conditie is wat het is. Er gaat gewoon iets niet goed. Een verlies moet je accepteren uit respect voor je rivalen en je ploeggenoten. Hoe kan ik ooit mijn ploeggenoten verlaten? Zij doen alles om mij te helpen."

Hoezo afstappen dan?
27-05-2016 19:43
@Jacco Als je benadrukt dat je iets niet gaat doen, dan betekent het dat je erover hebt nagedacht.
27-05-2016 19:44
Goede analyse van Noud waar ik me bij aansluiten kan.
27-05-2016 19:45
Idd Cyclesgoff. Toptweet.

Janjanssen, mooie vergelijking :)

Noud, geen slechte analyse denk ik. Maar kan me toch niet ontdoen van een bepaald gevoel dat iets te vaak de kop opsteekt rondom de ploeg met een huiveringwekkende staat van dienst.
27-05-2016 19:52
Goede post Naspa

Nibali is ook een van mijn favoriete klassementsmannen. Maar als renners zulke rare prestatie curves ga je wel twijfelen. Dinsdag was ie nog blij dat ie een Pozzovivo kon volgen.
27-05-2016 19:57
Voor de factf*ckers > Astana is sinds de gebroeders Iglinsky heel erg vaak gecontroleerd zonder dat daar iets uitgekomen is. Ze hebben gewoonweg steengoede renners en een moorddadig aanvallende koersopvatting.
27-05-2016 20:00
@klootje

Weliswaar wat meer in de marge maar toch:
Het optreden van Uran Uran is ook niet bepaald overtuigend geweest deze Giro met als dieptepunt zijn tijdrit zondag (50e, vgl Nibali 25e). Nu reed hij sterk met Valverde en wordt hij 7e.
Cannondale is toch wel een nette ploeg?
27-05-2016 20:03
Geen Steven Kruijswijk, voor mij dan toch Nibali.
27-05-2016 20:10
Het is niet zeker dat kruijswijk hier gewonnen had als hij niet was gevallen. Misschien wel. We zullen het nooit weten. Kruijswijk moet al dan niet met externe hulp zich hierover heenzetten en dan gaan bevestigen. Wat mij betreft in de vuelta. Dat is het mooie van de giro en de vuelta, die kan je samen in 1 jaar rijden en in beiden top zijn.
27-05-2016 20:17
Weinig sportief wat Nibali en Chavez hebben laten zien vandaag, zou de sport ten goede zijn gekomen als ze gewoon gewacht hadden. Zie het als bij een blessure de bal niet terug geven aan de tegenpartij, bij het voetbal.
27-05-2016 20:19
Er zit nog iets tussen wachten op Steven na zo'n val en het volledig proberen uit te buiten zoals Nibali/Astana deed door zelfs Scarponi te laten wachten. Vervolgens het ongeluk en wegvallen van sterkste man uit de koers niet eens benoemen Vreselijk onsportief! Hij zal het wel op gevecht met Valverde gooien..

Helaas had Steven nu al veel pijn dus mogen we morgen niet teveel van hem verwachten. Anders had ik hem graag revanche zien nemen.

Nibali is straks dan misschien de winnaar, maar als mens stelt hij niks voor.
27-05-2016 20:21
'Zie het als bij een blessure de bal niet terug geven aan de tegenpartij, bij het voetbal.'

Vind ik ook een domme regel, gewoon niet teruggeven die bal.

De mensen die werkelijk denken dat wachten een optie was voor Nibali en Chaves hebben een gaatje in hun hoofd size-ozon. Doe niet zo belachelijk man. Ook ik vind het vreselijk lullig en zielig voor Kruijswijk maar zijn val en falen heeft niets met gedrag van de opponenten te maken, niks.
27-05-2016 20:22
@Jacco
Uran heeft last van bronchitis gehad en daarnaast is er door Cannondale dit jaar nog geen één goede tijdrit van meer dan 10km gereden volgens mij. Zij moeten de stap nog zetten, die FdJ en Lotto-Jumbo bijvoorbeeld wel hebben gezet.
Als Uran in vorm is moet hij Nibali in deze vorm bij kunnen houden bergop.
27-05-2016 20:25
De dief van Messina kreeg de buit in zijn schoot geworpen. "Applaus"
27-05-2016 20:28
Boehoe Danny81. Er is maar één iemand die het hier verpest heeft en dat is Kruijswijk. Stuurfout en het is klaar. Als het andersom was geweest had je keihard lopen juichen. Topsport is hard en er is amper ruimte voor fouten. Dat zie je nu weer. In de laatste klim naar Risoul zag je dat niemand top was. Er moet er toch eentje winnen en dat is terecht Nibali. Ging hij snel? Nee. Ging hij het snelst met de minste fouten? Ja. Is het makkelijk om direct hem te beschuldigen? Ja, maar dat is een slap excuus voor de mensen die niet met dit verlies van Kruijswijk om kunnen gaan.
27-05-2016 20:33
Wat een vreemde reacties van sommigen... Serieus: wachten?! Lekker Valverde, Zakarin en iedereen aan laten sluiten omdat Kruijswijk een stuurfout maakt...

En dan gelijk weer dopingverhalen, pfffff. Nibali viel ook aan toen ie slecht was en eindelijk komt ie er door heen en dus valt ie gewoon weer aan. Wat Noud dus ook zegt laat wel zien dat ie niet extreem hard naar boven is gefietst.
27-05-2016 20:34
Nibali reed echt niet berbluffend hard hoor meen ik.. Nieve kon volgen, Chaves toonde eerder al minder te worden en Kruijswijk....tja zonder die val weet ik het zo niet. Dat Valverde zou lossen zagen we eerder deze Giro ook al.
27-05-2016 20:36
@Stopie Er zit iets tussen wachten en volledig uitbuiten door zelfs Scarponi te laten wachten. Dat wat er tussen zit heet fair play, weleens van gehoord?
27-05-2016 20:42
Welkom in de wereld.
27-05-2016 20:44
Jacco, vraag je dat nou echt aan me? http://www.cyclingnews.com/features/astana-timeline-eight-years-of-shadows/
27-05-2016 20:45
Ik heb een keer een stelletje sukkels zien wachten op aandringen van Cancellara, dit tegen de nadrukkelijke instructies van ploegleider Adri v. Houwelingen in...
Nooit meer doen, dat leer je al bij de jeugd!

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine