dinsdag 23 mei 2017 om 20:29
Nairo Quintana: “Uit respect viel ik niet aan”
Nadat Tom Dumoulin afgelopen zondag op Nairo Quintana had gewacht, wilde laatstgenoemde vandaag wat terugdoen. Dat zegt de Colombiaan op de website van Movistar.
“Om de een of andere redenen verloor de leider in het klassement het contact met onze groep”, begint Quintana zijn verhaal. “Toen hij dat moment kende, viel ik niet aan. Het was een gebaar van respect, aangezien hij ook sportief was toen ik ten val was gekomen afgelopen zondag. Andere ploegen wilden echter hun eigen koers rijden, niet zozeer om te profiteren van het pechgeval maar gewoon voor hun eigen belang.”Quintana is “al met al” tevreden over de uitslag van vandaag. “We moeten blijven knokken tegen Dumoulin, maar het is nu ook belangrijk om op Nibali te letten.”

En ik ben me terdege bewust dat dat soort sentimenten raar zijn, hoort bij de sportbeleving denk ik..
Nibali: 'I never expect anybody to wait for me when I stop' en gelijk heeft hij.
En dat het af en toe wel gebeurd dat begrijp ik maar al te goed, maar dit was gewoon een heel ongelukkige situatie op een heel slecht moment in de race, je kan het daar niet stil leggen, er moest daar gereden worden voor posities in het AK en voor de dagwinst.
Hier is wat hij zelf zei:
"I'm very straightforward: I never expect anybody to wait for me when I stop. Many times, I've fallen or punctured and just set off again," Nibali said, adding with a pinch of sarcasm: "I don't know, maybe we could distort cycling and have a referee who stops the race in front and behind ... I don't know what to say. This is my opinion, even if many people might attack me for saying this."
Vind eigenlijk nooit dat men moet wachten, het gaat hier gewoon om de knikkers... pech is pech... zo gaat dat in de topsport.
Wat Nibali zegt dus, prachtige overwinning overigens.
Jacco, ik zeg toch dat Nibali in zijn recht staat? Maar ik hoef het niet mooi te vinden.
Tel daarbij op dat Dumoulin zijn pitstop niet heeft gecommuniceerd en bovendien zijn moment nogal ongelukkig uitkoos.
Tel daarbij op dat de patron degene is die de trui draagt.
Waarom is de tegenstander van de held automatisch een grote schurk?
[url=https://previews.123rf.com/images/coprid/coprid1003/coprid100300041/6688367-Pair-of-rolls-pink-toilet-paper-Stock-Photo.jpg]hup Tom![/url]
Een ding is zeker, de messen zijn geslepen. Het aftasten is achter de rug, de verhoudingen zijn meer dan duidelijk. Als Tom zo goed is als ik vermoed, dan is het vanaf morgen oorlog in de Giro. Wat moeten die andere gasten blij zijn dat hij geen Astana of Sky achter zich heeft.
Tuurlijk niet. Een ieder zijn eigen voorkeuren.
@Bettinwel
Bij die bewuste etappe, gewonnen door Cavendish, stond er nog een rekening open vanuit de Ronde van Zwitserland meen ik mij te herinneren.
Anti-Nibali, alles wat hij doet is slecht, Quintana is slecht. Alles wat NL is is goed.
Weet je wat? Jungels had ik daar vandaag echt niet verwacht.
What's is in a name (Peter) .
Posters en insiders met inzicht, like ook wijlen Peter Post.
Nibali die in de Vuelta 1,5 jaar geleden door pech achterop raakte en hangend aan de ploegleiderswagen zich terug liet brengen. Wie herinnert zich de beelden niet. En dan nu zegt: "op mij hoef je ook nooit te wachten". Quintana die vorig jaar in de Ventoux etappe al gelost was, hangend aan een motor door het beeld schoot, en uiteindelijk door de val van Froome meeprofiteerde van "de tijd van Mollema". Die vandaag ook niet echt zijn best deed om te wachten. En dan nu het statement "uit respect" durft te maken.
Dat is misschien nog wel storender dan het "niet wachten" op zich.
Vanaf nu dan maar elke keer de koers stil leggen als iemand in de finale een sanitaire stop moet doen? Goed om weten voor mensen die voelen dat ze slechte benen hebben. Eventjes een paar minuten afstappen, ze wachten toch wel. En zolang je niet terug bent wordt er niet gekoerst, handig!