Nacer Bouhanni: “Ik ga hier niet om huilen”
dinsdag 24 juni 2014 om 10:44

Nacer Bouhanni: “Ik ga hier niet om huilen”

foto: Sirotti

Hoewel het niet geheel buiten de lijn der verwachting lag, werd gisteren definitief dat FDJ.fr Nacer Bouhanni niet meeneemt naar de Tour de France. Alle kaarten worden gezet op die andere jonge topsprinter, Arnaud Démare. Bouhanni zegt dit te respecteren.

“Marc Madiot (de ploegleider, red.) belde me en zei dat ik niet geselecteerd was”, vertelt de puntenwinnaar van de Giro d’Italia in L’Équipe. “Ik zei o.k. Waarom nog iets zeggen als het besluit al is genomen? Ik besloot om het te respecteren en niet te vragen naar het hoe en waarom.”

Het Franse dagblad deed dat wel. “Een aantal elementen hebben meegespeeld bij deze beslissing”, aldus Madiot zelf. “In de Giro heeft hij goed gepresteerd, maar we waren daarna niet zeker of hij naar de Tour zou gaan. Nu voelt hij geen vermoeidheid, maar zou wel plotseling kunnen opkomen in de Tour. We zullen ons nu met hem richten op het Frans Kampioenschap.”

1,7 miljoen per jaar
Bouhanni ziet zijn contract na dit seizoen aflopen, iets wat wellicht ook heeft meegespeeld in de beslissing van de ploeg. Verlengen wil hij namelijk alleen tegen riante voorwaarden: een jaartoelage van tussen de 1,5 en 1,7 miljoen, teamgenoten die in zijn dienst rijden, en gegarandeerde deelname aan klassiekers als Milaan-Sanremo, Gent-Wevelgem en E3 Harelbeke.

“Ik wanhoop niet dat we geen budget kunnen vinden om Nacer te behouden”, aldus Madiot, “maar ik heb het niet vandaag. Er zijn echter meer kansen om hem bij het team te houden.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine