Na ‘wat pijn en stijfheid’ voelt Tadej Pogacar zich nu klaar voor Milaan-San Remo
foto: Cor Vos
donderdag 20 maart 2025 om 11:44

Na ‘wat pijn en stijfheid’ voelt Tadej Pogacar zich nu klaar voor Milaan-San Remo

Na vier eerdere pogingen doet Tadej Pogacar zaterdag opnieuw een gooi naar de zege in Milaan-San Remo. De Sloveen hoort bij de topfavorieten voor winst, maar is de wereldkampioen inmiddels volledig hersteld van zijn valpartij van een kleine twee weken geleden in Strade Bianche?

“Ik zat maandag na de Strade alweer op de fiets, maar deed het wel een paar dagen wat rustiger aan”, laat Pogacar weten op de website van zijn ploeg UAE Emirates XRG. “Ik was natuurlijk wel een beetje stijf en had ook wel wat pijn, maar ik voel me nu gelukkig weer goed. Ik ben klaar voor Milaan-San Remo.”

Voor Pogacar begint nu een zeer belangrijke periode met meerdere topklassiekers, te beginnen dus met Milaan-San Remo. “Ik ken het parcours inmiddels goed. We hopen de wedstrijd van spektakel te voorzien. Of we ook kunnen winnen? Het zal zeker niet makkelijk worden, maar we gaan ons best doen.”

“Zoals we in het verleden hebben gezien, zijn er een aantal scenario’s te bedenken waarin deze koers kan eindigen. We zullen zeker een plan uitstippelen en onszelf zo goed mogelijk positioneren in de finale. Milaan-San Remo is een wedstrijd die we heel graag zouden willen winnen.”

Pogacar kan komende zaterdag rekenen op steun van de Noorse kilometervreter Vegard Stake Laengen, de oersterke Duitser Nils Politt, zijn Sloveense vertrouweling Domen Novak, het Mexicaanse toptalent Isaac Del Toro, de explosieve Ecuadoraan Jhonatan Narváez en – last but not least – Tim Wellens.

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
6 Reacties
20-03-2025 11:54
Hmm ik had het team bergop iets sterker verwacht
    20-03-2025 12:01
    Misschien tactiek over een andere boeg, zoals Ewan als suggestie gaf: hard maar niet ziedend Cipressa op, vervolgens tot Poggio keihard maken met al deze sterke mannen en dan op Poggio 1 uitbarsting van Pogi.
    20-03-2025 12:28
    Met Novak, Narvaez, Wellens en del Toro kan je heuvelop toch wel een stevig treintje maken.

    Grootste uitdaging is om onderaan de Cipressa en de Poggio de trein vooraan het peloton op te lijnene. Dit was iets wat vorig jaar niet echt goed lukte.
20-03-2025 13:04
Nou zeg, verdient Wellens niet een karakteristieke, op het lijf geschreven bijvoeglijk naamwoord?
    20-03-2025 16:29
    Dat heeft een bij de les zijnde Ray goed opgemerkt!
20-03-2025 14:33
Zaak voor Pogacar is om van de snellere mannen af te raken voor de finish. Zijn kans ligt na de Poggio als hij met meerdere renners de finalekilometers ingaat.Er kan dan enigszins tactisch gereden worden.Mocht hij samen met Mathieu naar de streep gaan verliest hij.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine