‘Mikel Landa rijdt Vuelta en treft daar toekomstig kopman Evenepoel’
vrijdag 11 augustus 2023 om 10:27

‘Mikel Landa rijdt Vuelta en treft daar toekomstig kopman Evenepoel’

Mikel Landa gaat eind augustus de Vuelta a España betwisten, meldt de Spaanse krant AS. Dat betekent dat de kopman van Bahrain Victorious het in de Ronde van Spanje gaat opnemen tegen zijn aanstaande kopman Remco Evenepoel, want de transfer van Landa naar Soudal Quick-Step is al aangekondigd door ploegbaas Patrick Lefevere.

De Vuelta wordt mogelijk de laatste wedstrijd van Landa voor Bahrain Victorious, al bestaat ook nog de kans dat hij in oktober afzwaait bij de ploeg in de Ronde van Lombardije. Zelf twijfelde Landa over zijn deelname aan de Vuelta na een tegenvallende Tour. “De ploeg wil dat ik rijd, maar ik wil niet te vroeg beslissen. Ik wil naar huis, fysiek en mentaal uitrusten en dan kijken of ik het red”, zei hij eind juli. “Ik geef mijn Tour een vijf, vooral omdat ik hem uitgereden heb.”

Landa verblijft momenteel op Tenerife om zich voor te bereiden op de Ronde van Spanje, die op zaterdag 26 augustus start in Barcelona. Daar gaat hij geconfronteerd worden met Remco Evenepoel, zijn toekomstige kopman. Ondanks interesse van AG2R Citroën en Lidl-Trek heeft Landa gekozen voor een toekomst als helper van Evenepoel.

“Hij besloot zelf om op zijn 33ste voor twee jaar in dienst van Remco te rijden”, vertelde Lefevere onlangs. “Via een verzorger van ons die hem goed kent, legde hij zelf de eerste contacten. Ik denk dat Remco daar wel blij mee is, ook al stelt hij zelf eigenlijk weinig eisen.”

RIDE Magazine
8 Reacties
11-08-2023 10:45
Hmmm dat kan nog tot ‘interessante’ discussies hier gaan leiden en flink wat gespeculeer, gaat Landa louter en alleen voor zich zelf en zijn ploeg rijden of alvast her en der Evenepoel wat helpen ;-). (Ik zie de lappen tekst in de commentaren al weer voor me……)
    11-08-2023 10:52
    Landa voor z’n ploeg rijden heb ik sowieso niet zo vaak gezien de voorbije paar jaar. Heeft al een lang seizoen gehad, wordt gewoon anoniem 21e en een keer 2e in een rit.
    11-08-2023 10:57
    Landa is nooit echt goed in de Vuelta, dus die discussie lijkt me weinig relevant.
    11-08-2023 11:31
    Zou wat zijn als Landa komt en Evenepoel vertrekt, kan hij ineens voor eigen kansen rijden #freelanda :-)
11-08-2023 10:49
Extra ploegmaat ? :)
11-08-2023 11:37
Het idee van SQS om een klimploeg te kopen onder tijdsdruk is natuurlijk geen garantie voor succes. Hirt hebben ze vorig jaar gehaald en heeft echt niet gebracht waar ze hem voor gehaald hebben. Nu met Landa en misschien Bennett is het ook weer afwachten.
11-08-2023 10:37
Landa is toch veel te goed om voor evenepoel te knechten
11-08-2023 12:11
Waarom was Landa nou zo matig in de tour?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine