Michel Wuyts begrijpt niet waarom Wout van Aert ook dit jaar past voor Milaan-San Remo
Komende zaterdag staan bijna alle kleppers op klassiekergebied aan de start van de eerste monumentale klassieker van 2025, Milaan-San Remo. Bijna, want Wout van Aert is er opnieuw niet bij. De Belg wil zich via een hoogtestage klaarstomen voor de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Michel Wuyts plaatst er toch wel zijn vraagtekens bij.
“Het is te laat he, maar wat had ik Van Aert graag zien starten in de koers die hij kan winnen”, geeft de vermaarde wielercommentator- en analist aan in zijn podcast Wuyts en De Vlaeminck voor Het Laatste Nieuws. “Heb je zijn erelijst in San Remo bekeken? Drie keer podium, met één keer winst en twee derde plaatsen. De twee andere keren ook in de top-10.”
“Wat moet je dan nog meer willen? Ja, nog een keer starten, in de wetenschap dat het misschien wel de koers is die hem het best ligt”, aldus Wuyts. “Wat Milaan-San Remo betreft: hij kan flitsen op de Poggio en als hij overleeft in een groepje kan hij het desnoods afmaken in een sprint op de Via Roma. Waarom blijf je dan weg?”, vraagt hij zich af.
Geloof in ‘nieuwe’ aanpak
Zoek komende zaterdag in Milaan-San Remo dus opnieuw niet naar Wout van Aert. De winnaar van 2020 kiest dit seizoen – net als vorig jaar – voor een alternatieve aanloop en voorbereiding richting de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, zijn twee hoofddoelen van het voorjaar.
“Zeker in wedstrijden als Tirreno-Adriatico en Parijs-Nice is het toch altijd een beetje een gok wat je daar voorgeschoteld zal krijgen”, liet Van Aert in aanloop naar het seizoen weten over zijn aanpak. “Je weet nooit hoe een wedstrijd loopt. Soms is het net hetgeen wat je wil, dat je uit je comfortzone getrokken wordt. Maar op stage kun je veel meer controleren welke prikkels je krijgt en geeft. Zeker op hoogtestage heb ik daar altijd hele goeie ervaringen mee, dus ik heb er wel vertrouwen in.”
Van Aert zal op vrijdag 28 maart weer in competitie treden, want dan staat de E3 Saxo Classic op het programma. Daarna volgen Dwars door Vlaanderen, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en normaal ook de Brabantse Pijl en Amstel Gold Race.
En dan (wellicht door gebrek aan koersritme) domme valpartijen veroorzaken in E3 of DDV en weer de koersen waarvoor je op stage ging niet kunnen rijden. Het zou zo weer kunnen gebeuren!
Meer OT: van vorig jaar weten we alleen dat het in E3 net niet genoeg was maar leek hij wel 1e uitdager van MvdP, toen kwam die DdV crash. Nieuw jaar, nieuwe kans.
Ik hoop dat we de "oude" (toen hij jonger was) van Aert nog weer te zien krijgen. Meer onbevangen koersen en minder van cijfers en wetenschap uitgaan. Dat was fantastisch om naar te kijken!
Anderzijds: als je Van Aert zag sprinten in de eerste wedstrijden dit jaar (hoewel zijn algehele niveau wellicht nog flink de hoogte in moest op de Teide), stel je je toch vragen bij zijn winstkansen op de Via Roma.
En daarna volgt de dubbel Giro/Tour, wat toch aangeeft dat hij meer wil inzetten op datgene waarin hij de afgelopen jaren zo uitblonk: 3 weken lang een grote ronde kleuren en etappes najagen.
Maar toch heb ik elke keer de neiging om als ik Wuyts en Wout gezamenlijk in een titel zie staan toch maar gewoon even door te scrollen...