‘Merijn Zeeman na dit wielerseizoen aan de slag als nieuwe directeur AZ’
foto: Cor Vos
dinsdag 2 april 2024 om 21:41

‘Merijn Zeeman na dit wielerseizoen aan de slag als nieuwe directeur AZ’

Merijn Zeeman gaat Visma | Lease a Bike verlaten voor een avontuur in de voetbalwereld, namelijk bij AZ. Dat nieuws brengt BNR-journalist Jaap de Groot dinsdagavond naar buiten. Zeeman is al meerdere jaren werkzaam als ploegleider, coach en sportief directeur bij Visma | Lease a Bike en voorgangers, en is mede verantwoordelijk voor de successen die Jumbo-Visma de beste wielerploeg van de wereld maakten.

WielerFlits heeft inmiddels een bevestiging dat het nieuws van het naderende vertrek van Zeeman klopt. Volgens onze bron maakt Zeeman dit wielerseizoen nog af bij Visma | Lease a Bike en stapt hij pas op het einde van het jaar over naar AZ. Binnen de ploeg is het nieuws nog niet gecommuniceerd.

Aan BNR wilde Zeeman in een eerste reactie nog niet reageren (“Daar valt nu niet op te reageren”) op zijn mogelijke transfer. Zeeman werd in het verleden al vaker in verband gebracht met een bestuursfunctie binnen het voetbal. Zo werd zijn naam begin 2023 genoemd bij FC Twente. Vorige maand werd de naam van de sportief directeur van Visma | Lease a Bike ook al in verband gebracht met AZ. Bij de club uit Alkmaar gaat algemeen directeur Robert Eenhoorn vertrekken na dit voetbalseizoen.

Halverwege maart gaf Zeeman in gesprek met WielerFlits aan dat hij ‘nog niet gebeld was’ door AZ, ondanks die geruchten. “Ik ben nog niet benaderd. Ze mogen me altijd bellen maar of ik opneem is een tweede. Het speelt niet”, zei Zeeman bij de docu-presentatie over het succesjaar 2023 van Jumbo-Visma. “Ik denk zeker dat ik ooit nog wel de stap naar het voetbal wil maken, maar dat is nu niet actueel”, voegde hij daar vorige maand nog aan toe.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Pauline Ferrand-Prévot staat met een groot interview in de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! De kopvrouw van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand door in haar comebackjaar meteen Parijs-Roubaix en de Tour de France Femmes te winnen. Frankrijk ligt daardoor aan haar voeten. Hoe kijkt ze zelf terug op de impact van haar Tourzege? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine
66 Reacties
02-04-2024 21:45
Geboren Alkmaarder, kundige manager bestuurder gebleken , heeft via skill Shimano/Argos en Jumbo zijn droom verwezenlijkt met JumboVisma. Beste ploeg gemaakt na met Blanco het lachertje te zijn geweest. Nu AZ met zijn visie naar de top brengen. Een logische stap en het is hem gegund.
    03-04-2024 08:29
    Toch lijkt me deze overstap een enorme stap omlaag. Van het beste team in de tweede meest gekeken wedstrijd ter wereld naar een lokale voetbal club. Maar goed ik ben geen voetbal fan en kan het niet zo goed inschatten.
    03-04-2024 11:29
    En Kroes naar VLAB? Die heeft toch SEG ooit opgericht? Dat was best een leuk cluppie talent bij elkaar.
02-04-2024 21:52
De grote vraag is natuurlijk: heeft ie al aandelen AZ gekocht?

En OT: veel meer winnen dan nu in de wielersport gaat moeilijk worden. Wens hem veel succes.
    02-04-2024 22:44
    Die fout kan ie gelukkig niet maken bij AZ.
    02-04-2024 22:52
    Weinig wijs geer, AZ is niet beursgenoteerd. Dus slechte grap
    03-04-2024 08:16
    Sinds wanneer moet een grap op exacte feiten berustten? Alsof de Belgen allemaal dom zijn en de Duitsers nazi's.
02-04-2024 21:46
Jammer voor ons wielerfans, maar waarschijnlijk goed voor zijn beurs. En laten we wel wezen: de wielerploeg is vanaf de kelder opgebouwd tot de beste ploeg ter wereld en dan is het ook een goed moment om te vertrekken.
02-04-2024 21:50
Dit zat er natuurlijk al tijden aan te komen. Zeeman heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij in de toekomst in de voetballerij wilde gaan werken. Geboren Alkmaarder, Eenhoorn die vertrekt, dan kon je dit al wel van kilometers afstand zien aankomen. Ik had eigenlijk verwacht dat hij eind vorig seizoen al de overstap zou maken op het absolute hoogtepunt van de ploeg.

Gokje qua opvolging: Zeeman gaat Niermann dit seizoen een beetje inwerken (voor zo ver dat nodig is) en daarna neemt die volgend seizoen het stokje over.

Best naar trouwens dat de renners het nu via de media moeten vernemen ipv dat Zeeman het ze gewoon zelf kan vertellen. Lang leve de media..
    02-04-2024 22:16
    Grotendeels eens, maar het stukje over dat de renners het nu via de media horen is te kort door de bocht naar mijn mening. Wij weten niet wat er intern al is gedeeld aan informatie. Mogelijk is er al enige tijd terug informatie gedeeld over het aanstaande vertrek waarbij dit gewoon keurig binnen de ploeg is gehouden. Zonder kennis hiervan is het niet aan ons om hier over te oordelen.
    02-04-2024 22:25
    'Binnen de ploeg is het nieuws nog niet gecommuniceerd.' staat er letterlijk in dit artikel. Dat zou betekenen dat niemand binnen de ploeg het al wist, buiten Plugge misschien.
    02-04-2024 22:28
    ‘Lang leve de media.’ Hoezo Ma, de media mag van jou geen nieuws brengen? Als de renners nog van niks wisten (is dat wel zo?) kun je dat niet de media verwijten maar zit de fout bij V-Lab.
    02-04-2024 22:46
    De werknemer weet alles altijd als laatste. Dat is de Gouden regel in elk bedrijf.
    03-04-2024 06:59
    Er heeft gewoon gelekt , dat lek kan overal zitten.
02-04-2024 21:50
Een grote klap voor Visma, Zeeman is samen met Grischa Niermann toch wel de verpersoonlijking van de Visma-cultuur. Alles vergaat, veel succes gewenst bij AZ. Had het idee dat dit al langer in zijn hoofd zat
    02-04-2024 22:14
    Zal wel meevallen hoor. Er staat wel weer een nieuwe op. Niemand is onmisbaar.
02-04-2024 22:03
Hij liever dan ik, zal wel even andere koek zijn zo'n voetbalclub. Snap wel dat hij de ploeg verlaat, heeft het maximale er uit weten te halen.
02-04-2024 23:20
Merijn Zeeman kan nog wel eens van een koude kermis thuiskomen. Wielrenners of mensen in het wielrennen zijn over het algemeen vrij weldenkende wezens. Het niveau in de grootste volksport van Nederland zou wel eens een stuk lager kunnen zijn
02-04-2024 23:17
Demarreren Pavlidis!!!!
02-04-2024 23:41
AZ zoekt al sinds jaar en dag iemand uii een andere sport voor deze functie. Gerbrands uit het volleybal, Eenhoorn uit het honkbal. Dus Zeeman is zo gek nog niet
02-04-2024 22:08
Deze stap is hem van harte gegund! Zijn inbreng is groot geweest in de ontwikkeling naar waar VLAB nu staat. Voor het team zeker een aderlating. Er staat wel mede dankzij een goede organisatie en het biedt voor iemand anders ruimte om door te groeien en een nieuw talent aan te nemen.
02-04-2024 22:47
Jammer, had ergens de hoop dat Ajax hem zou strikken. Zijn focus op lerend vermogen, doelgericht beleid en eerlijke communicatie is precies wat er zo extreem ontbreekt in Amsterdam.
    02-04-2024 22:53
    Ajax? Het is een Alkmaarder, die hebben niks met die godenzoontjes. Trouwens vergane glorie
    02-04-2024 23:03
    ^ Dom gezwets van typisch bekrompen voetbalfan. Zeeman heeft twee jaar terug al eens verteld dat als zijn samenwerking met Ten Hag anders was verlopen, hij waarschijnlijk al een functie bij Ajax zou hebben gehad. Zijn geboortedorp was dus geen obstakel.
02-04-2024 22:56
Wat jammer! Had verwacht dat hij pas zou gaan na een voorjaar waarin de gestelde doelen behaald waren. Nog genoeg uitdaging bij de ploeg lijkt me. Daarnaast lijkt voetbal me ècht een vreselijke werkomgeving met heel veel bazen… .
    03-04-2024 08:19
    Daar heb je bij AZ nou net geen last van. Het is een drimanschap. Algemeen Directeur, Technisch Directeur en een directeur voor de overige zaken (stadion, inkoop bier etc.). Dan is er een kleine RVC die voornamelijk uit cententellers bestaat. En dat is het.

    Bij Ajax heb je veel te veel bemoeiers. Een fossiel dat graag op TV komt (Sjaak Swart) en veel te veel besturen en raden die zich veel te veel met het eerste elftal bemoeien.

    Je kunt je nu alleen afvragen of Michael van Praag nu niet als een bezetene Zeeman gaat bellen om naar Ajax te komen. Krijgt hij dubbel geld. Hopelijk kan hij dat weerstaan.
03-04-2024 01:17
Er schijnt ook een transfer van Wout Van Aert naar AZ in de lucht te hangen.
You read it here first…
03-04-2024 09:28
Van de beste ploeg ter wereld naar een subtopper in de Nederlandse competitie..
    03-04-2024 12:20
    hahaha... ja inderdaad. Dat zegt wel iets over de status van het wielrennen.
02-04-2024 21:55
Marc Reef doorschuiven/opleiden voor de plek van Zeeman
    02-04-2024 22:44
    Kijk even naar docu de Trilogy en dan weet je dat Reef nog veel te leren heeft. Niermann als vervanger Zeeman lijkt me idd betere optie. Kent de cultuur als geen ander.
    02-04-2024 22:51
    Van het beetje wat ik van Reef op de tv heb gezien, dunkt het me een competente, slimme, rustige leider. Zou denk ik een prima opvolger zijn.
    03-04-2024 03:36
    Zeeman maakte ook geen fantastische indruk in die docu
02-04-2024 22:04
Ik ben heel benieuwd wat mannen als Zeeman en Heijboer nou ongeveer verdienen in een topploeg als visma-lab. Zou het tegen de miljoen aan zijn? Zo niet, dan heeft hij alle reden om te vertrekken.
    02-04-2024 22:12
    Een miljoen? Bij lange na niet. Ik denk Zeeman zelfs onder de 200k en Heijboer onder de 100k. En een miljoen gaan ze in het voetbal ook niet krijgen. Bij ajax zaten ze volgens mij op een tonnetje of 4 in de directie. Qua budget 4-5x groter dan de wielerploeg.
    03-04-2024 07:46
    Kroes zou 750.000 euro gaan verdienen.
    03-04-2024 08:52
    Ik zeg ook: zaten. Als je zo likkebaardend achter iemand aan zit dan zal hij ongetwijfeld hoog in de boom hebben gezeten. Helemaal gezien de situatie. Bij AZ draaien ze 1/5 van de omzet (met europese verdiensten er al in). Die kunnen en willen zoiets niet eens betalen. Dus ik denk dat Zeeman hooguit een ton of 4 krijgt straks. Maargoed, ik weet het ook niet, maar dat is mijn vermoeden.
02-04-2024 22:23
Snap ik wel. Die heeft het wielrennen wel uitgespeeld.
    03-04-2024 07:10
    Precies zo zou ik het ook omschrijven. Heeft alle levels en trofeeën al behaald. Er valt niks meer te winnen.
    03-04-2024 13:10
    Een kasseimonument en wereldkampioen (weg) in de ploeg ontbreken op zijn palmares.
02-04-2024 23:19
Kundige en intelligente jongen. Aan de andere kant: hou zouden we reageren als pakweg Peter Bosz de nieuwe directeur van een wielerploeg zou worden?
    03-04-2024 06:57
    De meeste mensen denken die verstand hebben van wielrennen hebben de ballen verstand van voetbal en omgekeerd. REV is de enige bewezen uitzondering op de regel :-)
    03-04-2024 07:45
    Hij wordt geen coach of trainer he? Hij heeft daar andere competenties nodig dan ‘verstand van voetbal’
03-04-2024 06:50
Zeeman maakt al een uitgebluste indruk sinds het Roglic-trauma op de Planche.
03-04-2024 08:18
Binnen een paar weken zit hij onder de tattoos.
03-04-2024 10:29
Iedereen noemt hier Niermann als zijn opvolger maar als je die hoort praten kan je hem bijna niet serieus nemen
    03-04-2024 10:44
    Ik heb juist de indruk dat veel van de mega prestaties in de laatste jaren juist aan Niermann te danken zijn.
02-04-2024 21:50
Jammer voor VLAB, maar goed nieuws voor AZ. Kan AZ sportief verder brengen!
02-04-2024 22:13
Tja. Ben benieuwd wat hij daar brengt. Hoop voor 'm dat Huiberts nog een tijdje blijft.
02-04-2024 22:15
Niet doen man!
02-04-2024 22:54
Tof voor hem en mogelijk ern uitstekende zet van AZ!

Reacties zijn gesloten.