Merijn Zeeman begint bij voetbalclub AZ: “Ik geloof dat hij een verrijking zal zijn”
Merijn Zeeman beleeft op zondag 1 december 2024 zijn eerste werkdag bij AZ. Nadat hij vertrok als sportief directeur bij Visma | Lease a Bike kon de Noord-Hollander zich voorbereiden op het algemeen directeurschap bij de voetbalclub uit ‘zijn’ Alkmaar. Binnen AZ kijkt hoofdtrainer Maarten Martens uit naar de samenwerking met de voormalige wielercoach. Eerder sprak ook FC Utrecht-trainer Ron Jans zich uit over de stap van Zeeman naar het voetbal.
“Ik vind het superinteressant dat Merijn bij ons komt werken, omdat ik enorm veel respect heb voor wat hij bewezen heeft in het wielrennen”, vertelt de Vlaamse trainer Maarten Martens aan NU.nl. “Hij kan zijn ervaring vanuit die sport meenemen om ons te helpen. Ik heb de afgelopen tijd al met Merijn gebeld. Om te vragen hoe ze bij Visma | Lease a Bike dingen aanpakten wat betreft het team en de cultuur. Ik geloof dat hij een verrijking voor ons zal zijn. We zijn heel blij dat hij er is.”
‘Zeeman komt bij een club die de laatste jaren het beste beleid heeft gevoerd’
Met RIDE Magazine spraken we afgelopen zomer ook met voetbaltrainer Ron Jans, werkzaam bij het verrassend succesvolle FC Utrecht en fervent wielerliefhebber. Hij liet zich toen ook al positief uit over Zeeman en zijn keuze voor het voetbal. “Merijn heeft een keer een presentatie voor alle voetbalcoaches gedaan. Dat deed hij ontzettend goed, toen nog in zijn tijd bij Jumbo-Visma. Als hij bij AZ hetzelfde presteert als Robert Eenhoorn (oud-honkballer en voorganger van Zeeman, red.) dan doet hij het fantastisch”, zei Jans.
“Door wielerdocu’s krijgen we een aardige inkijk van Merijn. Hij heeft een goede mix van inhoud en houdt rekening met de mens”, vertelde de voetbaltrainer daarover. “Zijn rol is heel anders dan de mijne. Ik kijk als coach zeker naar hoe iemand leiding geeft en op basis waarvan hij beslissingen neemt, dat probeer ik op te slaan in mijn hoofd.”
Jans, de meest ervaren trainer van de Nederlandse Eredivisie, begrijpt dat veel mensen van buiten naar het voetbal getrokken worden. “Voetbal is ook een fantastische sport”, lacht hij. “Het is heel mooi om, als het in je zit, aan knoppen te draaien. Alles komt bij elkaar. En dan komt Merijn Zeeman bij een club die de laatste tien jaar het beste beleid heeft gevoerd, met vaste mensen.”
Man & Fiets: Ron Jans
In de RIDE Magazine Najaarsgids (€9,95) staat een uitgebreid interview met Ron Jans, trainer van Eredivisieclub FC Utrecht. In de rubriek ‘Man & Fiets’ portretteren we mensen, van binnen en buiten de sport, over hun liefde en relatie met het wielrennen. Jans toont zich enthousiast over van alles: wielerspellen, de nostalgische jaren van Merckx en Zoetemelk, de klasse van Van der Poel, Van Aert en Pogačar en de overeenkomsten en verschillen tussen voetbal en wielrennen. Lees het interview in het 172 pagina’s tellende blad van RIDE. Bestel jouw exemplaar van RIDE Magazine hier!
Reacties zijn gesloten.