Meer start- en prijzengeld bij Amstel Gold Race voor vrouwen
De Amstel Gold Race voor vrouwen zet de volgende stap in haar ontwikkeling. De organisatie heeft namelijk besloten het prijzengeld voor komende editie te verdubbelen. Ook worden de startgelden voor alle ploegen met bijna €10.000,- in totaal verhoogd, laat de organisatie van de Women’s WorldTour-koers weten.
Koersdirectrice Leontien Zijlaard-Van Moorsel reageert enthousiast op het nieuws: “Het vrouwenwielrennen heeft zich de afgelopen jaren flink ontwikkeld en is professioneler geworden”, constateert de winnares van de editie van 2002.“De Amstel Gold Race Ladies Edition heeft de afgelopen twee jaar fantastische koersen gehad met winnaars Anna van der Breggen en Chantal Blaak”, vervolgt Van Moorsel. “De Nederlandse vrouwen staan aan de wereldtop en verdienen deze waardering”, vindt de meervoudig wereld- en Olympisch kampioene.
Vorig jaar kreeg Blaak 1.128 euro voor haar zege in de Limburgse heuvelkoers. Winst in de Amstel Gold Race levert bij de dames dit jaar 2.500 op. Het verschil met de mannenkoers is daarmee nog altijd aanzienlijk; de winnaar van die wedstrijd ontvangt namelijk 16.000 euro aan prijzengeld.
“Sport in breedte laten groeien”
Maar het is de organisatie van de Amstel Gold Race niet enkel en alleen om prijzengeld te doen: “Belangrijk is nu om ook de sport in de breedte te laten groeien zodat alle ploegen zich verder kunnen professionaliseren”, geeft Van Moorsel aan. “Om die reden hebben we ook de vergoedingen voor alle vrouwenteams aanzienlijk verhoogd.”
Leo van Vliet, die de vrouwenwedstrijd belangrijk noemt voor het Amstel Gold Race-weekend, dankt in het communiqué de provincie Limburg: “De provincie ziet het belang in van de verdere verbetering van het vrouwenwielrennen en verhoogde dit jaar de subsidie van de koers. Zij dragen daarmee bij aan de verhoging van het prijzen- en het startgeld voor de vrouwen. We zijn trots dat we hier samen in kunnen optrekken.”
De Amstel Gold Race wordt dit jaar op zondag 21 april verreden. De vrouwen starten om 10.50 uur van het Vrijthof te Maastricht. In 126,8 kilometer moeten negentien hellingen overwonnen worden.
Misschien beter helemaal het prijzengeld afschaffen ten gunste van het startgeld. Je gaat toch ook niet na elke voetbalwedstrijd de winnaar betalen?
Dan valt dit nog mee, maar altijd nog te laag. Als alle toeschouwers even een euro bij elkaar rapen wordt het al snel een stuk leuker.
Edit:
Het prijzengeld afschaffen zou een dikke middelvinger naar de geschiedenis van het wielrennen zijn vind ik. Daar is het mee begonnen. In het voetbal was dat inderdaad een premie, in het wielrennen het prijzengeld.
Ik heb het al vaker gezegd het vrouwen wielrennen 'verdiend' letterlijk en figuurlijk veel meer.