Mauri Vansevenant nog drie jaar in dienst van Soudal Quick-Step
foto: Cor Vos
donderdag 14 september 2023 om 11:29

Mauri Vansevenant nog drie jaar in dienst van Soudal Quick-Step

Mauri Vansevenant is ook de komende jaren te zien in het tenue van Soudal Quick-Step. De 24-jarige Belgische klimmer heeft zijn aflopende contract met drie seizoenen verlengd, en ligt nu tot eind 2026 vast bij de formatie van Patrick Lefevere.

Vansevenant werd in juli 2020 prof bij de Belgische formatie, nadat hij bij de beloften enkele mooie prestaties wist neer te zetten. De zoon van oud-prof Wim Vansevenant wist ook al gauw te schitteren tussen de grote jongens. Zo won hij in zijn eerste volledige profjaar de GP Industria & Artigianato, voor toppers als Bauke Mollema, Mikel Landa en Nairo Quintana, en werd hij ook derde in de Trofeo Laigueglia en elfde in de Ronde van het Baskenland.

In 2022 trok hij de goede lijn door met diverse ereplaatsen in eendagswedstrijden en kortere rittenkoersen en begin dit jaar won hij de koninginnenrit van de Tour of Oman. In het eindklassement van deze wielerronde werd hij tweede, op amper één seconde van eindwinnaar Matteo Jorgenson. Vansevenant leek klaar voor een succesvol voorjaar, maar een knieblessure wierp hem vervolgens terug.

Teken van vertrouwen
Inmiddels is Vansevenant verlost van zijn knieperikelen en kan hij dus weer vooruit kijken. Dat zal hij blijven doen met de ploegleiding van Soudal Quick-Step, aangezien hij zijn contract heeft verlengd. “Dat ik voor drie jaar kan bijtekenen, is een teken van vertrouwen. Ik heb mezelf erg goed kunnen ontwikkelen bij deze geweldige ploeg, en ik hoop dat te blijven doen. Ik wil verder groeien, werken én presteren.”

Vansevenant won eerder dit jaar een rit in de Tour of Oman – foto: Cor Vos

Teammanager Patrick Lefevere is ook in zijn nopjes, nu Vansevenant zijn krabbel heeft gezet onder een nieuwe verbintenis. “Mauri is in drie jaar tijd enorm gegroeid. Hij heeft al een aantal mooie overwinningen behaald, maar hij maakte ook indruk met zijn inzet voor de ploeg. Mauri werkt altijd hard en heeft een zeer herkenbare stijl op de fiets. We zijn blij dat hij nog eens drie jaar bij ons blijft.”

RIDE Magazine
8 Reacties
14-09-2023 12:28
Mooi zo , de ploeg rond Remco begint meer en meer vorm te krijgen
14-09-2023 12:32
Landa, Van Wilders, Vervaecke, Hirt, Cattaneo, Vansevenant... Dat wordt allicht de basis voor de Tourploeg van Evenepoel. Na Jumbo maar bijna even sterk als Emirates en Ineos. Daarmee kan je naar de oorlog.
    14-09-2023 13:22
    Ik schat UAE nog wel iets hoger in hoor. Geen van deze jongens gaan het tempo van Majka of Yates volgen en wellicht is zelfs INEOS nog sterker.
    14-09-2023 14:29
    Er zullen wel nog wat jongens voor het vlakke bijkomen (ik denk aan genre Asgreen, Lampaert, Cavagna).
    Maar ik vermoed ook dat Landa, Van Wilder, Vervaeke de klimkern rond REV wordt.
    Het is natuurlijk niet de sterkte van Jumbo (maar welke ploeg wel, wetende dat ze nu het volledige podium in Vuelta hebben). UAE plaats ik ze er ook nog net boven met Pogacar, Ayuso, Almeida, Soler, Majka.
    Maar met Landa en Van wilder hebben ze toch wel 2 renners die zeer ver meekunnen. En renners zoals Vervaeke, Cattaneo, VAnsevenant kunnen ook voldoende ver mee.
    Je moet niet altijd de koers proberen te domineren. Je kopman op de juiste plaats afzetten is vaak al voldoende
    14-09-2023 15:57
    Massimo, exact. Er wordt duidelijk aan een goede GT kern gewerkt. Mogelijk komt er nog een sterke klimmer bij, nu of 2025.
    En als demkopman echt in topvorm is en slim koersen is iets minder sterk zijn dan een UAE geen absoluut nadeel.
    14-09-2023 16:04
    Bijna even sterk als UAE? Hoe zien jullie dat?

    Volgens mij zou je met een strijd tussen Yates en Ayuso tegen Evenepoel en Landa een aardig duel kunnen hebben, maar dan zet UAE er nog Pogacar bij en zijn die ploegen toch niet meer in dezelfde categorie te plaatsen?
    14-09-2023 17:58
    UAE rijdt in de Vuelta anders toch maar rond als een zootje ongeregeld hoor
    14-09-2023 21:19
    INEOS is niet sterker gezien hun uitgaande transfers en ze hebben niet echt een afwerker (tenzij Rodriguez echt doorbreekt). UAE is inderdaad chaotisch zonder Pogacar. Almeida rijdt liever voor zichzelf en ik vrees van Ayuso hetzelfde. Met z’n drietjes zie ik ze de Tour niet rijden. Trek heeft zich goed versterkt, Bahrein is nog even afwachten. Kortom buiten Jumbo, vind ik SQS toch in de buurt komen van UAE (die dan wel met Pogacar een ongelofelijke kopman hebben) en zeker minstens even sterk of sterker dan de andere teams.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine