Richardson verbreekt wereldrecord Lavreysen op de 200 meter en… gaat morgen nog een keer
foto: Cor Vos
donderdag 14 augustus 2025 om 19:38

Richardson verbreekt wereldrecord Lavreysen op de 200 meter en… gaat morgen nog een keer

Update Harrie Lavreysen is zijn wereldrecord op de 200 meter kwijt. Zijn grote concurrent Matthew Richardson viel het record vandaag namelijk met succes aan op de wielerbaan van Konya, Turkije. De Brit noteerde een tijd van 8.941. De snelste tijd ooit, maar de kersverse recordhouder wil nóg sneller: hij heeft inmiddels aangekondigd dat hij vrijdag zijn eigen record aan gaat vallen.

Met zijn tijd van 8.941 was Richardson de eerste renner ooit die onder de negen seconden dook in de 200 meter met vliegende start. Het oude record van Lavreysen – neergezet tijdens de Olympische Spelen van Parijs – stond namelijk op 9.088. Dat record betekende een gemiddelde snelheid van 79,225 kilometer per uur. De gemiddelde snelheid van Richardson was 80.527 kilometer per uur.

Richardson was niet de enige renner die vandaag een recordpoging deed in Konya. Charlie Tanfield probeerde vanochtend het werelduurrecord van Filippo Ganna aan te vallen, maar kwam geen moment in de buurt van de 56,792 kilometer van de Italiaanse tijdritspecialist. Woensdag veroverde de 46-jarige Will Bjergfelt wel het werelduurrecord in de paralympische klasse C5. De Brit is de eerste parafietser die de kaap van vijftig kilometer doorbreekt. Hij zette een afstand neer van 51,471 kilometer.

Update 19.38 uur

Matthew Richardson blijft nog even in Konya, want hij zal daar vrijdag zijn eigen, net neergezette wereldrecord aanvallen. Dat heeft hij laten weten via Instagram. “Jullie dachten dat het voorbij was? Nee hoor. Morgen ga ik proberen mijn eigen record te verbreken. Ik versus ik. Kom maar op”, schrijft de Brit. Kan het nog sneller?

RIDE Magazine
12 Reacties
80,53 km/u....TACHTIG!
14-08-2025 20:28
zal eens gebeuren dat lavreijsen GOAT meer tegenstand krijgt,maar daar weet hij meestal wel mee om te gaan !voor de spelen van 2024 hadden ze ook al gedacht dat richardson het harry moeilijk zou maken !wat doet harry gewoon 3x goud ! engeland had sir chris hoy.....wij hebben sir harry lavreijsen !!
14-08-2025 23:49
Hoogteverschil met Parijs zal zeker een rol hebben gespeeld als er zo'n hap vanaf wordt genomen.
14-08-2025 16:07
erg knap. harry gaat een pittige kluif aan hem hebben op de volgende OS
14-08-2025 21:32
Ik ben benieuwd of Harry nog zo eerzuchtig is om het terug te pakken.
    15-08-2025 07:35
    Lavreysen heeft zijn record niet uit eerzucht neergezet. Dat kwam tot stand als bijvangst van zijn jacht op olympish goud.

    Zou niet weten waarom hij energie zou moeten verspillen aan een extra piekmoment ergens op hoogte.
15-08-2025 00:02
Om een gelijkwaardige prestatie neer te zetten zou Richardson ongeveer 2.5% sneller moeten zijn dan Lavreysen. Want dat is het voordeel van ruim 1000m boven zeeniveau. Dus dan zou rond de 8.86 moeten rijden. Nu was hij 'slechts' 1.6% sneller.
    15-08-2025 00:29
    Alsof je hoogtes zomaar lineair in procent voordeel kunt vertalen. Het voordeel zit hem in de luchtdruk maar die varieert ook op de verschillende hoogtes. Om nog maar te zwijgen van andere parameters zoals temperatuur.
    15-08-2025 07:24
    Temperatuur zal wel niet al te veel afwijken van Parijs want die Turken zien een record ook wel zitten.
    Het voordeel van hoogte is echt heel groot. Er is wel een klein verlies door minder zuurstof maar dat speelt op zo'n korte afstand minder een rol dan bij een werelduurrecord waarop die 2.5% gebaseerd is.
15-08-2025 00:32
Ik vind het al moeilijk om vanuit het niets zonder leadout naar een topsnelheid boven de 60 te gaan. Wat moet het kicken zijn om te voelen dat je gewoon op eigen kracht een fiets tot boven de 80k/h kan doen versnellen. Crazy.
    15-08-2025 09:35
    Wel bergaf heh, die baan is best hoog.

    On a serious note; ik ben benieuwd wat de reglementen daarover zeggen. Je kunt wel degelijk een hogere snelheid bereiken op een baan die meer hoogteverschil heeft.
15-08-2025 17:02
Wel een serieuze tegenstander. Hij is wel diep gegaan.

Reacties zijn gesloten.