Matthew Riccitello sluit topweek in Zwitserland als vijfde af, eerste Tour-deelname lonkt
De 22-jarige Matthew Riccitello heeft een uitstekende week in de Ronde van Zwitserland achter de rug. De Amerikaan wist bergop – behalve het UAE-duo Yates-Almeida – de besten te volgen. Een vijfde plek in het algemeen was het resultaat na de afsluitende tijdrit. In het jongerenklassement bleef Mattias Skjelmose hem een halve minuut voor.
“Misschien ben ik iets te ambitieus gestart, want ik ging tegen het einde aan moeizamer omhoog”, vertelt Matthew Riccitello in gesprek met Cycling Pro Net. “Toch ben ik vrij blij met hoe het is gegaan. Het was een goede inspanning. Vandaag wilde ik proberen plekken te winnen in het klassement en een gooi te doen naar de witte trui. Skjelmose was alleen iets te snel. Hij reed gewoon iets harder.”
Hoewel de Amerikaan lichte teleurstelling voelt na het mislopen van de witte trui, is er ook reden om te lachen. De 22-jarige renner van Israel-Premier Tech houdt mannen als Tom Pidcock, Enric Mas en Felix Gall achter zich. “Over het algemeen ben ik heel blij met deze week. Ik heb altijd gedroomd van het koersen op het hoogste niveau tegen deze mannen. Om dat nu te doen is heel erg cool. Het geeft mij meer motivatie voor de toekomst.”
De Ronde van Zwitserland is doorgaans een uitgelezen mogelijkheid voor menig renner om zich voor te bereiden op de Tour de France. Waar de mannen van UAE Emirates lieten zien over een geweldige vorm te beschikken, steekt ook Matthew Riccitello nadrukkelijk zijn neus aan het front. De definitieve Tour-selectie van Israel-Premier Tech is nog niet bekend. De naam van de Amerikaan is wel terug te vinden op de voorlopige selectie van de ploeg.
Teuns
Neilands
Riccitello
Derek Gee
Sheeran
Ackermann
Schwarzmann
Williams
In bovenstaande vind ik de bron veel minder duidelijk, de grens tussen nieuws en wilde speculatie lijkt hier soms dun.