Mathieu van der Poel wil weer rittenkoers rijden ter voorbereiding op Tour de France
maandag 14 april 2025 om 13:24

Mathieu van der Poel wil weer rittenkoers rijden ter voorbereiding op Tour de France

Mathieu van der Poel sloot zondag een zeer succesvol voorjaar af met zijn derde zege in Parijs-Roubaix. Na een rustperiode zal de Nederlander de focus verleggen naar de Tour de France. In aanloop naar La Grande Boucle wil hij nog een rittenkoers rijden, heeft hij laten weten aan de NOS.

“Ik hoop dit jaar voor de Tour weer een rittenwedstrijd te doen. Hopelijk ga ik dan op topniveau naar de Tour”, aldus Van der Poel, die nog niet vertelde welke voorbereidingsronde hij in zijn hoofd heeft. Het Critérium du Dauphiné (8-15 juni), Ronde van Zwitserland (15-22 juni) of Baloise Belgium Tour (18-22 juni) zijn de meest waarschijnlijke opties. In 2021, toen Van der Poel de Touretappe naar Mûr-de-Bretagne zou winnen, reed hij eerst de Ronde van Zwitserland. In 2023 koos hij voor de Baloise Belgium Tour.

In 2024 deed MVDP ook mee aan de Ronde van Frankrijk, maar reed hij tussen Luik-Bastenaken-Luik en het Grand Départ in Toscane geen enkele wedstrijd. In de drie weken daarna haalde de toenmalige wereldkampioen zijn beste niveau niet. “Het was niet echt een leuke tijd”, zei hij daar later in het jaar over tegen Marca. “Ik weet dat ik beter ben in eendagskoersen en daar ligt dan ook mijn focus.”

Meer kansen in Tour de France 2025
Toch staat Van der Poel komende zomer gewoon weer aan de start van de Ronde van Frankrijk. De Tour biedt in 2025 meer kansen voor klassiekertypes zoals hij. De eerste echte bergrit is namelijk pas in de twaalfde etappe. Daarvoor liggen mogelijkheden voor MVDP in de tweede, vierde, zesde, zevende en elfde etappe. De drieweekse ronde heeft dan een aantal heuvelachtige ritten die op het lijf van de Nederlander zijn geschreven, waaronder de rit naar de Mûr-de-Bretagne. In de laatste week zitten ook nog enkele mini-kansjes.

RIDE Magazine
5 Reacties
14-04-2025 15:16
Ga toch lekker mountainbiken in plaats van die verschrikkelijke Tour. Wat hij daar kan bereiken, etappe en het dragen van de gele trui, heeft hij al bereikt. Nu gaat hij weer met een halfbakken voorbereiding het WK MTB doen, in plaats van dat nou eens serieus aan te pakken door alle Europese wereldbekers te rijden.
14-04-2025 13:27
Commercieel gezien zal het wel beter zijn voor de ploeg als hij het rondje in België meepakt.
14-04-2025 14:59
Heel logisch allemaal. Vorig jaar was de Tour zelf zijn voorbereidingskoers op het hoofddoel van de zomer: de Spelen van Parijs.

Nu is de eerste Tourweek gewoon het hoofddoel, dus zaak om in knalvorm aan de start te staan.

Hoop wel nog steeds dat hij in elk geval een paar weken de MTB pakt. Hij heeft nu 2 weken extra tussen voorjaar en Tour t.o.v. vorig jaar (trok toen door t/m Luik) dus er is best een beetje ruimte om in elk geval het MTB-gevoel terug te krijgen zou ik denken.

Sterker nog, na zijn laatste MTB-periode (in 2021) volgde ook zijn beste Tour...

14-04-2025 16:30
Van zijn tourdeelname is niemand vrolijk geworden. Hij al helemaal niet.
    14-04-2025 16:57
    In 2023 kwam die blijdschap pas na de Tour bij het WK.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine