Mathieu van der Poel rijdt toch EK in Plouay
© Cor Vos
woensdag 12 augustus 2020 om 08:31

Mathieu van der Poel rijdt toch EK in Plouay

Mathieu van der Poel zal op woensdag 26 augustus deelnemen aan de wegwedstrijd op het EK wielrennen in het Franse Plouay. Eerder had de Nederlandse Wielerbond KNWU door de ongunstige datum – drie dagen voor de Tourstart – nog overwogen geen profdelegatie naar Bretagne te sturen.

Van der Poel blikte tijdens een Zoom-interview met de Belgische kranten Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad terug op zijn Italiaanse achtdaagse. Zowel in de Strade Bianche als in Milaan-San Remo bleef de kopman van Alpecin-Fenix onder de verwachtingen. “Wat er scheelt? Niet zo heel veel, denk ik. In San Remo kwam ik bij de eerste vijf boven op de Poggio. Dan kan je moeilijk zeggen dat ik heel slecht ben. Alleen mis ik dat tikje extra om met de beste twee mee te zijn. Daar ben ik zelf ook teleurgesteld over.”

“Het lijkt misschien veel erger, vooral door die grote achterstand in de Strade. Maar ik blijf overtuigd dat daar die lekke band veel om zeep heeft geholpen. Je hoort mij niet beweren dat ik anders had meegedaan voor winst, maar ik had wel langer kunnen overleven. Het zou een heel ander beeld gegeven hebben.”

“De lat mag ook hoog”
Ook de hitte heeft daar een rol gespeeld, vindt hij. “De ene renner kan daar beter mee om dan de andere. Al wil ik dat niet als excuus inroepen. Ik ben de eerste om toe te geven dat ik zelf niet honderd procent tevreden ben. Vooral na Sanremo was ik teleurgesteld. Ik maak daar fouten die ik niet mag maken. Toen Alaphilippe en Van Aert aanzetten, zat ik niet gelijk op hun wiel. Dat was een eerste fout. Ik zeg niet dat ik hun wiel had kunnen houden, maar het gat dichtrijden op die twee? Daar was helemaal geen beginnen aan. Die fouten maak je natuurlijk omdat je net niet goed genoeg bent. Dat besef ik heel goed.”

Op de vraag of we met zijn allen te hoge verwachtingen hadden van hem, antwoordt hij negatief. “Als er iemand­ veel van mij verwacht, ben ik het zelf wel. De lat mag hoog. Dat is ook waarom ik vandaag zelf niet al te vrolijk rondloop. Na de Strade en Milaan-San Remo was ik slechtgezind. Ik had tijd nodig om dat te verwerken.”

EK in Plouay
“En net omdat Van Aert er twee keer bovenuit stak, vallen mijn mindere prestaties nog meer op. We worden al ons hele leven tegen mekaar uitgespeeld. Nu, chapeau voor wat Wout doet. Ik wist dat dit in hem zat, maar ditmaal heb ik er toch van opgekeken. Hij haalt een hoger niveau dan ik verwacht had, terwijl hij van zo ver is moeten terugkomen. Dan ben je uitzonderlijk goed.”

In het interview bevestigde Van der Poel ook dat hij op 26 augustus deelneemt aan het Europees kampioenschap in Plouay. De rest van de Nederlandse selectie is nog niet bekend. Van der Poel en co. zullen het daar in Bretagne in elk geval moeten opnemen tegen een stevig Belgisch blok, met Van Avermaet, Stuyven, Naesen en Vanmarcke als speerpunten.  Van der Poel zal een paar dagen eerder overigens ook van start gaan op het NK.

RIDE Magazine
56 Reacties
12-08-2020 08:56
Slim. Wordt een interessante koers zo.
12-08-2020 08:59
MvdP gaat nog voldoende winnen dit jaar!
    12-08-2020 09:07
    o.a. alle veldritten waar hij aan meedoet :)
    12-08-2020 10:17
    @SoloSlim:
    1. Mathieu zou er al niet veel rijden (15 max heb ik al eens gelezen).
    2. ALS de crossen al door mogen gaan. Ze worden nu al afgelast omdat organisaties het budget niet rondkrijgen als er geen/minder publiek mag worden toegelaten.
    12-08-2020 12:40
    Als van Aert zo blijft gaan gaat Mathieu ook geen veldrit van hem winnen.
12-08-2020 09:06
Nuchter, eerlijk, en mooie complimenten aan Van Aert. Het EK wordt toch nog leuk zo :)
    12-08-2020 09:19
    Ja, en hoe erg is het dat dit een aantal dagen na de koers is? Wat is er mis aan dat een topsporter een tijdje nodig heeft om te verwerken dat hij zijn doelen niet heeft weten te halen? Ik antwoord zelf wel: er is niks mis mee en het toont zijn winnaarsmentaliteit!
    Hij is eerlijk en zelfkritisch. Net als van Aert wekelijks heeft moeten toegeven bij vele crossen dat hij niet kon volgen, zijn nu de rollen andersom. Wout is daardoor mentaal ongetwijfeld sterker geworden en datzelfde hoop ik voor Mathieu.
    Als wielerliefhebbers boffen we maar met zulke talenten als Evenepoel, van Aert en Mathieu.
    Zijn die landsvlaggetjes belangrijker dan dat? Nee toch zeker!?
    12-08-2020 10:19
    @HSV wij als Nederlanders zijn daar minder mee bezig dan de Vlamingen. Bij Wuyts in z'n commentaar is toch altijd veel Vlamingen en Belgen. Ze snakten ook naar een type Evenepoel.

    Evenepoel is een klasbak, maar de manier waarop hij zich uit in de media (ook al kloppen die dat wel op natuurlijk), is ook niet mijn stijl. Een beetje zoals van Aert in jongere jaren, thans is dat bij hem een stuk beter.
    12-08-2020 10:36
    @boomie, ondanks de vele Nederlanders die afstemmen op Sporza is het natuurlijk wel een belgische zender en de aandacht voor Belgen logisch. Alhoewel het af en toe meer fangedrag is vanuit het commentaarhok dan iets meer objectief verslag. Mocht je per ongeluk wel eens afstemmen op de NOS heb je gemerkt dat het daar geen haar beter is. De enige renners die ze daar bij naam kennen zijn bij kans de Nederlanders. En op Equipe tv zijn het de Fransen. C'est la vie ;)
    12-08-2020 10:45
    @Boomie1,
    Ik kijk vaak koers op de Belgische TV (en ook het wielernieuws op Sporza) en kan jouw mening enkel onderschrijven. Commentaren op "de Belg" zijn vaak net wat nationalistischer dan in Nederland. Dit zie je in de koers, maar bijvoorbeeld in het voetbal en hoe ze daar omgaan met De Bruyne, Courtois, Hazard.
    En de Belgische commentatoren gaan ook vaak verder in hun verheerlijking. Minder nuchter, ze drijven graag mee op de euforie, en komen dan superlatieven tekort. Perfecte brandstof.

    Wat dat betreft denk ik dat er in Nederland maar 1 sporter in de buurt komt van de verafgoding zoals in Belgie, en dat is Max Verstappen. Zelfs Dumoulin heeft dat met zijn Giro winst niet klaar gekregen. Netzomin zoals Kruijswijk met zijn Tour-podium.
    12-08-2020 11:23
    [i]edit wf: niet doen[/i]
    12-08-2020 11:59
    Op l'Equipe zoeken ze naar Fransen, op de britse naar Britten op de spaanse naar Spanjaarden en de Colombianen gaan helemaal uit de bol. Wat maakt het ook uit. Logisch toch? [b]Je dient je doelpubliek[/b]. Het goeie eraan is dat je verhalen over de eigen nationale renners hoort die je anders niet had gekend. Maar ja, jammer genoeg is er hier altijd een die het negatief wil uitlichten.
    12-08-2020 12:04
    Je hoeft het er niet mee eens te zijn, maar laten we users als Michelangelo koesteren zodat er nog wat diepgang overblijft in een gepolariseerd forum.

    Het commentaar op Eurosport is niet altijd top, maar wel een fijne combi van Vlaams en Nederlands waardoor er een gezondere balans is.
    Wuyts is helemaal doorgeslagen. Die vraagt zich af wanneer de laatste dubbele wereldkampioen de Giro won en vindt dat er vooral niet te veel druk op jonge renners moet worden gelegd.
    12-08-2020 12:21
    Dat sneaky edele gestook om dan quasi verbaasd ‘parbleu, welk een onbeschaafdheid zeg’ te reageren steeds koester ik voor geen meter.
    12-08-2020 12:31
    @Michelangelo

    Ik zou er net géén voetbal bij betrekken. De ietwat ongemakkelijke adoratie van Wuyts voor Boonen/Nys met te veel neiging naar protserige grootspraak, is en blijft klein bier met de schuimbekkende hysterie van een Jack Van Gelder als hij Oranje ziet.
    12-08-2020 12:48
    @DK,
    100% gelijk met Jack van Gelder. Maar volgens mij doet hij geen NL elftal meer... of ik kijk te weinig voetbal.
    Doelde m.n. op de sporza website, waar ze dagelijks superlatieven tekort komen over De Bruyne (overigens een heerlijke voetballer) en Hazard (beetje overroepen en vaak niet topfit).
    12-08-2020 18:50
    Ik denk dat Michelangelo wel een punt heeft dat Nederlandse wielerverslaggeving minder nationalistisch is, maar dat komt omdat wielrennen in NL veel minder belangrijk is dan in Vlaanderen.
    formule 1 en voetbal vinden we heel belangrijk. Max Verstappen is een God, NL voetballers ook, wielrenners veel minder.
    België was al zo lang op zoek naar een ronderenner dat REV inderdaad de status van God al lang gepasseerd is.
    Soms vervelend voor de luisteraars, maar als het eens tegenvalt misschien nog wel het vervelendst voor REV zelf.
12-08-2020 09:09
Alleen mis ik dat tikje extra om met de beste twee mee te zijn. Daar ben ik zelf ook teleurgesteld over.

Maar ik blijf overtuigd dat daar die lekke band veel om zeep heeft geholpen. Je hoort mij niet beweren dat ik anders had meegedaan voor winst, maar ik had wel langer kunnen overleven.

Nou waar zijn die haters nu die hem van der Smoes noemen?
12-08-2020 09:24
De helm van Europees kampioen heeft hij in ieder geval al op de foto te zien.

Wel mooi dat hij start. Geeft toch een extra cachet aan de koers.
    12-08-2020 10:20
    Die heeft ie sowieso, aangezien hij nog steeds EK MTB en Cross is ;-)
12-08-2020 09:35
Valt best een leuke selectie te maken nog met mannen die niet naar de Tour gaan, denk aan een Van Emden, Langeveld, Teunissen als die hersteld is en misschien jonge hond Dekker.
    12-08-2020 10:20
    Kelderman, Oomen? Die gaan toch naar de Giro
    12-08-2020 10:30
    @Wheely, volgens mij is dat een parcours met een flinke puist erin of zit ik mis? Daar heeft een sprinter als Dekker dan weinig te zoeken lijkt mij.
    12-08-2020 10:45
    @Beekman
    Je hebt gelijk, is heuvelachtig. Ik zat met een redelijk vlak parcours in mn hoofd. Ze zullen hem thuislaten.
    12-08-2020 11:26
    In Le Samyn, toch ook heuvelachtig, kwam Dekker anders meer dan goed mee.
12-08-2020 09:48
"Die fouten maak je natuurlijk omdat je net niet goed genoeg bent. Dat besef ik heel goed."

Daar is de hand in eigen boezem. Mathieu is ook maar een mens. Vorig jaar was natuurlijk te gek toen hij alles won. Hopelijk komt de vorm snel weer op 100%!
12-08-2020 09:55
Mooi dat hij meedoet en zijn reactie op MSR is ook klasse en eerlijk.
12-08-2020 10:27
Die gaat nog winnen wacht maar zijn tijd komt er ook nog. Denk dat hij de break toch wel onderschat heeft. Ma heel mooi wat hij ook zegt over wout. Klasse
    12-08-2020 11:49
    Hij heeft gewoon veel koersen nodig. In de cross won hij veel zelfs zonder in topvorm te zijn, pas bij het laatste WK had hij het topvorm gevoel. Toen stond er dan ook geen maat op. Hij zal zijn topvorm op de weg ook nog wel vinden.
12-08-2020 10:38
Realistisch verhaal. Niet gek dat hij een paar dagen nodig had om de teleurstelling te verwerken. Knallen vanmiddag!
12-08-2020 10:53
Vergeet niet dat deze jongen zijn hele leven al wint, en nu zit hij al 6 (?) maanden zonder...

Zijn rijden in de Italiaanse klassiekers doet me een beetje denken aan het begin van een cross seizoen, hij is goed, maar heeft niet die flits. In de cross is hij dan technisch zo goed (en de concurrentie natuurlijk véél minder dan op de weg) dat hij alsnog alle crossen wint.

Ik denk dat hij over een paar weken weer flitst (althans dat hoop ik vooral :) )
12-08-2020 11:11
@Boomie en Michelangelo

Jullie opmerkingen over (Belgisch) nationalisme staan haaks op het Nederlands nationalistisme en de soms zure opmerkingen die we hier dagelijks kunnen lezen op dit forum. De vraag is dan ook waarom jullie dan toch naar Sporza kijken, als dat toch zo'n ongenuanceerde, nationalistische, weinig kwaliteitsvolle zender zou zijn. Zijn jullie masochisten zeg ! Kijk dan naar de NOS (die bijna nooit uitzenden) of naar Eurosport NL (abominabel) of naar Eurosport UK (iets beter)
En dat Van Aert ook vroeger zo vervelend was dan Evenepoel (?) nu ? Waw, wat een omslag heeft Van Aert toch gemaakt sinds hij bij Jumbo fietst. Miraculeus. Welnu, het is nog steeds dezelfde nuchtere, respectvolle Wout als vroeger. Het probleem ligt bij jullie, denk ik.

En wat MVDP betreft. Ik denk inderdaad dat hij in deze semi-klassieker zal knallen. Al zal de aankomststrook misschien nog net iets te lastig zijn voor zijn huidige vorm. Goed, maar nog niet super. Op het EK later deze maand zal hij dan allicht top zijn en niet te kloppen zijn.
    12-08-2020 11:33
    Op deze piste kan ik niet anders dan je volledig volgen. Dat gejammer over hoe nationalistisch de Vlamingen zijn tov Nederlanders is bitchy gepruts op de vierkante millimeter.
    12-08-2020 11:52
    Zolang het niet zo ver gaat als Wuyts in de top dagen van Boonen is Sporza 10x beter dan alle andere zenders (in het Boonen geval misschien 1.5x zo goed als de rest, dus ik blijf iig gewoon Sporza kijken... ;) )
    12-08-2020 16:38
    Sporza gewoon de nummer 1 wielerzender in de lage landen.

    Af en toe nationalistisch maar dat weet je van tevoren. België sowieso wielerland nummer 1 dus logisch ook dat daar het beste commentaar is :)
12-08-2020 11:56
Wat betreft de commentaren vind ik die van de NOS verreweg het slechtste. Daar zijn ze gevat aan het doen tegen elkaar en missen dan een ontsnapping, lekke band of iets anders. Sporza is kwalitatief beter maar vooral Wuyts is mij teveel dominee, zoals Smeets in zijn laatste jaren. Als Kroon of Boogerd bij Eurosport zitten met die Belgische Jeroen kijk ik daar het lietste naar. Op de player. Ook Traksel vind ik wel oke.
    12-08-2020 12:22
    @HSV,
    ik ben de laatste tijd vooral aan het switchen. NOS mist heel veel. De Cauwer heeft er een behoorlijk oog in, maar als Wuyts ernaast zit dan zit die meer te orakelen in zijn fansuit dan de koers te duiden. Inderdaad een beetje Smeets in zijn nadagen. Die mag wat mij betreft lekker Vive le velo gaan doen.

    Wat dat betreft zie ik liever een nuchere analist erbij zoals Nys: oog op de koers, kennis van zaken, vaak interessante achtergrond over trainingen etc.

    Beste vind ik dan nog de Engelse Eurosport commentatoren. Zien heel veel, kennen heel veel renners (en echt niet alleen van de overkant van de plas), en denken na over tactiek etc. Jammer alleen van die eeuwige reclames. Trouwens, ook de Duitse commentatoren op Eurosport verstaan hun vak.

    Slechtste commentatoren, die kom je helaas hier tegen. Vaak zichzelf uitdrukkend in mooie proza en wollig taalgebruik om interessant over te komen, maar uitblinkend in nietszeggendheid of persoonlijke aanvallen. Een minuut niet gereageerd is een minuut niet geleefd lijkt het motto soms te zijn. Terwijl sommige inhoudelijke bijdragen van hen soms nog best te pruimen zijn...
    12-08-2020 13:50
    Helemaal akkoord over de engelstalige (co)commentatoren, met uitzondering van Carlton Kirby - dat is zo'n beetje het equivalent van Wuyts/Smeets maar dan zonder het encyclopedische geheugen. Declan Quigly en Magnus Bäckstedt samen zijn een perfect alternatief voor wanneer Wuyts me wat teveel wordt.
    12-08-2020 14:25
    Naar Magnus Bäckstedt is het zeer aangenaam luisteren. Hele fijne stem, ietwat onderkoelde humor, kennis van zaken en begrijpelijk voor zowel een gespecialiseerd als een breed publiek.
    12-08-2020 18:56
    Sta ik alleen als ik stel dat Smeets de beste Nederlandstalige commentator ooit is? Ik was fan van Smeets
12-08-2020 12:07
Ik ben dat eerlijk gezegd ook zat, Ik kijk naar Sporza vooral voor de Cauwer en omdat ik de reclames op Eurosport niet trek en vooruit ook te gierig ben voor de player maar dat hele nederland belgië gehannes is zo langzamerhand onuitstaanbaar geworden.
    12-08-2020 12:14
    Eens, ik had gepost dat ik dat NL vs. B ook zo zat was, had die maar weggehaald omdat ik geen nieuwe discussie wilde aanwakkeren
12-08-2020 12:08
Het lijkt me een mooi doel voor hem. Over dik twee weken zal hij er zeker staan.
12-08-2020 12:15
+1 Wildebert
Er wordt één opmerking gemaakt over de andere nationaliteit en deze wordt vervolgens uit z'n verband getrokken en als voer gebruikt voor weer een zinloze discussie door lui met veel te lange tenen. Erg vermoeiend.
12-08-2020 12:53
Bij elk topic heb je tegenwoordig de NL-BE discussie, begint echt vermoeiend te worden
    12-08-2020 13:13
    inderdaad, had het gevoeld dat het vroeger ietsje beter was. Dan bleven de verschillende renners ook uit elkaars vaarwater.
    In Belgie had je vooral de klassieke renners (met Terpstra de nederlandse uitzondering) waar je in nederland voornamelijk de klimmers had.

    Maar tegenwoordig met Evenepoel en Van der poel die deze stigma's doorbreken, is de discussie (en misschien afgunst) volledig uitgebroken.
    12-08-2020 13:13
    +100
    12-08-2020 13:31
    Wout v.Aert werd hier in het verleden stelselmatig met doping in verband gebracht, ook door hier nog aanwezige lieden, die hem nu omarmen.
    12-08-2020 14:44
    Wat Joaquim zegt, het is vooral de hypocrisie die tegen de borst stuit.
12-08-2020 12:57
Leuke discussievraag: wie heeft de langste tenen, Nederlandse of Vlaamse fans? Ik ben er nog niet uit. Maar het interesseert me ook niet echt. De renners zijn allemaal beoefenaars van dezelfde sport.
12-08-2020 13:57
Pfoe, leuk om te lezen dat Mathieu eindelijk de hete aardappel uit zijn mond heeft gekregen. Proficiat Mathieu, klasse reactie!

Benieuwd of hij vandaag de open doelkans binnen kopt.
12-08-2020 14:03
Mooi, dít is het type reactie dat ik verwacht van Mathieu: eerlijk en zonder uitvluchten.

Het lijkt mij niet meer dan logisch dat hij het EK wil rijden - de omloop is hem op het lijf geschreven en zich sparen voor de Tour hoeft niet. Wie weet, na de Tour volgen er misschien ook geen koersen meer... (Dat lijkt mij eerlijk gezegd onwaarschijnlijk vermits we al veel beter zijn in het managen van het virus, maar zoveel mogelijk meepakken is toch geen slecht idee.)
12-08-2020 14:08
Mooie reactie. Dit kadert ook zijn houding en reacties van de afgelopen week. Iedereen heeft recht om slechtgezind te zijn of een slechte dag te hebben, en wanneer je groots genoeg bent om dat toe te geven, is er geen enkel probleem vind ik. Mooi dat hij (nu wel) een woordje voor van Aert over heeft. Wat hij zegt ivm vergeleken worden, klopt ook. De ene is altijd de referentie voor de andere, helaas.
12-08-2020 14:14
Die vergelijking met Van Aert zal ze hun leven lang blijven achtervolgen maar hopelijk maakt dat ze alletwee beter zoals dat in het veld ook gebeurde.
13-08-2020 03:06
There really is no "comparison". Both are bike racers - and when they line up against each other in bike races MVDP wins 98 times and WVA wins just 42. That really doesn't constitute a "rivalry". This is a very large "sample", and while Wout is on a nice run right now, and has the benefit of a "super team" in JV, the data says that MVDP will set things straight soon enough.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine