Mathieu van der Poel: “Eigenlijk was het alsof we achter Pogacar óók voor de wereldtitel reden”
foto: Cor Vos
Youri IJnsen
maandag 30 september 2024 om 12:28

Mathieu van der Poel: “Eigenlijk was het alsof we achter Pogacar óók voor de wereldtitel reden”

Interview Brons was het verdict voor Mathieu van der Poel na het zware WK wielrennen 2024 in Zürich. Achter een ontketende Tadej Pogačar was hij de beste van de rest. En daarmee was de uittredend wereldkampioen tevreden. “Vooraf had ik daarvoor getekend”, zei hij na afloop op de persconferentie voor de medaillewinnaars. 

Hoe moeilijk was het om te moeten zien dat jullie groep maar niet leek te kunnen samenwerken in de jacht op Pogačar?
“Er kwam weinig tactiek bij kijken. Het was gewoon de wet van de sterkste. Dat is ook gebleken op het einde. Het straffe was dat die groep net wel op orde was. Maar dat iedereen te kapot was om rond te draaien. Dat was eerlijk gezegd het grote probleem. Dit was echt een van de zwaardere wedstrijden die ik al gedaan heb. En ik denk dat de renners die niet meedraaiden dat niet deden, omdat ze het gewoonweg niet konden.”

Je zit naast Remco Evenepoel op het moment dat Tadej aanvalt. Had je door dat hij ging?
“Ik zag het gebeuren. Maar ik vond het eigenlijk een vrij domme aanval. Slovenië had het niet in de hand, dus vermoedde ik dat het een paniekaanval was. Ik dacht ook dat hij daar zijn kans op de wereldtitel vergooide toen België de controle nam. Maar Pogačar heeft het tegendeel bewezen. Hij was van een andere planeet. 

Ik ben er ook zeker van dat dit scenario niet in zijn hoofd zat, om op dat stuk te demarreren op honderd kilometer voor het einde. Het is ongelooflijk. Achter hem hebben wij ook de hele tijd gereden. Af en toe viel het wel stil, maar dat kwam omdat iedereen op de limiet zat. Het is gewoon ongelooflijk straf eigenlijk.”

Zurich - Suisse - cycling - cyclisme - radsport - wielrennen - Van Der Poel Mathieu (NED / Team Alpecin-Deceuninck) pictured during the 91st World Championships ME- Road Race Winterthur > Zurich (273.9km) - Photo: Dion Kerckhoffs/Cor Vos © 2024

foto: Cor Vos

Had Nederland niet meer moeten doen in de achtervolging?
“Nee, dat denk ik niet. Mijn ploegmaats hebben me wel gevraagd of ze het voor mij moesten dicht rijden, maar ik wilde liever een beetje pokeren. Ik wist ook dat de situatie voor andere landen niet goed was. Wij waren ook niet de grote favoriet. Ik wilde de anderen nerveus maken. Ik denk dat ik er ook in ben geslaagd om een van de topfavorieten te laten paniekeren. Dat was een goede keuze van ons.”

In de finale had je Bauke Mollema nog bij je. Hoe verliep die samenwerking?
“Goed. Ik heb hem in die fase ook gezegd dat hij net zo veel kans op een medaille had als ik en dat hij zijn eigen wedstrijd moest rijden. Ik houd van die manier van koersen, als mijn ploeggenoten ook gewoon meespringen met aanvallen. Dat is voor mij ook het makkelijkst om de boel te controleren, dus het was heel fijn dat Bauke erbij zat.”

Na zijn zege in de Ronde van Vlaanderen zei je dit het tijdperk-Pogačar was. Waar stopt dit?
“Ik heb geen idee. Het lijkt erop dat het pas net is begonnen. Ik vind hem sterker dan ooit. Hij is ook de verdiende wereldkampioen na zijn huidige seizoen. Tadej is de enige die het verdient om die trui te dragen. Ik denk dat hij ook een fantastische wereldkampioen zal zijn om naar te kijken.”

Wat heb je tegen hem gezegd bij de podiumceremonie?
“Dat hij gestoord was, haha! Ik ken hem nu al een tijdje en we kunnen het goed met elkaar vinden. Ik denk dat iedereen blij is met hem als wereldkampioen. Ik vind het altijd mooi dat ’s wereld beste renner de wereldkampioen is. Tadej is dat op dit moment en daarom is het goed dat hij straks de regenboogtrui draagt.”

foto: Cor Vos

Welk advies geef je Pogacar na zelf een jaar die trui te hebben gedragen?
“Ik denk wel dat hij weet hoe hij dat moet doen. Ik heb er in ieder geval enorm van genoten. Sommigen zeggen wel eens dat er een vloek op rust, maar dat gevoel heb ik nooit gehad. Ik vond het prachtig om in die trui te koersen en ik zal het dragen ervan missen. Dit jaar ga ik nooit meer vergeten. Het is iets wat ik altijd in mijn carrière wilde meemaken, dus ik ben enorm blij dat dit me is gelukt vorig jaar.”

Hoe goed was je zelf?
“Wel goed. De voorbereiding is uitstekend geweest. Ik denk dat het misschien wel een van mijn beste prestaties ooit is op dit soort omlopen. Er was één renner exceptioneel goed. Maar als je hem weghaalt, rijd je in feite voor de wereldtitel. Ik had vooraf getekend voor een medaille. Daar ben ik erg blij mee. Het is het waard geweest om de opofferingen te doen de laatste weken. Daarom was ik ook zo gefocust op een medaille. Ik weet hoe hard ik gewerkt heb voor dit WK, dan is het erg mooi om mezelf te belonen. Wat ik met deze benen verder ga doen? Proberen wereldkampioen gravel te worden volgende week! (lacht)”

Als je ziet hoe jij je hebt voorbereid en wie er met je mee rijden in de finale, wat zegt jou dit dan over de toekomst?
“Op een gegeven moment keek ik om me heen en zag ik inderdaad alleen maar klimmers in mijn groep. Natuurlijk is een eendagswedstrijd nog iets anders. Maar het mag duidelijk zijn dat mijn hoofddoelen de komende jaren dezelfde blijven: de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Die koersen zitten in mijn hart. Ik denk ook dat ik daar het beste tot mijn recht kom. Dat wil ik niet opgeven om misschien te proberen winnen in Luik-Bastenaken-Luik of de Ronde van Lombardije. Ik blijf me focussen op waarin ik het beste ben.”


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
49 Reacties
30-09-2024 09:13
Toch wel erg mooi om te horen wat hij dan tegen Mollema zegt. Dat is écht 180 graden een andere benadering dan de Nederlandse vrouwenploeg.
    30-09-2024 12:46
    Het tekent de nuchtere houding en vooral sportman MvdP.
    Tja, de dames . . .
    01-10-2024 00:32
    Merendeel dames offert zich trouwens wel op. Vos valt aan, had niet gehoeven, markus had ook later aan kunnen vallen, maar beide offeren hun kansen op om Nederland in goede positie te brengen. Doet vos heel vaak, maar wordt al jaren vooral gebruikt en nooit beloond in Nederlandse selectie
30-09-2024 09:07
Ik heb het gevoel dat de kans dat ze Pogacar nog gingen terughalen verspeeld was toen er renners gingen demarreren uit het peloton. Als NL (en andere landen) de Belgen had geholpen in een gecontroleerde achtervolging en ze het gat tot 15-20 seconden hadden gebracht dan was een oversteek naar Pogi mogelijk geweest. Was de enige manier om zo’n sterke renner te verslaan en Pogi heeft een onwijs risico genomen door zo vroeg solo te gaan.
    30-09-2024 18:22
    In het artikel lees ik tussen de lijnen een beetje dat het voor hem eigenlijk niet echt hoefde om Pogacar terug te halen, en al zeker niet als hij daarvoor een deel van zijn ploeg moest opofferen. Achteraf gezien wel best jammer, want na het werk van de Belgen komt er gewoonweg geen vervolg op. In de achtervolging viel het dan meerdere keren stil (gratis seconden voor Pogacar) en op Evenepoel na leek niemand echt vol te rijden. Evenepoel nam in mijn ogen echt wel het leeuwendeel van het werk voor zich en bekocht dat toch wat op het einde. Achteraf gezien wel zonde dat ze niet beter samenwerkten in die laatste 100km, want een wereldtitel had er zeker ingezeten voor van der Poel (scenario Kopecky een beetje).
    30-09-2024 19:38
    Mind you, als ze op het laatst Pogacar nog hadden teruggepakt, dan was OConnor nu wereldkampioen.
    01-10-2024 00:30
    Dynamiek voor tweede plaats is altijd heel anders dan voor winst. Bardet won ook niet bijna in luik bijvoorbeeld
    01-10-2024 01:10
    @Sjaak
    Je hebt weinig van koers begrepen als je dat poneert. O’Connor pakt zilver omdat het ‘maar’ zilver is.
30-09-2024 14:10
Denk dat MvdP bij het pokeren de hand van de tegenstand, zo bleek achteraf, ook wel wat heeft overschat.
Als je kijkt naar de traditionele wielerlanden, zijn er best veel die minder gepresteerd hebben dan je vooraf zou mogen verwachten.

België heeft zijn rol proberen spelen door de boel nog recht te trekken, maar teveel pionnen die al op hun tandvlees zaten of niet konden brengen wat van hen verwacht werd.

Italië zag zijn beste renner op een 25e plaats binnenkomen op meer dan 6:30. Zijn eigenlijk op geen enkel moment echt in het stuk voorgekomen, of werden meteen knal uit het wiel gereden (Bagioli).

De Britten hadden met de Yates-brothers, Pidcock, Onley, Williams etc op papier één van de sterkere teams in de breedte en van mannen als een Knox, Donovan en Stewart zou je mogen verwachten dat die op 100km van de meet ook nog hun duit in het zakje zouden kunnen doen, maar Onley was met een 16de plaats de beste Brit, en met uitzondering van Williams is de rest zelfs nooit in beeld geweest.

Colombia had met Tejada, DF Martinez, Rubio, Buitrago en Vargas enkele leuke uitdagers op een lastig parcours als dit, maar kwamen nooit in het stuk voor en een 40ste plaats was hun beste uitslag.

Frankrijk verloor al snel Alaphilippe met een val, zag Sivakov knechten voor Pogacar en was, zeker naar Franse traditie, eigenlijk behoorlijk onzichtbaar. Sinds Voeckler bondscoach is maakten ze er een gewoonte van om de koers collectief hard te maken met een snelle ronde, maar nu reden ze eigenlijk ook steeds achter de feiten aan. Bardet werd nog wel 10de, maar denk dat ze daar ook wel gehoopt hadden op meer.

Spanje zag al snel Landa uitvallen en ook Bilbao ging onderuit, maar als je ziet hoe sterk Mas en Adria uiteindelijk voor de dag kwamen, dan is het wel opvallend dat je een Aranburu, Ayuso en C.Rodriguez nooit in beeld hebt gezien, en Castrillo een zelfmoordactie laat ondernemen ver voor de finish.

Denemarken was sterk in de breedte, maar zag hun vooruitgeschoven pion Skjelmose wegvallen, waardoor ze niemand hadden om voor te rijden.

USA beetje zelfde verhaal als de Denen. 7 man die uitreden, 6 bij de eerste 47, 3 in de top-20, maar niemand in de eerste groep. Misschien ook de verkeerde man uitgespeeld, want Simmons was 1 van de actiefste Amerikanen onderweg, maar was op de 9de plaats uiteindelijk ook hun eerste finisher. Denk dat ze eerder mikten op Jorgenson, Sheffield en Powless, die uiteindelijk pas 4de, 5de en 6de Amerikaan werden.

Denk dat hij, naast België die als enige wel op de open uitnodiging ingingen, de meeste van die landen ook graag uit hun kot wou lokken, maar die bleken achteraf gewoon niemand in hun rangen te hebben die echt voor de prijzen kon meedoen. Achteraf gezien, als ze de analyse maken, denk ik dat ze toch tot de conclusie zullen komen dat ze beter een Lemmen, Kelderman, Mollema etc hadden laten meedraaien met de Belgen zodat die afgelost konden worden, daardoor even op adem hadden kunnen komen en weer hadden kunnen inschuiven. Zo hadden die veel langer kunnen mee helpen achtervolgen, ipv nu elk 1 cartouche en weg.
    30-09-2024 15:33
    @Jappe Thomas Voeckler werd in 2019 bondscoach. Drie titels, Alaphilippe (tweemaal), Laporte(EK).
    Laporte tweede na Evenepoel (WK 2022).
    OS (2024) Madouas en Laporte op het podium naast Evenepoel.
    Verder bij het EK Démare tweemaal tweede in 2020 en 2022. En Cosnefroy derde in 2021.
    Best wel goede uitslagen voor Voeckler als je de jaren daarvoor bekijkt.
    30-09-2024 17:02
    @Lalsacien: Misschien heb ik het niet helemaal duidelijk verwoord. Ik bedoelde dus dat ze normaal hyperactief koersen en er, zoals de Italianen vroeger standaard deden, er traditioneel een heel snelle ronde tussengooiden door collectief eens 10-20 minuten stevig rond te draaien en het peloton op een lang lint te trekken. Daar was gisteren echter helemaal niets van terug te zien, terwijl dat misschien wel was waar MvdP op hoopte/gokte.

    Was dus absoluut geen verwijt aan het adres van Voeckler (of de Fransen) want, zoals je zelf al aangaf, na Vanthourenhout misschien wel de meest succesvolle bondscoach in de huidige karavaan.
    30-09-2024 17:42
    @jappe all right. Het verlies van Alaphilippe was volgens Bardet een forse aderlating en liet hen wellicht wat doelloos achter.
    30-09-2024 18:01
    Mooi overzicht, en correcte analyse
30-09-2024 08:48
Nederland reed voor een medaille en slaagde daar ook in. België kwam voor goud, maar Pogacar was te sterk.
    30-09-2024 12:16
    Een medaille is mooi maar alsjeblief, Mathieu komt niet zo op en top voorbereid aan de start van een kampioenschap voor maar een medaille. Hij kwam evengoed ook om te winnen en als de Nederlandse ploeg ook had gereden had hij waarschijnlijk ook nog de sprint gewonnen... Soms win je soms verlies je, volgende kampioenschappen neemt hij vrijwel zeker nog wat truien mee naar huis. Je moet je de vraag stellen, sommigen hangen hun truien op, wat doet een verzamelaar van regenboogtruien (en andere trico's) eigenlijk, allemaal ophangen in de kast op datum :-P
    30-09-2024 12:48
    Matje kwam absoluut om te winnen maar kan ook goed relativeren. Met dit parcours en tegenstanders deze dag was hij terecht bkij met zijn podium.
30-09-2024 08:50
Een beetje pokeren? Niet de grote favoriet? Achter Pogacar kregen zowel Mathieu als Remco 3 sterren, er was overal sprake van 3 favorieten. Het straffe is dat zijn ploegmaats het hem kwamen vragen, dus met wat meer medewerking - op een bepaald moment sleuren de Belgen met Hermans en co de rest terug tot op 35 seconden - was het echt wel mogelijk geweest om Pogacar terug te halen.
    30-09-2024 10:58
    Dat is dus precies het pokerspel dat werd gespeeld. Heerlijk om naar te kijken.
    30-09-2024 12:57
    Wellicht had Mathieu de OS-wegrit nog in gedachte toen hij gevaarlijk begon
    te pokeren of gewoon zijn middelvinger uitstak naar de Belgen toe en
    dacht: alles kan, niets moet voor mij.....bewijs nu maar dat jullie dé
    sterkste ploeg en mede-topfavoriet hebben op zijn speelterrein, dewelke
    zeker niet de mijne is.
    Zoals @Quincy het zegt......hoe amusant om naar te kijken.
    30-09-2024 16:27
    Gewoon gezever als je een echte mvdp fan bent dan vind je het niet heerlijk dat hij niet gewonnen heeft door een zogezegd potje poker...
    30-09-2024 18:05
    Ik heb op het moment van het pokeren echt ontzettend zitten genieten van dat spelletje. Vooral toen Nederland niet meezat met de eerste belangrijke kopgroep. Maar achteraf ga je je toch afvragen als Nederland wel de belgen had geholpen en Pogi op een hele korte afstand had gereden. Leuk gedaan, maar was dit het slimste? We zullen het nooit weten
    01-10-2024 00:28
    Nee hoor heel veel mensen vroegen zich of hij het ging redden. Maar denk dat ze iig achteraf beter mee zouden gaan rijden uiterlijk toen er nog 1 Belg kon knechten. Trouwens, alleen maar klimmers? Skujins is toch meer klassieke renner tussen Vlaanderen en amstel in, net zoals van der poel kan zijn als ie dit gewicht aanhoud
30-09-2024 10:10
Leuk interview. Mentaal ook heel sterk, itt Remco die helemaal aan het flippen was als vroeger
30-09-2024 10:10
Dat was ook de "redding" voor de koers voor de toeschouwers. Als Pogacar 3 minuten wegrijdt en ze daarachter niet meer echt koersen blijft het een geweldige prestatie maar minder aantrekkelijk om te kijken. Dit bleef superspannend. Chapeau dat die mannen zich er nooit bij neerlegden.
    30-09-2024 12:57
    Hmm, de nepspanning van een Disney of Hollywoodfilm wat mij betreft. De afloop was echt wel bekend.
    30-09-2024 21:22
    O'Connor op twee? Nee die zag ik niet aankomen...
30-09-2024 07:35
Leuk interview!
30-09-2024 14:36
1) Normaal gesproken mag een topfavoriet op 100 km van de finish gerust solo gaan, dat houdt hij toch niet vol. Je hoeft ook niet op het wiel te zitten, laat maar rijden.
2) Normaal gesproken is binnen die laatste 100 kilometer een voorsprong van nooit meer dan 1:30 minuut te weinig, dat lijkt overbrugbaar.
De grootste reden dat Pogacar het toch haalt is doordat er bij zijn tegenstanders blijkbaar geen enkel geloof meer was in een wereldtitel. Schijnbaar is iedereen zich dermate bewust dat Pogacar veel beter is, dat het geweer van schouder veranderde en men p2 als hoogst haalbare zag.
Vanaf de bank is dat een vreemde gewaarwording, maar reken er maar op dat de renners zelf, die hun benen voelen, echt wel weten wat realistisch en onrealistisch is. Dat rijden voor plek 2 was niet uit domheid, maar uit machteloosheid.
30-09-2024 09:40
Sportieve reactie, zoals altijd..
En Pogacar lijkt ook best een aimabele kerel, maar ik vraag me toch af of de rest van het peloton niet een beetje moe begint te worden van deze dominantie..
30-09-2024 14:20
Een paar dingen:

Dit parcours was wel heel pittig maar toch niet vergelijkbaar met LBL waarin langere, steilere klimmen zitten. Het was een soort Glasgow++, best een goed parcours voor hem eigenlijk.

Wat beslismomenten betreft: je had de goede Mollema en nog een knecht al met de Belgen kunnen laten meedraaien. Nu wijzen naar Evenepoel dat ie gaat wanneer alles op is? Wat flauw.
30-09-2024 09:27
Remco had nooit mogen demarreren. Nederland heeft hetzelfde gedaan als België tijdens de OS. Ik denk dat als Remco niet demarreert Nederland wel had gaan helpen.
    30-09-2024 09:44
    Remco had niet mogen demarreren OF Mathieu had zijn ploeg moeten laten meewerken en niet moeten zitten pokeren. Er is echt maar een plaats die telt op een WK. In 2045 is er werkelijk niemand die zegt ' Ow ja, dat is dat WK waar Mathieu brons behaalde'. Zo is er geen enkele Belg die nog mijmerend terugdenkt aan het zilver van Van Petegem in Valkenburg 98.
    30-09-2024 09:59
    Tja die had niet dit moeten doen, die had niet dat moeten doen... Als je gegroepeerd wacht tot de knechten van verschillende landen beginnen te werken, gaat een renner als Pogacar op zo'n golvend parcours alleen maar verder weg rijden.

    Door aan te vallen van zo ver, creëert Pogi natuurlijk ook vertwijfeling bij de tegenstand. Dat is ook het doel. De Belgen hebben het gat zo snel mogelijk proberen te verkleinen en de andere ploegen gingen speculeren, waarna enkel Van Gils er nog bij zat en Evenepoel zelf een poging heeft gedaan om met een paar man los te komen en er samen naartoe te rijden.

    De Nederlanders en andere landen hebben dan weer gepokerd en geen renners laten meehelpen. Van der Poel en de andere kopmannen waren wellicht ook niet zeker van zichzelf op een parcours met zoveel hoogtemeters. Of ze dachten slim te zijn. Maar zoals altijd in het wielrennen: je moet eerst weer vooraan raken voordat je terug kans hebt op de zege.

    Bij beide tactieken kan je je achteraf vragen stellen, maar dat is net de kracht van de aanval van Pogacar. Hij rijdt op zo'n onverwacht moment weg en heeft de balls of steel, de ploegmaat(s) vooruit gestuurd en vooral de wonderbenen in huis om tot aan de finish door te zetten.
    30-09-2024 10:05
    Stelling djerkson: "Er is echt maar een plaats die telt op een WK. In 2045 is er werkelijk niemand die zegt Ow ja, dat is dat WK waar Mathieu brons behaalde".

    Antwoord Mathieu van der Poel: "Ik had vooraf getekend voor een medaille. Daar ben ik erg blij mee. Het is het waard geweest om de opofferingen te doen de laatste weken."
    30-09-2024 10:44
    Brons voor een ex-wereldkampioen en een man die de prestigieuze zeges en monumenten aan elkaar rijgt? Dat heet recht praten wat krom is. Het ergste aan die quote van jou, Panache, is dat met wat meer overleg/samenwerking en wat minder gepoker er echt wel een nieuwe wereldtitel inzat voor Mathieu, die duidelijk een superdag had. Maar koester vooral dat brons zou ik zeggen.
    30-09-2024 10:55
    Oke, je verlegt de doelpalen alweer djerkson. Zo kan je natuurlijk niet constructief discussiëren (als dat al de bedoeling zou zijn).
    30-09-2024 11:00
    Ik denk dat VDP ook wel stilaan beseft dat Pogi van een totaal ander niveau is. Die leek inderdaad gewoon blij met zijn bronzen medaille.
    30-09-2024 11:25
    Wel, ik geef gewoon aan dat een wereldtitel voor Vdp tot de mogelijkheden behoorde, maar dat betekent soms ook ervoor en je kaarten pokergewijs op tafel durven gooien.
    Kijk, op deze site wordt een Kopecky vaak gepoker verweten, maar dit is toch exact wat er hier gebeurde. Trouwens, dat geldt ook voor de andere landen hoor. Ik lees vandaag in de Belgische pers een Hirschi zeggen dat hij nog wat langer van de Belgen had willen profiteren. Hallo zeg, die man en dat land reden voor eigen publiek. Stel je voor dat Belgen of Nederlanders dat in eigen land zouden zeggen.
    Het WK van de gemiste kans wat mij betreft, zeker met die supervorm en zoveel kansen zijn er niet in een rennersleven. Volgend jaar in Rwanda 5500 hoogtemeters, begin er maar eens aan.
    30-09-2024 13:10
    @ Djerkson

    - Je zegt: "Er is echt maar een plaats die telt op een WK. In 2045 is er werkelijk niemand die zegt ' Ow ja, dat is dat WK waar Mathieu brons behaalde'. Zo is er geen enkele Belg die nog mijmerend terugdenkt aan het zilver van Van Petegem in Valkenburg 98."

    Het wordt lastig als je een mening presenteert als een feit. Mathieu kan wel blij zijn met brons op dit parcours en hij hoeft ook niet te rijden voor de eventuele gedachtes van Nederlanders in de verre toekomst. Daarnaast spreek je hier zelf ook nog over het zilver van Van Petegem wat aangeeft dat het toch blijft hangen.
    30-09-2024 13:22
    @Burn: alle meningen hier zijn meningen, net zoals Jose en Karl dat geven, een subjectieve kijk op de zaak.
    Mathieu: 50 zeges, 6 monumenten op de erelijst, een prestigieuze ritzege in de tour met gele trui, een wereldtitel en een veelvraat in het veld.
    Is zo een man - die achteraf aangeeft een van zijn beste dagen ooit te hebben gehad- werkelijk tevreden met brons in een wedstrijd waar hij mits wat meer durf goud had kunnen halen? Dat lijkt mij een goed voorbeeld van cognitieve dissonantie. Zijn (koers)gedrag aanpassen gaat niet meer, dus worden de gedachten maar aan het gedrag aangepast. Niets mis mee en niet meer dan menselijk, maar wel jammer voor de wedstrijd en voor hemzelf. Maar morgen komt de zon sowieso weer op hoor.
    01-10-2024 00:38
    Beiden kunnen waar zijn, dat vdp nu blij is met brons en dat toch over 44 jaar, of in 2045, niemand aan dat brons denkt, zelfs niet een mijmerende van petegem. Lijkt me trouwens geen man of te mijmeren, zie hem als een potentiële parcoursbouwer in het veldrijden vooral. Praktisch, eerlijk, sterke vent met sterk karakter.
30-09-2024 09:12
Gepokerd en verloren dus.
30-09-2024 09:43
Het nieuwe wielrennen: de tweede plek is de eerste plek.
    30-09-2024 10:08
    Ja moest ik ook aan denken, over paar jaar is iedereen die tweede plek vergeten he.
    30-09-2024 11:00
    Het gaat niet om iedereen. Die 3e plek is niet van jou of van mij maar van mvdp. En wij mogen genieten van de reis er naartoe.
30-09-2024 15:45
Als ze na het wegrijden gewoon de koppen bij elkaar steken dan pakken ze hem gewoon terug. Maar helaas is dat niet gebeurd, was een grote kans, helaas weer gemist
30-09-2024 15:47
Evengoed stond de trui Mathieu iets beter toch
30-09-2024 16:26
En stel dat NL en België Pogi meteen had teruggehaald. Dan was hij alsnog een keer in de aanval gegaan in de laatste 2 of 1ronden op die steile lange klim en dan was de vogel alsnog gevlogen. Ik denk dat er links of rechtsom weinig aan te doen was.
De enige kans die ze nog hadden was in die laatste ronde toen Pogi weg dat ze hem hadden ingerekend. Maar toen waren alleen nog maar de kopmannen over die naar elkaar keken in die groep, dus ook dan was het niet gelukt.
01-10-2024 00:13
Ik vond ook dat behalve Belgie ontzettend weinig grote landen wat deden in de achtervolging, echt opmerkelijk in deze wedstrijd, onzichtbare Fransen en Italianen en de Spanjaarden toch ook alleen met Mas en Adria voorin.

Reacties zijn gesloten.