Mathieu van der Poel doet goede zaken voor groene trui: “Ik was niet van plan voor de punten te gaan”
foto: Cor Vos
maandag 21 juli 2025 om 08:24

Mathieu van der Poel doet goede zaken voor groene trui: “Ik was niet van plan voor de punten te gaan”

Mathieu van der Poel pakte zondag belangrijke punten voor de groene trui. Waar concurrent Jonathan Milan nog voor de tussensprint werd gelost uit het peloton, pakte MVDP de volle twintig punten. Daardoor verkleinde hij het verschil tot 41 punten. Na afloop is de vraag (opnieuw): gaat Van der Poel nu wel of niet voor de groene trui?

“Ik was niet van plan om voor de punten te gaan, maar als ik er zit, pak ik ze mee. Je weet nooit wat er in de laatste week gebeurt. Ik hoop niet dat Milan ziek wordt of dat er iets gebeurt, maar als het zo is, sta ik liever tweede dan derde in dat klassement, natuurlijk”, zegt de Nederlander bij het Algemeen Dagblad.

Toch wil Van der Poel nog niet te veel over de groene trui praten. Hij wil eerst herstellen. De Alpecin-renner voelt zich namelijk niet helemaal fit. Over de rit van zondag vertelde hij: “Ik was echt niet goed. Ik kon er ook niet echt goed door eten. Voor de start heb ik nog bijna een hele liter cola gedronken om toch wat suikers binnen te krijgen. Het plan was vervolgens om in het eerste uur van de etappe te helpen om m’n ploeggenoten in de vlucht te krijgen. Dat lukte wel goed.”

Op de klim daarna was het al over en uit voor Van der Poel. “Ik zat gelijk op mijn limiet en ik had echt geen krachten”, eindigt hij. Tegen het einde van de etappe zagen we de Nederlander zelfs nog worden ingerekend door het peloton.

RIDE Magazine
19 Reacties
21-07-2025 09:16
Voor Parijs op minder dan 50 punten staan en in de Montmartre rit het groen pakken
    21-07-2025 09:58
    Het leven is best simpel, toch?
21-07-2025 09:34
Ik zie hem wel wat volk optrommelen om in rit 17 een ontsnapping zoals in rit 9 te doen maar dan met minstens 6 man, als hij die dag meer punten pakt dan Milan dan pakt die in het slotweekend het groen. Milan en Merlier zitten echt kapot, ook rit 17 is imo geen zekerheid op een sprint dus want op die paar kleine klimmetjes moet het peloton traag rijden om die sprinters niet zelf overboord te gooien.
21-07-2025 09:42
Toch wel vreemd dat hij gisteren niet kon meestrijden voor plek 2 a 3. Terwijl pakweg Eenkhoorn of Stuyven wel nog in die groep zaten.
Milan zelf (gelukkig voor MvdP) ook een heel bleke indruk de laatste dagen.

De 'strijd' voor groen lijkt er eentje van stervende zwanen. Waarbij het niet ondenkbaar is dat de twee leeglopende hoofdrolspelers uiteindelijk nog onbedoeld geklopt worden door de man in het geel.
    21-07-2025 11:05
    Eenkhoord en Stuyven hebben ook vrijwel niets hoeven doen deze Tour buiten een lead out hier en daar. Daarnaast heeft Stuyven ook wel al eens bewezen als hij écht goed is hij heel goed bergop kan met zijn gewicht.
21-07-2025 11:43
Als hij gewoon vanaf het begin van de Tour bij elke tussensprint rustig was meegeschoven in het vierde of vijfde wiel zonder volle bak te sprinten, had hij tientallen punten meer gepakt en nu in het groen gestaan (of er in ieder geval heel dichtbij). Door het halfslachtig af en toe wel en af en toe niet voor de punten gaan, zijn zijn kansen nu eigenlijk nihil.
21-07-2025 08:59
Hij kan in de laatste twee etappes nog veel punten in gaan lopen, dus die "makkelijke" punten gewoon mee pakken. Hij moet er nog 84 om eventueel 3 etappezeges van Pogacar te pareren. Laat dat dan iig het doel zijn.
EDIT: 84 dus, Mont Ventoux is 30.
21-07-2025 09:01
Hij moet zijn krachten behouden voor nog 1 etappe zege, lijkt me verstandiger.
21-07-2025 09:41
hij heeft het gewoon dom gedaan,hij heeft 2 of 3 etappe voor groves gereden,in plaats van andersom!!
hij had nu al boven milan kunnen staan
    21-07-2025 10:07
    Dit vooral en ook in de eerste week wat meer meedoen in de tussensprints.

    Dit was echt een gouden kans voor groen geweest.
21-07-2025 08:49
Prima tactiek, hij is ook gewoon realistisch dat meest waarschijnlijke scenario is dat het groen bij Milan blijft. Maar zorgt er hierdoor voor dat ie op pole position staat als het mis gaat voor Milan.

Ben benieuwd hoe hij herstelt komende dagen, of er hopelijk nog een piekje richting de laatste dag in zit.
    21-07-2025 09:14
    Denk je? Milan moet dan eerst de rit op woensdag maar zien te winnen voor 50 pnt, plek 2 is maar 30 pnt. Hij staat er nog maar 30 voor op Tadej, die er mogelijk nog wel een paar gaat pakken.
    21-07-2025 09:33
    Ja maar je vergeet dan de tussensprints, waar bijna evenveel punten kunnen worden gehaald als een bergetappe. Die liggen vrijwel allemaal aan het begin van een etappe waar zowel MvdP als Milan punten kunnen pakken.
21-07-2025 09:12
Je weet nooit wat die verkoudheden in het peloton voor gevolgen hebben. De een kan ervan herstellen, de ander heeft misschien Covid. Er zijn wel vreemdere dingen gebeurd in de derde week.
21-07-2025 09:47
van der poel is nog nooit in een grote ronde 3 weken goed geweest,te wisselvallig!!
21-07-2025 09:45
hij is niet veel langzamer dan groves en groves was 3 en 7 en hij heeft ook niet vaak met de tussensprints meegedaan! dus tel maar op!!!?? en een nutteloze ontsnapping had hij ook niet moeten doen!
21-07-2025 10:30
Van der Poel had achteraf gezien het groen al in bezit kunnen hebben door voor zichzelf te sprinten en meer werk te maken van de tussensprints.
Maar ik moet nog zien hoe hij de derde week doorkomt. Hij heeft gewoekerd met zijn krachten en dat heeft succes opgeleverd. Zijn Tour is zeker geslaagd te noemen maar er valt nog een hoop te rapen maar of hij daar nog toe in staat is? Ik twijfel maar hij mag mij verbazen natuurlijk!
Nu is het natuurlijk ook zo dat Milan met nog 1 massasprint incl tussensprint die dag 70 punten kan pakken dus dan is groen helemaal uit beeld.
21-07-2025 10:43
Denk dat Pogi ook een grote kans heeft. Het is Milan, Pogi of Matje. Merlier kapot? Denk niet, kan alles sparen. Groen heeft hem nooit geïnteresseerd. Jammer dat den "Jappe" uitgevallen is. Dat is natuurlijk koers. Het mooiste en soms tragisch. Die tussensprinten zullen wel cruciaal zijn. Gaat Matje daar volop voor gaan? Milan heeft met Stuyven en co een prima leadout.
21-07-2025 11:12
Beetje zonde dat hij er niet vanaf dag 3 voor gegaan is, dan had ie makkelijk gewonnen. Milan wordt zo een van de bleekste groene truien ooit. 1 etappe gewonnen omdat Merlier pech had, alle tussensprints op vriendelijke plekken zonder klimmen ervoor en niemand die echt in de trui geïnteresseerd is verder.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine