Mathieu van der Poel boos op zichzelf na val op WK MTB: “Domme fout”
Video Het WK MTB Cross Country zat er al snel op voor Mathieu van der Poel. De Nederlander kwam in de eerste ronde hard ten val en stapte vervolgens uit de wedstrijd. Na afloop legde hij, voor de camera van WielerFlits, de schuld van de val bij zichzelf.
“Ik had zin om nog eens een wedstrijd te mountainbiken en kijken waar ik vandaag uit kon komen”, begon Van der Poel zijn verhaal. “Ik ben vooral redelijk slecht gezind op mezelf, dat ik zo’n domme fout maak op een van de gemakkelijkste delen van het parcours.”
Het had geen zin om nog door te gaan, vertelt de renner van Alpecin-Deceuninck. “De klap was iets te groot. Het was ook op de kant waar de wonden nog openlagen van de val in de wegrit. Dat kwam wel even. Het valt uiteindelijk wel mee denk ik, maar het is nu even tijd om te ontspannen en toch nog te genieten van de wereldtitel van vorige week.”
Heeft dit ook gevolgen voor de verdere toekomst, wat het mountainbiken betreft? “Ik doe het nog altijd graag. We zullen zien, het is even kijken wat we in de toekomst gaan doen. Maar Parijs (de Olympische Spelen van 2024, red.) blijven wel het doel.”

Mathieu van der Poel na zijn val in de mountainbikewedstrijd met KNWU-arts Robert Kempers richting de camper – foto: Raymond Kerckhoffs
een goede poging tot humor. Daar hoort ook leedvermaak bij. De Tros bijvoorbeeld
deed vroeger als amusementszender niet anders dan haar ledenvermaken.
Het is wel alles of niets bij hem en voor zijn supporters, maar dat maakt hem ook de prachtige renner die hij is.
Zal voor de mountainbike toch echt aan de bak moeten, want hij heeft nog niet aan de NOC-eisen voldaan. Zal nu 8e moeten worden bij een door hem van te voren aangewezen wereldbeker. Zijn er dit seizoen nog maar twee in Europa en allebei niet de meest voor de hand liggende parcoursen. In Andorra is op hoogte en is Les Gets geen parcours voor klimmers?
Of er volgend seizoen nog een kans in Europa is, weet ik niet.
Edit: Hij heeft volgend seizoen nog twee kansen in Europa. Het EK op 12 mei en een wereldbeker op 26 mei. Moet in beide gevallen 8e worden.
Wel ben ik benieuwd welke les hij hier uit trekt. Op de weg heeft hij aangegeven dat zijn
"speeltijd" erop zit. In Glasgow is hij "zomaar ff op de MTB gestapt", met dit resultaat. Voor Parijs zal het dus OF...OF... worden qua voorbereiding. Benieuwd hoe groot zijn liefde voor de MTB uiteindelijk is.
Als hij toch al in Parijs is voor de wegwedstrijd wellicht niet al te streng. Maar goed, als je geen 8e op een EK of tijdens een wereldbeker kunt worden, moet je helemaal niet willen meedoen.
Hopelijk zie je hier zelf ook de ironie van in maar ik vrees van niet.