Matej Mohoric wint Milaan-San Remo na aanval in afdaling Poggio, Van der Poel derde
foto: Cor Vos
zaterdag 19 maart 2022 om 16:43

Matej Mohoric wint Milaan-San Remo na aanval in afdaling Poggio, Van der Poel derde

Matej Mohorič heeft Milaan-San Remo gewonnen. De renner reed met een aanval in de afdaling van de Poggio weg en wist zo zijn eerste monument te winnen. Anthony Turgis en Mathieu van der Poel mochten mee op het podium.

Enkele minuten na tien uur zaterdagochtend was het zover, de officiële start van Milaan-San Remo. De renners werden op de Italiaanse wegen losgelaten met als eindbestemming de Via Roma in San Remo. Wat volgde, was een prachtige koers.

Drie koppeltjes in vlucht van de dag
De renners waren nog maar net vertrokken na de officiële start en de eerste renners kozen al de aanval. Het peloton deed niet veel moeite en het was meteen raak voor de vluchters. Er ontstond een groep van acht renners, net zoals vorig jaar, met daarin drie koppeltjes. Yevgeni Gidich en Artyom Zakharov (Astana Qazaqstan), Filippo Tagliani en Ricardo Alejandro Zurita (Drone Hopper-Androni Giocattoli), Samuele Rivi en Diego Pablo Sevilla (EOLO-Kometa), Filippo Conca (Lotto Soudal) en Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF-Faizanè).

De vluchters van de dag – foto: Cor Vos

Vier Italianen, twee Kazachen en twee Spanjaarden dus in de vlucht. In het peloton zette Jumbo-Visma al snel een renner op kop. Het was Jos van Emden die het tempo verzorgde en de vluchters een goede vijf minuten liet wegrijden. Ondanks dat het er heel rustig uitzag, reden de renners in het eerste uur rond aan gemiddelde van 45,7 km/u.

Jos ‘El Tractor’ van Emden?
Met nog 200 km tot aan de finish in San Remo bedroeg de voorsprong van de vluchters zes minuten. Ondertussen aan de kop van het peloton, jawel: van Emden. De Nederlander nam de volledige openingsfase van La Primavera voor zijn rekening, knappe prestatie van de 37-jarige renner uit Schiedam.

Op de Passo del Turchino kreeg van Emden dan toch hulp. Rein Taaramäe van Intermarché-Wanty-Gobert verzorgde in de afdaling het tempo. Op 115 kilometer van de finish werd het peloton opgeschrikt door een eerste grotere valpartij, al was er geen favoriet betrokken. Wat volgde was een lange periode waarin er vooraan in het peloton weinig gebeurde, waar van Emden het tempo nog steeds verzorgde.

Van Emden, een van de mannen van de koers – foto: Cor Vos

Versnelling richting de Capi en de Cipressa
Het peloton kwam in de buurt van de eerste van de drie Capi, de Capo Mele, dat konden de renners ook voelen aan het tempo. Er werden treintjes gevormd om in een goede positie de drie beklimmingen te kunnen aanvatten. Op de derde Capo, de Capo Berta, was er geen sprake meer van samenwerking. Er bleven nog vijf koplopers over, de voorsprong slonk tot minder dan vier minuten. Opmerkelijk beeld in het peloton: schaduwfavoriet Tom Pidcock moet lossen tijdens de beklimming van de Capo Berta.

Net voor de Cipressa kreeg Peter Sagan te maken met een lekke band, slechte timing voor de Slowaak. De koplopers kregen een voorsprong van twee minuten aan de voet van de Cipressa, waar het tempo flink de lucht in ging. UAE Emirates moeide zich voor de eerste keren in de debatten, Davide Formolo verzorgde een zeer strak tempo.

UAE Emirates neemt het heft in handen
Ondertussen moest Fabio Jakobsen de rol lossen in het peloton, de Nederlandse sprinter kon het tempo niet volgen. Geen schande, want het peloton was uitgedund tot zo een dertigtal renners. Tot aan de voet van de Poggio was het UAE Emirates dat zich vooraan in het peloton nestelde. Tonelli en Rivi reden bewonderenswaardig nog altijd voor dat peloton uit.

Bij het opdraaien van de Poggio was het Christophe Laporte, met Wout van Aert in het wiel, die versnelde. De twee koplopers werden onmiddellijk gegrepen. Alle favorieten zaten perfect gepositioneerd. Vervolgens was het Diego Ulissi die de kop nam, met Tadej Pogačar in het wiel.

Vuurwerk met Pogačar op de Poggio
Op acht kilometer van de streep besloot de Sloveen dat het moment daar was om te aanvallen. Van Aert zat onmiddellijk in het wiel, en wanneer Van der Poel kwam aansluiten ging het tempo er weer uit. Vlak daarna ging Pogačar weer aan, maar de versnelling was niet genoeg om zijn concurrenten uit het wiel te rijden. Derde keer goede keer dacht Pogačar, maar het was wederom niet snel genoeg. Datzelfde was ook het geval bij de prik van Primož Roglič.

De aanval van de Sloveen van Bahrain Victorious – foto: Cor Vos

Het was Søren Kragh Andersen die het eerste echte gat wist te slaan. De Deen kreeg Pogačar mee, even later kwamen Van der Poel en Van Aert weer aansluiten. In de afdaling van de Poggio kwam de rest van de groep echter weer aansluiten. Matej Mohorič toonde zijn dalerscapaciteiten en nam een kleine voorsprong. De Sloveen nam enorm veel risico’s en kwam met enkele secondes voorsprong beneden.

Mohorič wist zijn voorsprong te behouden tot op de finish. Anthony Turgis deed in de achtergrond nog een wanhoopspoging en kwam zeer dichtbij, maar het was niet goed genoeg. Van der Poel eindigde op een zeer knappe derde plaats. Pogačar werd uiteindelijk vijfde, Van Aert achtste.

RIDE Magazine
171 Reacties
19-03-2022 16:56
Hij zei in het interview dat hij een dropper post heeft gebruikt (!) Bewust gepland dus om het zo te doen.
    19-03-2022 16:57
    Ja dat is duidelijk. Dat had de rest van het peloton ook kunnen weten, dalen is het visitekaartje van Mohoric.
    19-03-2022 16:59
    Tuurlijk plant Mohoric zijn gooi naar de zege zo. Op het gebied van punchen en spurten legt hij het ruim af tegen de elite.
    19-03-2022 17:01
    Wist niet eens dat dat mocht joh
    19-03-2022 17:05
    Blijkbaar geen regels voor nog? Dat zal wel gaan veranderen. Wel erg slim.
19-03-2022 16:56
Mooie laatste 10 km. Het is een saaie koers, maar de finale was wel fraai.
    19-03-2022 17:02
    Die waren inderdaad bijzonder fraai. Ik blijf het echter altijd karig vinden dat een monument alleen spannend is gedurende de laatste 10 km...
    19-03-2022 17:08
    Prima zo een keer per jaar, ik hou wel van bepaalde tradities. Genoeg andere koersen.
    19-03-2022 17:32
    Ach, al die anticipatie is toch mooi
    19-03-2022 21:37
    Het was dit keer toch juist eens al langer spektakel? Op de cipressa was t al vol aan!
19-03-2022 16:57
Mohoric gewoon de beste, keurig op de Poggio en dalend als een roofvogel. Turgis pakt een nette tweede plek, hopelijk een voorbode van meer en Matthieu in zijn eerste koers derde. Voor de rest een MSR zoals we die kennen, veel mooie beelden, Jeroen en Karsten als een ANWB echtpaar en een puike finale.
19-03-2022 16:57
Vraag me af of van Aert niet te vroeg in koers al te ver vooraan zat en daarmee netto te veel in de wind heeft gereden. Waar vdP (en Mohoric) reed pak je toch minder wind.
19-03-2022 16:59
Mohoric gewoon de sterkste, vooral bergaf. Goeiedag zeg wat een vaart maalt die gozer. Van Aert, Pogacar en vd Poel waren minstens zo sterk.
Al het gezeur hier im dit draadje zijn gewoon teleurgestelde supporters. En wat is er dan makkelijker om jouw teleurstelling af te reageren op andere renners.
    19-03-2022 17:00
    Welk gezeur?
    19-03-2022 17:05
    Gezever, gemekker, gejank, geblèr.
    19-03-2022 17:11
    Elk jaar t zelfde. De lammetjes staan weer in de wei he.
    19-03-2022 17:17
    Het is hier geen kinderboerderijflits Marik, als je iets wil delen over weer naar buiten gaande herbivoren moet je die andere inlog gebruiken.
    19-03-2022 17:56
    Het lijkt hier wel vaak op Kinderboerderijflits Romans.
    19-03-2022 18:13
    Vind ik ook wel meevallen het gezeur, ik heb veel hemeltergender draadjes meegemaakt
19-03-2022 16:59
Mohoric waanzinnige afdaling
WVA niet goed genoeg
Pogacar geen punch
MvdP baas
    19-03-2022 17:11
    Als Van Aert niet elke keer Pogacar neutraliseerde, was het met zijn allen voor plaats 2. Van Aert te weinig hulp, zo kan je het ook stellen.
    19-03-2022 17:19
    Voor het terughalen van Pogi werd idd wel steeds van Aert aangeloerd maar dat is nou eenmaal het lot van de topfavoriet. Dat gezegd hebbende koos van Aert niet eens zelf voor de aanval, dat zou denk ik eerder geleid hebben tot een aankomst met 2 want het leken af en toe wel de 2 sterksten, MvdP er nog bij wellicht.
    19-03-2022 17:24
    Ik dacht op een bepaald moment ook, ga zelf eens Wout. Maar toen Kragh ging kraakte het wel, dus dat zat er niet in vrees ik.
    19-03-2022 17:28
    Beetje kapotgereden door Pogacar, denk ik vandaag.
    19-03-2022 18:00
    Dat gaf hij ook aan achteraf, zelf gaan zat er niet meer in. Het neutraliseren kostte hem te veel energie.
19-03-2022 16:59
Fantastische overwinning. Benieuwd wat de UCI van z'n dropper seatpost vindt, haha.
Verder is Mathieu al bizar goed, en heeft Wout duidelijk enorm ingeboet op z'n sprint. Worden leuke klassiekers zo!
    19-03-2022 17:25
    Na 300 km en het reageren op Pog zijn aanvallen.. niet echt een goede graadmeter mbt tot zijn sprint.
19-03-2022 17:00
MvdP en Van Aert doen tenminste nog iets. Genoeg renners die profiteren en dan houdt het een keer op. Die achtervolging met alleen eenlingen was een kansloze missie.
19-03-2022 17:01
Mooie laatste km´s, Jammer dat ze niet overpakten van Mvdp en Wva. Profiviat Mohoric
    19-03-2022 17:39
    Pedersen was meer dan behoorlijk aan het meedraaien
19-03-2022 17:02
Mooiste editie in jaren! Prachtige winnaar en beste man in koers.
19-03-2022 17:05
Goede voorbereiding voor MvdP op de klassiekers. :)
    19-03-2022 17:12
    Ik zou hem adviseren alleen nog maar de grote wedstrijden te rijden. Niks geen voorbereidingskoersen meer.
    19-03-2022 17:18
    Het probleem is natuurlijk dat Mathieu de puntjes in de voorbereidingskoersen bij elkaar moet scharrelen om überhaupt aan de grote koersen mee te mogen doen. Maar snel WT worden, lijkt me. Dan is Patrick ook tevreden.
    19-03-2022 17:20
    Die deelname voor dit jaar staat toch al vast Franco en volgens mij prima gesprokkeld vandaag. ;)
19-03-2022 17:08
Mooi om Matthieu meteen weer vooraan te zien. Waar was Ineos? Zie niemand bij de eerste 50.
    19-03-2022 20:07
    Kwiatkowski zat gewoon het groepje achter Van Aert hoor.
    19-03-2022 21:29
    Als je Kwiat in een klassieker vooraan ziet, vergeet je op slag dat hij voor Ineos rijdt…
19-03-2022 17:08
Niks te doen aan die Slovenen.
    19-03-2022 17:13
    Tja, drie in de top tien en Roglič daar niet eens bij. Wat moeten we daar nou weer van denken?
    19-03-2022 17:19
    Dat ze prima rennertjes hebben.

    Vond Pogi toch wel sterk vandaag met zijn spervuur aan aanvallen op de Poggio. Mogen we in Vlaanderen ook verwachten op een nog wat zwaarder parcours.
19-03-2022 17:09
Wielerflits als Van Aert San Remo wint en niet de Ronde: duidelijk te vroeg in vorm!

Wielerflits als Van Aert top 10 rijdt in San Remo en het scherpe randje nog net lijkt te missen: Oei er is nog veel werk aan de winkel!

Wat denken jullie precies dat later pieken betekent??
    19-03-2022 17:10
    Ehh, de groene trui?
    19-03-2022 17:35
    De ene keer zegt hij dat hij later wil pieken. De andere keer zegt hij dat hij komt om MSR te winnen.
    Bij Jumbo weten ze het wel, op kop rijden voor Roglic Woutje! Alleen beseft Woutje het zelf nog niet.
19-03-2022 17:11
Wat een dramatische cameraplaatsing aan de finish..
19-03-2022 17:12
Jos van Emden Rider of the Day!
19-03-2022 17:15
Jumbo-Visma zonder twijfel de grote verliezer van de dag.

De perfecte voorbereiding. Grote winnaars als knechten. Van Aert beter dan ooit.

Resultaat: Van Aert toch weer geisoleerd in de finale. Eindigt met zijn beroemde sprint laatste van de kopgroep.
    19-03-2022 17:19
    @Alucard Welke grote winnaars heeft Van Aert dan als knechten? Volgens mij alleen Roglic. Dit hebben de andere ploegen ook wel. De ploegen van Bahrain en UAE doen qua bezetting echt niet onder voor Jumbo Visma in deze wedstrijd
    19-03-2022 18:15
    Wat een inhoudsloze reactie
19-03-2022 17:27
Wat een heerlijke winaar!! niets op af te dingen. Ben groot Jumbo en van Aert fan en ook VDP fan, maar vind dit ook een geweldige winnaar. Ik heb genoten ven een schitterende finale
19-03-2022 17:30
Pogi beste man in koers, Matje verrassend al had ik hem sowieso wel goed verwacht en Mohoric enorme risico's maar wel de winnende zet ermee.
19-03-2022 17:30
sometimes you don’t need a plan, all you need is big balls - T. Boonen
    19-03-2022 17:42
    Extra gewicht is altijd handig in de afdaling.
19-03-2022 17:31
Mohoric reed met mtb zadelpen , dropper post , is te zien net voor hij gaat zitten in de laatste rechte lijn
19-03-2022 17:33
WvA enkel gereageerd op TP om hem niet te laten wegrijden. Nooit overgepakt of zelf een poging ondernomen. Als je rijdt om een ander niet te laten winnen win je zelf niet. Mohoric reed wel om zelf te winnen.
WvA mag dan wel kilometers lang bergop op kop rijden voor zijn kopman, al zal hij toch moeten leren dat dat zijn explosief vermogen afbot. Ging de sprint perfect aan voor de derde plaats maar werd achtste. Zijn nederlagen tegen Pedersen vorige week waren een veeg teken. MvdP heeft minstens evenveel gereageerd op de Pogio en sprintte wel naar winst van dat groepje.
    19-03-2022 17:52
    MvdP heeft niet minstens even veel gereageerd. Niet dat het enorm boeit of zo hoor maar van Aert was de standaard man die de uitvallen van Pogacar dichtte.

    Anyway, MvdP worden 3 en 6 hier, ze gaan niet met dat cirkelachtige ding naar huis.
    19-03-2022 18:06
    Misschien nog eens de beelden herbekijken. Zodra Wout zag dat de zege weg was, ging hij zitten. De rest sprintte wel nog vol door. Dat zijn sprint afgebot is, is flauwekul.
    20-03-2022 01:47
    Zodra van Aert voorbij werd geknald door VdP ging ie zitten bedoel je denk ik
19-03-2022 17:49
In een onbewuste Sloveense entente heeft Pogacar Van Aert de nek omgedraaid, doordat Roglic niet sterk genoeg was om de aanvallen te beantwoorden, en zo Mohoric finaal in de kaart gespeeld…
19-03-2022 17:51
Vooral SKA vond ik goed. Die schiet altijd te kort in de grote klassiekers en had vandaag de scherpste aanval. Toen vielen er grotere gaten dan bij al die prikjes van Pogacar, toen het toch veel meer een uitgerekt lint bleef. Zelfs het laaglandduo had dan de nodige moeite om terug te keren.

Tegenvaller vond ik toch Ganna, had niet noodzakelijk een glorieuze overwinning verwacht, maar toch iets meer dan extreme anonimiteit.
    19-03-2022 18:07
    Ze herhaalden tijdens de koers nog eens dat Ganna afgelopen week blijkbaar hoge koorts had gehad (39,8gr geloof ik). Was hier ook gepasseerd in 1 van de voorbeschouwingstopics.
    19-03-2022 18:11
    Ah, ok. Dat had ik niet meegekregen.
19-03-2022 18:13
Mohoric heeft nu al zijn MSR-overwinningen op dezelfde datum behaald, 19 maart.

Don't try this at home, mensen! Het was wachten tot hij weer over de kop zou slaan, maar gelukkig deze keer niet. Als je ziet hoe dicht Turgis nog komt, kunnen we toch wel stellen dat de achtervolging niet op gang kwam. Ik denk dat het gepoker van MVDP het verschil hier maakt, dus bijzonder dat hij het zelf 'een gemiste kans' noemt.

Jumbo niet goed genoeg, met uitzondering van Jos. Elk mannetje moest er net te vroeg af: Edo en Tosh in de aanloop naar de Cipressa, Nathan op de Cipressa, Laporte aan het begin van de Poggio en Roglic aan het eind van de Poggio. Van Aert zelf ook niet echt top, leek wel. Van Roglic snap ik het nog wel, want die verloor steeds zoveel posities dat hij net zoveel sprintjes naar voren heeft gereden als Pogacar vooraan heeft gedemarreerd. Alles bij elkaar toch de inspanningen van Parijs-Nice?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine