Mads Pedersen won weergaloos, maar genoot niet: “Een van de ergste dagen ooit op de fiets”
foto: Cor Vos (archief)
zaterdag 10 februari 2024 om 18:25

Mads Pedersen won weergaloos, maar genoot niet: “Een van de ergste dagen ooit op de fiets”

Mads Pedersen is nog steeds ongeslagen in de Tour de la Provence. In de zeer regenachtige tweede rit moest hij veel werk verzetten, maar wist hij toch weer te winnen. “Soms moet je er gewoon voor gaan en vandaag was zo’n dag”, aldus Pedersen in een persbericht van Lidl-Trek.

“De jongens werkten zo hard, maar het werd lastig om de leider terug te pakken”, doelt hij op vroege vluchter Marco Frigo, die stand hield tot in de slotkilometer. “Hij was – excuseer me voor mijn woorden – zo fucking sterk. Het was niet gemakkelijk om hem bij te halen, dus ik hoopte dat het met een kleiner groepje eenvoudiger zou zijn. Soms betaalt dat zich uit, soms niet. Vandaag was dat wel het geval.”

Pedersen reed met een klein groepje naar Frigo toe, nadat hij zelf een breuk had geforceerd. Hij wachtte bewust niet langer op zijn ploeggenoten om het gat te dichten. “Uiteindelijk ging dat op instinct. Ik deed het op gevoel en hoopte op het beste. Het was een moeilijke situatie waarin we zaten en de jongens hadden al lange tijd heel hard gewerkt. Ik dacht dat het beter zou zijn als we in een kleinere groep zaten waarin iedereen een kopbeurt kon doen, maar ze waren niet zinnens om mee te werken.”

“Geen leuke dag”
Uiteindelijk kwamen Pedersen en co dus toch bij Frigo, vooral door het werk van de Deen zelf. De topfavoriet wist het vervolgens af te maken met een straffe sprint. “Ik ben gewoon blij om te winnen en de jongens de zege te geven die ze verdienen.”

Toch was het geen pretje in de koude van de Provence. “Ik ben het met Julien Bernard eens dat het een van de ergste dagen ooit op de fiets was. Het was geen leuke dag. We zaten vaak op ongeveer 700 meter hoogte, wat niet fijn is als het regent zoals vandaag en het twee graden is. Het was een zware dag voor iedereen. En als je naar de jongens kijkt die over de streep kwamen, zagen ze er niet goed uit.”

RIDE Magazine
6 Reacties
10-02-2024 19:31
In dit weer doorrijden kan je zowel krachtiger maken richting een topvoorjaar als volledig slopen ten opzichte daarvan. Bij Mads zal het eerder het eerste zijn.
10-02-2024 18:45
Harde koers in koud nat weer. Dat vraagt inderdaad veel meer van je fysiek en mentaal. Maar ja, zo werd hij ook wereldkampioen.
    10-02-2024 18:54
    Ja. Ik ben er nu wel van overtuigd dat als Mathieu zijn hongerklop niet had gehad Pedersen nog steeds wereldkampioen was geworden.
    10-02-2024 19:15
    Toen hij wereldkampioen werd dacht ik aan een Igor Astarloa’tje, maar hij heeft inmiddels aangetoond een blijvertje te zijn
    10-02-2024 20:17
    Ik dacht ook dat het een eendagsvlieg was, maar jeetje, wat een renner is het inmiddels. Na de grote 3/4/5, één van de beteren van het peloton
10-02-2024 18:59
Mads Pedersen, samen met RAINS mijn favoriete Deense regenmerk.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine