Mads Pedersen maakt resterende programma bekend, mét opvallend doel
Mads Pedersen heeft in zijn podcast Lang Distance met Jakob Egholm zijn programma voor de rest van het seizoen bekendgemaakt. De Deen van Lidl-Trek rijdt nog de nodige koersen, met onder meer een grote ronde en twee etappekoersen. Opvallend: de Deen heeft een doel gemaakt van het EK tijdrijden.
Pedersen hervat zijn seizoen volgende week in de PostNord Denmark Rundt, waarna hij een week later aan het vertrek staat van de Vuelta a España. Zijn seizoen zit er daarna nog niet op, want de Deen geeft ook aan nog te starten in de Ronde van Luxemburg en op het EK in de Ardèche, als de bondscoach hem selecteert.
“Na de Ronde van Luxemburg zijn er nog tien dagen tot het EK. Ik hoop dat de bondscoach mij daarvoor selecteert”, aldus Pedersen. “De tijdrit is maar 24 kilometer, waarvan het merendeel vlak is. Het is misschien wel mijn enige kans ooit op de trui. We gaan zien of het lukt. Het lijkt mij in ieder geval wel leuk om het te proberen.”
Wie trouwens denkt dat Pedersen helemaal kansloos is voor het EK tijdrijden, komt bedrogen uit. De coureur van Lidl-Trek is de regerend Deens kampioen tijdrijden en won in zijn leven al meerdere tijdritten, maar nog nooit op het hoogste niveau.
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

En mochten mannen als Tarling, Küng, Bissegger, ... starten schat ik die toch ook hoger in.
Misschien dat hij mits een superdag en/of pech bij anderen top-5 of heel misschien podium kan halen, maar om zijn doel te halen, namelijk de trui pakken, moet er mijns inziens toch echt wel een wonder (bv compleet andere weersomstandigheden voor alle andere kanshebbers) gebeuren.