Lotto Soudal schorst Tosh Van der Sande na positieve dopingtest
foto: Sirotti
woensdag 19 december 2018 om 19:26

Lotto Soudal schorst Tosh Van der Sande na positieve dopingtest

Tosh Van der Sande is door Lotto Soudal geschorst na een positieve dopingtest tijdens de Zesdaagse van Gent, die medio november werd verreden. Het gaat om een toegelaten substantie, die voorkomt in de neusspray Sofrasolone – zo meldt zijn ploeg. Dit middel is in wedstrijdverband toegestaan, mits het wordt vermeld bij een controle.

Nadat de ploegleiding sprak met Van der Sande (28), werd besloten hem te schorsen in afwachting van het onderzoek van de UCI – mede om hem zijn verdediging zo goed mogelijk te laten onderbouwen. Lotto Soudal onthoudt zich van verdere verklaringen in afwachting van het einde van de UCI-procedure.

Van der Sande vormde tijdens de Zesdaagse van Gent een koppel met Jasper De Buyst. Zij stonden na de derde avond even aan de leiding, maar moesten na zes dagen genoegen nemen met de derde plaats in de eindranking.

RIDE Magazine
46 Reacties
19-12-2018 19:28
Oké...
19-12-2018 19:29
Groeide in de jeugd al drie schoenmaten per seizoen, viel me al mee dat dit nog niet eerder gebeurd was!
19-12-2018 19:30
Zo op het oor gaat dat met een hoop gedoe half jaartje aan de kant worden.
19-12-2018 19:30
Voelt bijna alsof dit gelijk staat aan positief op EPO testen, sanctie van het team is gelijk.
19-12-2018 19:31
Vreemd, een toegelaten substantie die wel vermeld moet worden. Een beetje zoals een TUE zonder doktersattest dan?
    19-12-2018 19:38
    Ik denk dat je dit als een 'misspuff' van het type SYates moet zien.
19-12-2018 19:40
Even afwachten waar dit heengaat
19-12-2018 19:46
Een Belg, dus zal nooit écht geschorst worden hoe dan ook. Sofrasolone kostte me m'n neusslijmvlies, je moet knettergek zijn om dat te gebruiken.
    19-12-2018 20:17
    Je hebt ook landen waar ze alleen maar jagen op renners die in de nadagen van hun carriere zitten of gestopt zijn, maar de jonkies met rust laten. Altijd wat.
    19-12-2018 20:25
    De dokter schrijft dit voor één week te gebruiken, je moet knettergek zijn en zult je neusslijmvlies om zeep helpen als je daar niet naar luistert.
    Het is een neusspray, die kleine hoeveelheid cortisone werkt enkel in op het neusslijmvliezen.
    Maarja het woord cortisone of corticosteroïde valt en je bent besmeurd. Je gaat er echt niet harder van fietsen.
    Ter verduidelijking: Bij Wiggins waren het [u]anabole[/u] corticosteroïden dus spierversterkend.
    19-12-2018 20:31
    Helaas is die rommel vrij te koop en ziet menig apotheker er geen graten in om dit voortdurend aan dezelfde persoon te verkopen. Maar goed: off topic.
    Dat veel duursporters aan de corticosteroïden zitten is overduidelijk (als gebruiker haal je er de lotgenoten onmiddellijk uit), maar het is wel al een stuk beter dan het ooit was (toen alle renners tijdens de tour de France in de hitte met een druipneus rondreden).
    20-12-2018 22:48
    In tegenstelling tot Nederland, waar schaatsers de DDR-dopingpraktijken simpelweg kopiëren met medeweten van de coaches en de top van de schaatsbond.
19-12-2018 19:49
Ach...,.Froome had ook eens een positieve test van een verboden goedje....
Dit lijkt me een gevalletje van daadwerkelijk een verstopte neus
19-12-2018 19:53
t Ja, hij heet geen Froome he. Gaat hem dus wel een schorsing opleveren.
19-12-2018 19:59
Positieve test. Of het doping is, is nog maar de vraag.
19-12-2018 20:04
Gewoon een kweste van vergeten te melden zo lijkt het. Onvoorzichtig.
19-12-2018 20:08
Je kunt het eigenlijk nooit goed doen als ploeg. Nu schors je die jongen onder het mom van transparantie en schone sport, en krijg je nog alleen maar 'waar rook is, is vuur'-reacties.
19-12-2018 20:18
Mis ik iets? Een positieve test van een toegelaten substantie. Ok, so what ?
Moet ik uit het artikel zelf suggereren dat het inderdaad vergeten is te melden of dat de toegelaten hoeveelheid van de substantie is overschreden ?
Uit het artikel kan ik dit niet distalleren, dus vind ik de schorsing door Lotto Soudal een beetje voorbarig, waarbij ook nog gesteld wordt dat VanderSande zijn verdediging dan beter kan onderbouwen........

[i]edit wf: laat trollgedrag achterwege[/i]
    20-12-2018 11:37
    distalleren=destilleren?
19-12-2018 20:20
Ik neem dus maar aan dat hij het gebruik hiervan niet gemeld heeft bij de dopingcontrole. Niet zo slim uiteraard. Iedereen renner zal toch wel weten dat je goed uit moet kijken met neussprays.
19-12-2018 20:22
Ik vond dit een sympathieke renner... Man man man houdt niet op in die koerswereld...
    19-12-2018 20:28
    @ah-ja
    Ik kan je verzekeren dat je van dit spul echt niet harder gaat fietsen of minder zult afzien. Wie gaat er zich nou [b]doperen[/b] voor een uitzonderlijk uitje in de Zesdaagse van Gent??
    19-12-2018 20:31
    ah-ja...roomser dan de paus zal het wielrennen nooit worden, is er een heel groot grijs gebied ook nog eens in de hand gewerkt door onduidelijke regelgeving, incompetente organisaties en niet waterdichte controles + doofpotcultuur/corruptie etc.
19-12-2018 20:38
Moet je es proberen, zo'n sofrasolone bijvoorbeeld, zit je kop helemaal toe, 2 snuifje een minuut laten adem je vrij. Ga je best harder van fietsen hoor
    19-12-2018 20:50
    @ah-ja
    Wat dacht je dan van de neuspleisters waar Van Der Poel, Sagan en Aru bij zweren? In tegenstelling tot de neusspray-gebruiker die een klacht heeft in elke omstandigheid, blijkt de neuspleister vooral te dienen bij sportieve inspanningen.
    ps. Ik insinueer niet want ik geloof er niet in, meen alleen de mogelijke consternatie hieromtrent in perspectief te plaatsen.
19-12-2018 20:44
@WF
Ik zou er eigenlijk op willen aandringen dat de titel veranderd wordt. Hij veroorzaakt nl. dermate veel verontrusting terwijl dat eigenlijk niet nodig is. Of het niet aangeven van een toegelaten substantie nu onder doping valt maakt me niet uit.
    19-12-2018 21:03
    Misschien maakt het mensen die wél toegewijd zijn aan een schone sport wel uit.
    19-12-2018 21:14
    @pleistervocht
    Het is geen doping. Maar ik begrijp wel wat je wilt zeggen. Als het op de lijst staat en je geeft het niet aan dan verdien je op de vingers getikt te worden. Maar zoals het nieuws tegenwoordig soms gelezen wordt vrees ik dat dit Van der Sande zal schaden.
    19-12-2018 21:26
    @samlambeej

    Je moet je vraag in eerste instantie niet aan WF maar aan Lotto-Soudal zelf stellen, denk ik dan.
    De titel van de melding op hun site is namelijk 'Positieve dopingtest voor Tosh Van der Sande'.
    19-12-2018 21:46
    @Maillot à pois
    Heb je gelijk in.
19-12-2018 21:04
José Been, kom er maar in!
19-12-2018 21:40
Een neusspray in de zesdaagse Gent? Dat is toch wel toegestaan? Je moet de hele avond fietsen in de bierdampen van 't Kuipke.
20-12-2018 00:28
Absurd dat de ploeg focust op z'n verdediging ipv focus op schone sport.
Geen haar beter dan Spanje of Engeland daar in Vlaanderen
20-12-2018 07:10
Fel overdreven om dit met "positieve dopingtest" te koppen. Iemand brandmerken omdat hij de bijsluiter van een onschuldige neusspray niet afgetoetst heeft aan de lijst met niet-verboden-maar-op-voorhand-te-melden-middelen, vind ik als met een kanon op een mug schieten.
    20-12-2018 08:12
    De test in het laboratorium was anders niet negatief.

    Tosh, en zijn arts/begeleiding, hadden beter hun werk moeten doen en het moeten nagaan. Het komt op mij niet professioneel over.

    Waarom neussprays gebruikt moeten worden is mij ook een raadsel. Als ik een verstopte neus heb ziek ik uit, en leef ik het ongemak uit. Dan maar wat minder hard fietsen eventjes.
    20-12-2018 08:52
    @Marszzz

    Haha, die laatste zin. Met een verstopte neus ga je ook gewoon werken (tenminste, dat mag ik hopen).
20-12-2018 07:26
Goh verrassend.
20-12-2018 08:11
De wielersport is een beetje aan het doorslaan als een renner geschorst moet worden in afwachting van een onderzoek naar het gebruik van een f*cking neusspray met verboden substantie.

Het seizoen is niet eens bezig, dus retroactief resultaten schrappen is al niet aan de orde. Vreemd dat zoiets dan naar buiten moet gebracht worden, met alle imagoschade tot gevolg.
    20-12-2018 09:56
    Doorslaan is inderdaad het juiste woord, het is trouwens zelfs een neusspray met een toegelaten substantie. ;)

    Lijkt met gewoon een vergetelheid van Tosh, maar desalniettemin erg pijnlijk. Eens vernoemd in een 'doping'-dossier zal je altijd wat scheef bekeken worden, zelfs als je nadien wordt vrijgesproken. (Iets waarvan ik vermoed dat het hier wel zal gebeuren.)
    20-12-2018 10:27
    Excuus, bedoelde inderdaad een toegelaten substantie :)
20-12-2018 10:04
De titel is inderdaad ietwat tendentieus en niet gelukkig gekozen, maar van der Sande is toch ook gewoon een volledige prof en een volwassen persoon. Zeker in het huidige neusspray, puffertjes klimaat in de wielersport kan je bedenken wat de gevolgen van je acties zijn....
Onderdeel van zijn vak is dat hij dit soort dingen goed organiseert
20-12-2018 11:18
Renaat Schotte is niet echt een onafhankelijke bron
Gewoon afwachten wat er gaat gebeuren

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine