Lorena Wiebes maakte ondanks zege in Simac Ladies Tour één kleine fout
Lorena Wiebes won woensdag de tweede etappe van de Simac Ladies Tour, maar maakte in de sprint één klein foutje, geeft ze toe in het flashinterview na afloop. “Ik zat bij Lotte Kopecky in het wiel de laatste kilometer. Zij timede de lead-out perfect, maar ik wachtte net iets te lang met aangaan. Daardoor werd het nog spannend”, aldus de Nederlandse.
Wiebes kon de fout achteraf wel verklaren. “Het is heel lastig om je sprint te timen als je de finish al van zover ziet liggen, want je wil ook niet te vroeg aangaan. Op 500 meter van de finish zag ik voor het laatst een bordje hoe ver het nog was, dus dan moet je op gevoel gaan. Maar het is gelukt, de start van deze ronde is voor mij nu beter dan vorig jaar.”
Vorig jaar wist Wiebes namelijk in de slotrit pas haar eerste ritzege te boeken. Toen won ze de lastige rit in en rond Arnhem. In 2019 en 2022 boekte ze in deze wedstrijd twee ritzeges.
🚴♀️💬De winnares van etappe 2 @lorenawiebes🇳🇱 @teamsdworx is uiteraard blij met de winst in Assen na een machtige sprint. ‘Ik ging misschien net iets te laat aan, maar het was genoeg voor de winst.’#SLT2024 #UCIWWT pic.twitter.com/ACBPj9s7OK
— Simac Ladies Tour (@ladiestour) October 9, 2024
Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!
Reacties zijn gesloten.