zondag 28 juni 2026 om 18:42 Volg in Google

Lieke Nooijen gaat met rood-wit-blauw naar Tour Femmes: “Super gereden met de Visma-ploeg”

Video Lieke Nooijen trekt deze zomer in de rood-wit-blauwe trui naar de Tour de France Femmes. De jonge renster van Visma | Lease a Bike veroverde zondag in Nijmegen de Nederlandse titel na een tweestrijd met Femke Markus. “Ik weet dat ik in een goede vorm ben, en om dat er vandaag uit te halen… Dat is wel supermooi”, zei ze direct na de finish.

“Ik ben heel trots”, gaat Nooijen verder. “Een NK is een NK, er zijn zo veel scenario’s mogelijk, en op dit parcours is het echt een slagveld geweest. Een NK is altijd een bijzondere koers en er wint een heel sterke renner, en vandaag ben ik natuurlijk blij dat ik zo’n finale heb gereden. We hebben ook een supergoede koers gereden met het hele team.”

Visma | Lease a Bike speelde met meerdere rensters een hoofdrol in de finale. “We volgden elkaar mooi op. Femke de Vries en ik zaten een paar keer in een goede aanval, Marianne Vos sloot nog aan en Maud Oudeman heeft een supersterke wedstrijd gereden”, blikt de 24-jarige renster terug. “We zaten op een gegeven moment nog met vijf of zes in de eerste groep. Dat is superknap en uiteindelijk ben ik degene die dan weggaat met Femke Markus. Ik ben heel blij dat ik het heb kunnen afmaken.”

‘Ik wist wel dat ik Markus echt nog moest kloppen’
“Ik denk dat ik toch ietsjes meer op kop heb gereden dan Femke, maar ik voelde me sterk en ik wilde tempo houden. Af en toe wilde ik haar een beetje testen, want ik zag dat zij op de klimmetjes ietsjes minder power had dan ik had. Maar ik wist wel dat ik haar echt nog moest kloppen, want ik weet hoe Femke Markus is”, zei Nooijen. “Ze is een supersterke renster, reed ook een goed voorjaar en de afgelopen wedstrijden was ze supersterk. En ze is natuurlijk heel rap.”

“Ik denk dat zij in de sprint rapper is dan ik, dus ik wist dat ik óf een hele lange sprint van moest maken, óf haar op de een of andere manier moest verrassen. Maar na die klimmetjes was het best nog wel een lang stuk en dan ook nog met wat wind, dus ik wist dat het nog lastig ging worden. Dus ik heb het geprobeerd tot de laatste rechte lijn en toen dacht ik van: Als ik tot daar kom, dan moet ik een lange sprint maken.”

Tour de France Femmes
Voor Nooijen wacht in augustus haar tweede Tour-deelname op rij, dit keer dus in de rood-wit-blauwe trui. “Mijn eerstvolgende wedstrijd zal de Tour de France zijn. Dat is heel gaaf, en ik kan niet wachten om hem straks te dragen”, zegt ze. De titel laat zien dat Nooijen stappen blijft zetten als renster.

“Ik vertrouw op mijn ploeg, mijn trainer en ik werk er superhard voor en ik rust daarnaast ook goed. Ik denk dat dat ook wel heel belangrijk is, om vertrouwen te hebben in de opbouw die je hebt en ook in je eigen krachten. […] Maar ik denk ook heel veel lol hebben in wat je doet. Plezier is het allerbelangrijkste en ik zit elke dag nog steeds met plezier op de fiets. Ik geniet echt van het leven dat ik hier heb. Ik denk dat dat het allerbelangrijkste is en dat je goed in je vel zit.”

Reactie van Marianne Vos
“Ik kan niet anders zeggen dan dat het pittig was. Het rondje nodigt uit om te koersen en het was loodzwaar”, zei Vos direct na de finish tegen Wielerflits. Voor haar waren de afgelopen maanden mentaal zwaar door het overlijden van haar vader, maar het wielrennen helpt haar. “Natuurlijk, dat is inderdaad het geval, maar ook wel weer mooi om in de koers te zijn en met het team er het beste van te maken. Die andere meiden deden het fantastisch vandaag.”

“Nu begint de voorbereiding naar de Tour, dat is iets moois om naartoe te werken. De vorm mag nog wel aangescherpt worden, maar daar hebben we de komende weken de tijd voor”, kijkt Vos vooruit.


Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster

Om te reageren moet je ingelogd zijn.