Liam Slock verklaart bizarre val bij juichgebaar: “Verhaal om in te kaderen”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 14 juni 2026 om 18:57

Liam Slock verklaart bizarre val bij juichgebaar: “Verhaal om in te kaderen”

De GP Gippingen kende dit jaar een knotsgekke ontknoping. In de hoofdrol: Liam Slock. De Belg sprintte richting zijn eerste profzege, juichte, viel én rolde tóch als eerste over de streep in GP Gippingen. “Al een geluk dat die overwinning er inderdaad kwam, anders was dit wel de fail van het jaar geweest”, lacht hij inmiddels alweer op de site van Lotto-Intermarché.

“Er stond een bijzonder felle wind en die had ik even over het hoofd gezien”, verklaart Slock zijn opvallende valpartij. “Ik voelde behoorlijk snel dat ik zou winnen en begon daarom vroeg te juichen, omdat ik er echt van wilde genieten… Ik steek mijn handen in de lucht en een windstoot slaat mijn stuur weg…”

Op pad met Vlasov en Carapaz
Het zijn nu vooral de beelden van de finish die de wereld overgaan, maar de prestatie van Slock in de GP Gippingen was ook indrukwekkend. Hij kon mee met Richard Carapaz en Aleksandr Vlasov, waarna hij ze (voor even dan) op lengtes sprintte. “Het ging eigenlijk de hele wedstrijd al goed”, kijkt de 25-jarige terug. “We zaten elke ronde waar we moesten zitten.”

“Op een gegeven moment ging een grote groep ervandoor en daar schoof ik vlot mee mee. Toen Aleksandr Vlasov en Richard Carapaz er in de finale vandoor gingen, heb ik de sprong gewaagd. Dat kostte veel krachten, want die mannen zijn niet van de minsten. Maar eenmaal bij hen aangesloten, heb ik geprobeerd me zoveel mogelijk te sparen. Als dat lukte, dacht ik dat ik misschien kon winnen.”

En winnen lukte hem. In de sprint was hij duidelijk de sterkste van de drie. “Er zat nog veel op, dus ik wist vrij snel dat ik het zou halen. Dat ik dan val, maakt van dit een verhaal om in te kaderen. Het voelt een beetje idioot, maar sowieso overheerst de blijdschap.”

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster

Om te reageren moet je ingelogd zijn.