Landa begint met vertrouwen aan de Giro: “Ik voel me erg goed”
foto: Cor Vos
dinsdag 7 mei 2019 om 19:10

Landa begint met vertrouwen aan de Giro: “Ik voel me erg goed”

Hij begint niet als topfavoriet aan de Giro d’Italia, maar Mikel Landa kan in de schaduw van Primož Roglič, Tom Dumoulin en Simon Yates wellicht verrassen. “Ik voel me heel erg goed”, zo geeft de klimmer aan in een persbericht. “Ik kende een perfecte voorbereiding.”

De 29-jarige Landa heeft een moeilijke periode achter de rug, maar inmiddels is de Spanjaard bezig aan een goede periode. Zo wist hij top-10 te rijden in de Settimana Internazionale Coppi e Bartali, de Ronde van het Baskenland én Luik-Bastenaken-Luik. “Het gevoel was ook heel erg goed”, aldus Landa.

Landa begint dus in topvorm aan zijn vierde Giro. Twee jaar geleden wist hij nog het bergklassement te winnen, terwijl hij in 2015 als nummer drie op het eindpodium stond. Wat kunnen we dit jaar verwachten van de sierlijke klimmer? “Ik ga de komende weken alles geven”, houdt hij zich op de vlakte.

Simon Yates 
“De individuele tijdrit in San Marino zal zeer belangrijk worden, net als de passage door de Alpen en de slotweek in de Dolomieten. De derde en laatste week is echt angstaanjagend”, aldus Landa, die ook nog zijn tegenstanders taxeert. “Uiteraard zijn Roglič en Dumoulin grote favorieten, maar vergeet ook Vincenzo Nibali niet.”

“Maar ik kijk vooral naar Simon Yates. Hij was vorig jaar al dichtbij de eindzege, waarna hij de Vuelta a España won. Het is een moedige coureur die al een grote ronde op zijn naam heeft geschreven.” Eerder tipte Nibali ook al Yates als mogelijke Girowinnaar.

RIDE Magazine
12 Reacties
07-05-2019 19:14
Hopelijk blijft hij heel. Durft regelmatig wat eerder te gaan dan andere favorieten en dat lijkt deze Giro wel te kunnen gebruiken.
07-05-2019 19:14
Mijn darkhorse
07-05-2019 19:19
Gek, hij noemt niemand van Ineos.
07-05-2019 19:37
Landa had/heeft last van zijn voet, dit zal hem toch gaan opbreken in een ronde van 3 weken.
    07-05-2019 20:00
    Wat is dat voor onzin. Een beetje last gehad van zijn teen. Hij is in Asturie gewoon uit voorzorg afgestapt. Kon meer verliezen dan winnen. Was dus een logisch en verstandige keuze. En wat de laatste week betreft. Dan zijn we nu alweer drie weken verder. Geen probleem voor zijn voet lijkt mij.
07-05-2019 20:35
Zou mooi zijn om de allerbeste Landa nog eens in actie te zien op de flanken van het Italiaans hooggebergte. Inderdaad een zeer sierlijke klimmer, iets dat ik soms wat mis sinds het pensioen van Contador.
    08-05-2019 00:03
    Inderdaad een attractief koersende renner die er in durft te vliegen. Alleen al daarom gun ik hem het beste
08-05-2019 00:13
Hele attractieve renner, maar Movistar.... ik heb altijd het idee dat die met een domme strategie de glazen weer weten in te gooien. Echt zo’n ploeg die renners slechter maakt ipv beter
    08-05-2019 00:29
    Er zijn toch niet veel ploegen te vinden die de laatste jaren zoveel gewonnen hebben als Movistar. Voornamelijk met zelf opgeleide renners...
    08-05-2019 00:30
    @smurf, ja Valverde is daar het voorbeeld van.
    08-05-2019 01:00
    Ok, ik overdrijf misschien wat, maar heb toch wel de indruk dat ze er bij Movistar goed in zijn om tijdens de koers voor anderen de kastanjes uit het vuur te halen en dan opgerookt achter te blijven. Valverde onttrekt zich aan maakt-niet-uit welke teamstrategie, dus die heeft daar geen last van. En Landa is hopelijk ook eigenzinniger dan de teambazen daar
08-05-2019 02:10
In ieder geval een renner die wel wat probeert

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine