Kopecky omarmt Van de Velde na de meet: “Lanceerde de sprint met pijn in mijn hart”
foto: Cor Vos
dinsdag 25 juli 2023 om 18:32 Volg in Google

Kopecky omarmt Van de Velde na de meet: “Lanceerde de sprint met pijn in mijn hart”

Lotte Kopecky won dinsdag de derde rit in de Tour de France met Lorena Wiebes, maar had toch gemengde gevoelens na de finish. Mede dankzij haar lead-out werd Julie Van de Velde alsnog ingerekend. “Het was met pijn in het hart dat ik mijn sprint lanceerde”, zegt de geletruidrager bij Sporza.

“We rijden voor een andere ploeg. Dan telt zoiets jammer genoeg niet. Maar ik ben echt blij dat ze de bollen en de strijdlust gekregen heeft. Daar zal ze ook tevreden mee zijn”, aldus Kopecky.

“Het was alle hens aan dek”, vertelt de renster over de finale. “We moesten nog enkele rensters bijsteken in de jacht. We hadden afgesproken dat wij niet zouden rijden voor de sprint, maar het is uiteindelijk goed afgelopen. Julie was enorm sterk. Ik schrok ervan dat het zo lang duurde, want dsm-firmenich reed voluit en de wind stond niet zo gunstig. Ze heeft een hele goede koers gereden.”

Uiteindelijk won SD Worx dus weer. “Als altijd dezelfde renster wint terwijl iemand anders dat ook kan, dan zorgt dat voor een beetje wrijving. Die is er nu niet”, eindigt ze. “Het is luxe om het zo te verdelen.”


Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vr0uwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Uitslagen
Tour de France-poster
2 Reacties
25-07-2023 20:32
Waarom hadden ze afgesproken niet te rijden voor de sprint als ze de beste sprinter hebben? Dat Wiebes dat pikt joh
    25-07-2023 20:41
    Omdat de eindzege met Vollering het doel is en ze verwacht hadden dat DSM en andere sprintersploegen wel zouden zorgen dat het weer terug samen kwam. Toen dat toch niet bleek te lukken hebben ze maar een paar kilometer vol doorgetrokken maar ze wilden eigenlijk niet zelf controleren en de koploper(s) terughalen.

Reacties zijn gesloten.