Jumbo-Visma en Team DSM stappen door corona uit Ronde van Valencia
Jumbo-Visma trekt zich terug uit de Ronde van Valencia. Vanwege twee positieve coronatests, zal de Nederlandse ploeg niet meer van start gaan in de vierde etappe van de Spaanse ronde. Dat meldt de ploeg via haar sociale media.
“Aangezien niet kan worden uitgesloten dat er nog meer mensen positief testen is daartoe ter bescherming van anderen, binnen en buiten het team, besloten”, valt op de site van het Nederlandse team te lezen. “Vanaf drie dagen voor de start werd dagelijks bij alle teamleden, zowel renners als staf, een coronatest uitgevoerd om in het belang van ieders gezondheid adequaat te kunnen handelen.”
“Daarnaast werd zoveel mogelijk met compartimenten gewerkt om het aantal zogeheten close contacts te beperken. De besmette teamleden gaan in isolatie, close contacts in quarantaine en de rest keert huiswaarts”, klinkt het.
Nadat eerder BikeExchange-Jayco al uit de Ronde van Valencia verdween vanwege coronagevallen, is Jumbo-Visma nu de tweede formatie die zich vanwege positieve coronatests terugtrekt. De bestgeklasseerde renner van de ploeg was Sam Oomen, op een elfde plaats. Milan Vader stond op de vijftiende plek.
Update 15:30: Ook Team DSM moet de Ronde van Valencia verlaten door positieve coronatests. De ploeg laat op hun website weten dat het gaat om drie positieve tests. “De teamleden in kwestie hadden milde symptomen deze ochtend en zijn nu in quarantaine. Het team zal het advies en de regels van de lokale overheid blijven volgen”, klinkt het. Onder meer Nikias Arndt en en Florian Stork zullen daardoor niet meer in actie komen.
🇪🇸 #VCV2022
Team Jumbo-Visma withdraws from Volta a la Comunitat Valenciana
After two positive corona tests, Team Jumbo-Visma will no longer be at the start of the Tour of Valencia today.
— Team Visma | Lease a Bike (@vismaleaseabike) February 5, 2022
In compliance with pro cycling's Health & COVID-19 procedure, we have withdrawn from #VCV2022 ahead of stage 4, after 3 positive COVID-19 self-tests in the team this morning. Thank you, @VueltaCV and @UCI_cycling for supporting us in this decision.
More: https://t.co/EPYc9dN7y0 pic.twitter.com/2NUHvDoRNu
— Team Picnic PostNL (@picnicpostnl) February 5, 2022
Maar de horeca had natuurlijk al lang volledig open horen te zijn! ;) En als je niet meer test hoeft er nauwelijks iemand in quarantaine. ;)
Van mij mogen de maatregelen er in NL ook af gezien de ontwikkelingen maar dat is niet het punt hier.
https://tinyurl.com/yckzrrcz
Vanwege de veel hogere besmettelijkheid dan griep zitten we nog altijd met hoge druk op de zorg en (lichtjes) verhoogde oversterfte.
Voor de VS, met lagere vaccinatie/booster cijfers, is dit nog een 4x verschil. Daar zijn vanwege delta+omikron de dagelijkse sterftecijfers dan ook terug richting de hoogste aantallen van de pandemie gestegen.
Bij ons is ziet het er momenteel goed uit voor het voorjaar en zomer, op andere plaatsen nog niet. En komend najaar is het weer afwachten welke variant er opduikt en hoe besmettelijk/ziekmakend die gaat zijn.
Dus net als vroeger, griep met verschijnselen als bijvoorbeeld koorts e.d gelijk separeren van de rest en naar huis. De rest kan gewoon lekker door.
Op deze manier gaan we nog wat beleven. En wat Merlinappa betreft; nu heeft Kuiper het stokje in handen, roeptoeterde steeds dat de capaciteit van de bedden te laag is en wat doet hij? Zit alleen maar te zeiken over 2G.
Ik zie nu al wekenlang je tirades over Corona hier op WF. Dat je het ergens niet mee eens bent of er klaar mee bent prima, dat is iedereen wel.
Maar ik ga je vriendelijk vragen om te kappen met je schreeuwerige bullshit dat Corona helemaal geen schade heeft aangebracht bij mensen. Ik, en waarschijnlijk genoeg andere mensen, kennen dus wel 1 of meerdere personen die er aan zijn overleden.
Daarnaast de hele wereld zit in deze shit. Van het feit dat wielerploegen een Spaanse koers verlaten kan je onmogelijk een Nederlandse partij de schuld geven.
Ik moet het wel nog eens zien als er positieve gevallen zijn in een ploeg waar een renner er nog heel goed voor staat in een klassement!
Betekent dit dat ze het niet op orde hebben of roomser dan de paus zijn? De wielersport kennende: het laatste.
Sowieso, hoe kan het in godsnaam dat er nog steeds zo veel mensen zijn die denken dat het per definitie erg is om besmet te zijn met Omicron? Dat is het namelijk in 99.9% van de gevallen helemaal niet. Besmette renners zonder (ernstige klachten) kunnen gewoon lekker doorfietsen. En dan ook nog allemaal mensen in isolatie en quarantaine gaan zetten. Doe even normaal zeg.
Dat is het zure, die mensen die zich van de maatregelen niks aantrekken en zeggen dat het allemaal meevalt zijn juist grotendeels de oorzaak dat er überhaupt nog maatregelen zijn.
Ronduit misselijkmakend om de schuld bij de bevolking te leggen.
Weet je nog hoe het virus zich verspreidt? Niet door (slecht) beleid, maar door het gedrag van al die miljoenen 'ik doe niet meer mee' types...
Ik lees hier op WF vooral veel 'survival of the fittest' theorieën als het over Covid gaat!
Namens iemand die wel vrienden en familie heeft die dit overkomen is, wil ik u vriendelijk bedanken voor uw egoïstische keuze.
En ja, ook met omikron komen deze dingen nog steeds voor, alleen in mindere mate.
Edit: dit was vinniger dan ik wilde. Ik begrijp dat we naar een maatschappij willen die weer helemaal open kan, maar ik ben blij dat de overheid dat niet meteen in doorslaat een begrijpt dat daar wellicht nog vervelendere gevolgen aan kleven. Ik begrijp ook dat mensen niet kunnen wachten tot het zover is.
Oh, en er zijn inmiddels wel tientallen zelfmoorden geweest in mijn (indirecte) omgeving de afgelopen 2 jaar. Allemaal mensen die het prima voor elkaar hadden maar álles zijn kwijtgeraakt als gevolg van de maatregelen en geen andere uitweg zagen. En degene die nog wel leven zijn voor een groot deel depressief en/of suïcidaal. Maar ja, aan een psycholoog hoeven ze niet te denken want die wachttijd is langer dan een jaar. Wat een fantastisch land is Nederland toch.
Schiphol en de luchtvaart is geen strobreed in de weg gelegd om het virus te importeren, waarbij nog even een bedenkelijk rapportje werd opgevist om aan te geven dat de luchtzuivering in een vliegtuig zo goed is dat er nauwelijks besmettingen kunnen plaatsvinden. De nachthoreca lijkt me mede platgelegd vanwege het niet willen inzetten van de politiecapaciteit in deze tijden. En lijkt de achterliggende agenda momenteel vooral om een digitaal paspoort te legitimeren waarbij de horeca en cultuur- en reissector worden gebruikt om de adoptie ervan te bespoedigen.
Het is zeker niet alleen de QR code of t beleid wat polariserend werkt. Het is vooral ook de intolerantie van al die mensen, die anderen de schuld geven voor de gevolgen van eigen gedrag of afgenomen leefgenot. En dat is dan weer koren op de molen van al die zogenaamde politieke one issue clubjes, die daar dankbaar gebruik van maken. Een hele enge ontwikkeling!!
Er is wat voor te zeggen om te stoppen met testen en te stoppen met quarantaine. Denemarken, een ontwikkeld land dat het in meerdere opzichten heel goed voor elkaar heeft, EN gezondheid en welzijn van de mens over het algemeen hoger in het vaandel heeft staan dan Nederland, denkt er ook zo over als Petje.
Ik ben benieuwd welke kant het opgaat. ALS er geen nieuwe varianten bijkomen gaan denk ik binnen een paar maanden Denemarken kopieren.
Waar ik wel benieuwd naar ben ik hoe de steeds duidelijker wordende scheiding op Europees niveau zich gaat ontwikkelen; landen zonder maatregelen vs landen met vaccinatieplicht, 2G, etc.
Wanneer het al bekend is dat vaccinaties nog niet eens een jaar goed bescherming kunnen bieden en de boosters een nog kortere levensduur hebben, terwijl ondertussen natuurlijk al grote delen van je bevolking Covid-19 onder de leden hebben gehad en de varianten die gevaarlijk waren toch goed naar de achtergrond zijn gedreven dat je dan ineens politiek gezien tot een dergelijk, blijkbaar weloverwogen, besluit kan komen op straffe van een fikse boete.
Op Mercurius is het veel warmer dan hier, waarom gaan we daar niet op vakantie?
Wij zitten in NL, daar wordt gewerkt volgens Spaanse en internationale regels. Dat jij vindt dat het anders kan is totaal irrelevant.
En overigens valt geen enkele vergelijking tussen Corona en influenza gunstig uit, hoewel ook dat ernstige verschijnselen met zich brengt.
100% vaccinatie
Owh wacht er is daar ook een vette piek in besmettingen.
Staat in het bericht van TJV en WF, dat het om besmette leden gaat. Weet niet waar je leest dat ze al ziek waren. Zie ook mijn reactie onder RV, hierboven.
Iemand die besmet is, is veronderstelderwijs drager van het zgn corona virus. Btw, het oorspronkelijke zgn Wuhan virus, omgedoopt tot sars cov2 bestaat als zodanig allang niet meer. Dat is wereldwijd gedurende 2 jaar al duizenden malen, zoniet miljoenen malen gemuteerd. Met enkele dominante varianten zoals Delta en nu omicron. Het probleem is nu of de tests ook zich hebben aangepast op het veranderde virusgenoom, om het juist te kunnen detecteren. Daarbij komt dat er geen uniforme PCR, sneltests, of antigeen test zijn vastgelegd. Er bestaan er vele duizenden wereldwijd, met velen die een eigen CT waarde gebruiken. Dus zo simpel is het allemaal niet.
Mocht je ergens naartoe willen reizen en moet je je laten testen omdat dat nou eenmaal een vereiste is, pak dan de antigeentest als die wordt geaccepteerd. Wat betreft Omnicron hoef je je dan niet zo te stressen.
Het zou zomaar waar kunnen zijn, maar de waarheid
van de 2 besmettingen zal niet naar buiten komen.
Hopelijk zijn ze dit jaar niet weer in de running voor de beroerde trofee van
"meeste afzeggingen per jaar."
Een trieste, destructieve trend.
Minachting van alle moeite die de organisaties in deze wedstrijden stoppen.
Dat zijn dan toch van die Bonzai dingen?
https://www.intratuin.nl/kamerplanten/bonsai
Zolang wij als volk blijven inzetten,accepteren t.a.v testen, coronapaspoort en QR code blijf je met het coronavirus in de spotlights staan.