Jumbo-Visma kan in Parijs-Roubaix weer rekenen op Dylan van Baarle
foto: Cor Vos
woensdag 5 april 2023 om 10:01

Jumbo-Visma kan in Parijs-Roubaix weer rekenen op Dylan van Baarle

Goed nieuws voor Jumbo-Visma en Wout van Aert: Dylan van Baarle is fit genoeg om zondag deel te nemen aan Parijs-Roubaix. Dat heeft een woordvoerder van de ploeg inmiddels bevestigd aan het Algemeen Dagblad.

Jumbo-Visma moest het in de Ronde van Vlaanderen nog doen zonder Van Baarle. De 30-jarige coureur was nog niet volledig hersteld van zijn valpartij in de E3 Saxo Classic en was bovendien ziek geworden. De klassiekerspecialist is nu echter voldoende hersteld en kan zondag dus meedoen aan Parijs-Roubaix.

Van Baarle, die dit seizoen al Omloop Het Nieuwsblad wist te winnen, zal als titelverdediger aan de start verschijnen van de helleklassieker. Vorig jaar soleerde hij in Parijs-Roubaix – in het tenue van zijn toenmalige ploeg INEOS Grenadiers – naar zijn eerste monumentale klassiekerzege.

Voor zijn ploeg Jumbo-Visma is dit ook een flinke opsteker, aangezien Van Baarle zondag eveneens van waarde kan zijn als (eventuele) bliksemafleider voor de andere kanshebbers binnen de ploeg: Wout van Aert, Christophe Laporte en misschien ook wel Nathan Van Hooydonck.

RIDE Magazine
14 Reacties
05-04-2023 10:15
#karrenmaar
    05-04-2023 11:14
    of juist #karma?
05-04-2023 10:08
In de Omloop liet Dylan zien dat er veel mogelijk is in een 1e koers na een break. Hopelijk is er in het lichaam niet al te veel schade aangericht.
    05-04-2023 10:14
    Dat was natuurlijk wel een totaal andersoortige ‘eerste koers’, dat ligt trainingsbeest Van Baarle juist heel goed. Na een val is het een ander verhaal. Starten met rugnummer 1 in zo’n koers lijkt me hoe dan ook de moeite …
    05-04-2023 10:44
    @Ronellenfitsch
    Het lijkt mij toch dat Ineos met startnummer 1 rijdt? Zij wonnen de koers vorig jaar, en volgens mij krijgt de winnende ploeg de laagste startnummers, niet de winnende renner.
    05-04-2023 11:04
    @secondant: Bij Scheldeprijs vandaag de winnaar van vorig jaar met nummer 1, niet het winnende team.
    05-04-2023 11:04
    @Secondant,
    Wist niet zeker hoe de regel exact werkt. Leek mij dat de winnaar sowieso recht heeft met nummer 1 te starten als hij meedoet (edit: ik zie dat fudd heeft gevonden dat dit vandaag iig het geval is in de Scheldeprijs). Maar wat als hij niet meedoet?

    Na een heel korte eerste zoektocht heb ik wel gevonden dat in Brugge-De Panne Soudal - Quick Step met nummer 1 is gestart. Dit terwijl vorig jaar Merlier won. Merlier reed niet mee, maar zijn huidige ploeg kreeg dus wel nummer 1 (in dit geval Jakobsen). De nummer 1 ging dus niet naar Alpecin. dit is slechts 1 voorbeeld, maar ik verwacht dat dit ook de regel is.
    05-04-2023 11:40
    Titelverdediger met nr 1 , niet het team
05-04-2023 11:25
Moet toch lukken om met dit blok de overwinning binnen te hengelen ook al is vdp beter in vorm dan eender wie bij JV.
05-04-2023 11:28
Van Baarle zelf belde gisteren in bij In 't Wiel (in het theater). Ik had zelf de indruk dat hij erg twijfelde aan of hij wel potten zou kunnen breken.
05-04-2023 15:41
De kleine pannekoeken zijn voor de kinderen.
05-04-2023 12:14
Oei slecht nieuws voor ne Wout. Van Baarle die vroeg gaat, Wout die moet verdedigen (zeker als aimabele teamplayer). Matje en van Baarle samen in het stadion? Zou geweldig zijn

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine