Jumbo-Visma heeft selectie op papier voor Omloop Het Nieuwsblad
Voor Jumbo-Visma begint aanstaande zaterdag pas het Europese wielerseizoen met Omloop Het Nieuwsblad. Waar in eerste instantie Mike Teunissen als kopman van start zou gaan, rijden nu meerdere coureurs in een vrije rol.
De ongelukkige Teunissen heeft bij zijn valpartij op Tenerife een spier ingescheurd in zijn bovenbeen. Die scheur is in Nederland geopereerd, maar het herstel duurt nog weken. “Al met al ben je dan acht, negen of tien weken verder”, kijkt de voorjaarsrenner van Jumbo-Visma vooruit. Zijn voorjaar lijkt dus in het water te vallen.
Jumbo-Visma kan zaterdag dus niet rekenen op Teunissen. Ook Wout van Aert is er nog niet bij. De absolute kopman voor de klassiekers zit nog altijd op Tenerife en is daar aan het trainen met het oog op latere doelen in het voorjaar. De Nederlandse WorldTour-ploeg rekent zaterdag dan ook op andere renners.
Profdebuut voor Olav Kooij
Pascal Eenkhoorn, Timo Roosen, Nathan van Hooydonck, Edoardo Affini, Olav Kooij, Paul Martens en Maarten Wynants staan wel aan de start van Omloop Het Nieuwsblad. “Ondanks dat we door het wegvallen van Mike zonder echte kopman rijden, moeten we met lef koersen”, zo laat ploegleider Arthur van Dongen weten.
De 19-jarige Kooij zal in Omloop Het Nieuwsblad zijn profdebuut maken. “Ik kijk er erg naar uit dat ik mag debuteren in de Omloop. Het is niet bepaald de kleinste koers die er is. Ik heb nog geen wedstrijd in de benen, maar wel een goede winter gedraaid. Daar haal ik vertrouwen uit”, aldus Kooij.
De laatste Omloop voor Martens en Wynants
Voor Affini en Van Hooydonck is het dan weer hun eerste wedstrijd voor Jumbo-Visma. Tot slot maken de routiniers Martens en Wynants deel uit van de selectie. Voor beiden is het hun laatste editie van de Omloop. Ze hangen later dit jaar hun fietsen aan de wilgen.
Selectie
Jumbo-Visma voor
Omloop Het Nieuwsblad (27 februari)
Edoardo Affini
Pascal Eenkhoorn
Nathan van Hooydonck
Olav Kooij
Paul Martens
Timo Roosen
Maarten Wynants

2020 :
Omloop = 67e
Gent-Wevelgem = DNF
R.v.Vlaanderen = DNF
Driedaagse Panne = 41e
2019 :
Omloop = 89e
Kuurne = DNF
Driedaagse Panne = 67e
E3 prijs = 86e
Gent-Wevelgem = 30e
Dwars door Vlaanderen = 101e
R.v.Vlaanderen = 103e
Parijs-Roubaix = 40e
2018 :
Omloop = 31e
Kuurne = 59e
E3 prijs = DNF
Gent-Wevelgem = 92e
Dwars door Vlaanderen = 53e
R.v.Vlaanderen = 54e
Scheldeprijs = 16e
Parijs-Roubaix = 36e
Dus ja we kunnen in ieder geval stellen dat hij de regelmaat heeft ondermaats te presteren.
En van Martens hoeven we hier ook helemaal niets te verwachten, de laatste keer dat die nog op kasseien heeft gereden toen zaten WVA en MVDP nog op de middelbare school. Omloop het volk 2013 was Martens z'n laatste kasseienwedstrijd.
Dus om nu net deze twee als betrouwbare te bestempelen .... Betrouwbaar in de zin dat je er niets aan hebt op kasseien misschien. ;)
De enige van dit stel die ik top dertig zie rijden is Roosen, en ik hoop stiekem dat Eenkhoorn en Van Hooydonck ook netjes voor de dag zullen komen.
Maar het feit dat Jumbo als team in die paar wedstrijden op steentjes maar weinig te zoeken heeft is uiteraard al lang geen nieuws meer. Zonder Woutje is een top twintig notering van één van de anderen al mooi meegenomen.
Van een man die zelf ooit 12e werd in Parijs-Roubaix werd verwacht de kopman ook nog iets aan hulp te bieden in de tweede helft van de koers. En dat is hem, (mede door pech ook.), niet of amper gelukt de laatste twee seizoenen.
Ik hoop dan ook dat hij in z'n laatste paar wedstrijden van pech wordt ontzien, en z'n rol nog eens kan uitvoeren. Dit daarna nog bekroont door Woutje die in één van de kasseienklassiekers met de bloemen gaat lopen.
Ik geloof dat Maarten afscheid neemt na Parijs-Roubaix, ik gun het hem enorm om mee te zitten in de lange vlucht, om zo toch nog een "mini" hoofdrol te kunnen spelen in zijn lievelingswedstrijd.
De gun factor is enorm hoog, ik constateer enkel dat hij de laatste twee jaar ook niet echt meer aan z'n "knechtwerk" is toegekomen.
Voor dit soort wedstrijden, (Het zijn er gelukkig maar een paar.), heeft Jumbo zo ongeveer het zwakste team uit de World Tour. (Mits Van Aert niet aanwezig is.)
Helemaal niet erg verder, want de rest van het seizoen zijn ze wereldtop !! :)
Je hebt Van Aert die mee kan doen voor de overwinning. Teunissen kan op een goede dag top twintig rijden. And that's it !!
Als ik jou berichtjes lees ga je er gemakshalve al maar even vanuit dat Dekker zich wel even bij de klassieker kern (welke kern ?) gaat voegen. Knap toch voor een jochie dat nog nooit een race op dat niveau heeft gereden.
Ik hoop dat natuurlijk dat je gelijk krijgt wat betreft Dekker, en ik hoop ook dat Eenkhoorn en Van Hooydonck grote stappen zullen zetten. Maar voorlopig is dat allemaal slechts hopen. En mag je afgaande op cijfers uit het verleden dus gewoon concluderen dat Jumbo op dit moment slechts twee man in huis heeft die in een harde koers in staat zijn top dertig te rijden.
En als ik één voor één de andere ploegen eens rustig bestudeer dan zie ik daar meer renners die in staat zijn top dertig te rijden. En dus in de breedte sterker zijn dan Jumbo.
Dus ja, je mag dat absurd vinden. Maar het is voor mij slechts een bevestiging van wat we de laatste paar seizoenen al in beeld en cijfers zien.
De klassiekerkern rond Van Aert is met Teunissen, Eenkhoorn, Roosen, Van Hooydonck, Dekker, Affini en Wynants in de breedte gewoon goede subtop. Dumoulin erbij had ze zelfs weer een van de betere ploegen kunnen maken. Wat daar nu van over blijft is verder prima ondersteuning van Van Aert, wellicht middenmoot, maar goed genoeg om hem zonder extra inspanningen naar de finales te brengen.
Nou echt geweldig hoor in de breedte. Maar blijkbaar lees je toch enkel wat je wilt lezen ? Ik heb pas een keer of vier vermeld dat ik het over de ploeg in de breedte heb, en dus niet enkel over de uitslagen van slechts de kopman voor iedere betreffende race. Want haal hieronder de uitslagen van Van Aert eraf, en je houdt maar bagger weinig over.
Wijs jij even aan AUB waar die geweldige Jumbo ploeg met meerdere renners in de top tien reed ?
Volgens mij ben je dringend aan een nieuw brilletje toe, een brilletje met iets minder getinte Jumbo glazen.
2019 : Jumbo.
Omloop = 13e - 30e
Kuurne = 4e - 46e
Strade = 3e - 42e
E3 = 2e - 33e
Gent-Wevelgem = 5e - 24e - 25e - 29e - 30e
Dwars door Vlaanderen = 7e - 18e - 45e
Ronde van Vlaanderen = 14e - 31e
Parijs-Roubaix = 7e - 22e - 40e
Ik verwijs verder naar de toptien uitslagen van Teunissen, de top twintig uitslagen van Roosen, Van Hooydonck die vorig jaar hier bij de beste dertig reed en het rijden van Eenkhoorn die in dezelfde koers bij de beteren van de dag hoorde en ook ingeschat mag worden als een renner die zonder knechtwerk zeker top dertig moet kunnen rijden.
Aanwijsbare dingen, die opmerkingen alsof er niemand rondrijdt die het in zich heeft om bij de beste dertig te rijden, onzinnig maakt.
Want als je het inderdaad niet hebt over meerdere renners van de ploeg die per wedstrijd in de top dertig finishen maar enkel losse top dertig finishes. Dan zijn zo'n beetje alle ploegen beter als Jumbo.
Anders maar eens even de tijd en de moeite nemen om per ploeg de top dertig uitslagen aan te vinken, en dan zit Jumbo inderdaad bij de slechtste vijf uit de World Tour.
Simpele cijfers, die je zelf ook zo kan natrekken S.Morgenstern.
Ik bedoel het verder ook niet persoonlijk of zo hoor, en ik heb ook helemaal niets tegen Jumbo als dat misschien zo mocht overkomen. Puur cijfermatig gekeken naar de uitslagen is Jumbo maar een zeer matige ploeg in dit soort wedstrijden. En daar kan ik helaas niets aan doen, dat is gewoon een feit. (En zoals gezegd allemaal zeer makkelijk te controleren door iedereen.)
Wanneer je naar de volle breedte van de ploegen kijkt, dan was Jumbo in 2019 (en vorig jaar in Omloop) hele goede subtop (achter DCQS). Goed te zien aan de uitslagen en terug te zien in het koersbeeld. Nergens was er daar aanleiding om ze bij de slechtste ploegen te plaatsten (in Vlaamse media werden ze zelfs de ploeg na DCQS genoemd).
Het andere draadje, over het ontbreken van renners die top dertig kunnen rijden, is op basis van uitslagen sowieso makkelijk onderuit te halen.
Met alle respect voor Olav uiteraard, die zich prachtig laat zien in z'n eerste koers tussen de grote jongens.
Die wereldtoppers van je waren vandaag op plek 41, 46, 51, 89, 92 en nog wat terug te vinden. Erg duidelijk dat je dan echt bij de beste van de wereld hoort S. Morgenstern.
I rest my case ....
Vandaag met drie knechten in het peloton van zestig man, terwijl heel veel ploegen het een stuk minder doen. Dat lijkt op zijn minst op middenmoot en zeker niet op het zijn van één van de zwakste ploegen. Dat bij de beste dertig kunnen rijden, was natuurlijk al aangetoond, maar was ook vandaag gewoon weer heel goed mogelijk zonder die valpartij voor de sprint, of als er na de Bosberg een groep van een man of dertig was losgekomen.
Wanneer je vandaag dus gebruikt om de uitspraken hierboven te wegen, dan komen die van mij er prima uit. Behalve wanneer je jezelf wil verliezen in karikaturen en niet geïnteresseerd bent in het nauwkeurig afwegen van een mening.
Je praat over de ploeg als subtopper zijnde, wat inmiddels al middenmoot is geworden. Maar wanneer je over de laatste drie jaar de top dertig uitslagen per ploeg gaat optellen, zal je vrij snel tot de conclusie komen dat Jumbo bij de laatste vijf World Tour ploegen zit.
En zoals daarnet al vermeld, is dat niet omdat ik een issue zou hebben met Jumbo, want ik vindt het een hartstikke mooie ploeg. Maar dit zijn gewoon de cijfers !!!
Neem anders eens even een uurtje de tijd om voor alle kasseien races van de afgelopen jaren de top dertig af te vinken. Sorry dat ik daar verder ook niets aan kan veranderen, de feiten/cijfers spreken voor zich. Jumbo behoord in dat geval tot de vijf onderste ploegen qua aantal vinkjes.
Dat mag je van mij gerust proberen linksom of rechtsom proberen te ontkrachten, maar dan nog liegen de cijfers niet.
Dat beeld van de middenmoot werd vandaag bevestigd, aangezien ze duidelijk niet bij de zwakste ploegen van de dag zaten. Vreemd dus om deze dag wel in te willen zetten voor dat punt.
Je Excel bestandje zie ik verder met genoegen tegemoet. Lijkt me interessante input voor dit soort discussies. Mits de gegevens goed worden gebruikt en er rekening wordt gehouden met het koersbeeld. Hoe dan ook denk ik dat ze mijn mening over 2019 zullen bevestigingen.
Over het algemeen geen heel goede ploeg zonder Wout en Mike.
Je mag beter verwachten van een team met de prestige, het palmares en de budgetten van Jumbo.
Straks met Van Aert en Dekker er nog bij hebben ze al bij al gewoon een mooie kern voor de klassiekers.
Dekker zal natuurlijk meegaan om in te kunnen zetten als vroegere knecht, dan hoeven Roosen en Eenkhoorn niet zo vroeg in actie te komen.