Juan Pedro López blikt terug op succesvolle Giro: “Dit geeft mijn carrière een boost”
foto: Cor Vos
maandag 30 mei 2022 om 15:03

Juan Pedro López blikt terug op succesvolle Giro: “Dit geeft mijn carrière een boost”

Juan Pedro López mocht zondag in Verona, na de slottijdrit van de Giro d’Italia, de witte jongerentrui in ontvangst nemen. Voor de 24-jarige Spanjaard was dit een kers op een al zeer bijzondere taart. López droeg in de voorbije Ronde van Italië namelijk ook tien dagen de roze trui.

Met een tiende plaats in het eindklassement, tien dagen roze en de witte jongerentrui, was het een uitermate succesvolle Giro voor López en zijn ploeg Trek-Segafredo. De Amerikaanse formatie zag bovendien ook nog Giulio Ciccone naar de winst soleren in de vijftiende etappe naar Cogne. “Ik besef nu pas hoe mooi het wel niet is om deel te mogen nemen aan de podiumceremonie”, liet López zondag weten na alle festiviteiten.

“Ik stond op het podium als winnaar van de jongerentrui, maar mocht natuurlijk ook tien dagen in de roze trui rondfietsen. Dat was een waar genoegen. Het was een geweldige tijd. Ik weet niet wat ik allemaal kan bereiken in de toekomst, maar deze Giro is een boost voor mijn carrière”, aldus López.

López veroverde het roze op de Etna – foto: Cor Vos

WielerFlits sprak onlangs met een aantal mensen uit de entourage van López, om zo meer te weten te komen over de jonge klimmer.

RIDE Magazine
4 Reacties
30-05-2022 15:20
Mooi resultaat, na de wat suffige sprint tegen Kämna op de Etna. Een lastige laatste week gehad, zijn ploeg ook flink gebuffeld de eerste twee weken en daarna een beetje op.
Lijkt me wel een enorme bijter, maar niet direct een degelijke klassements-optocht-rijder. Hopelijk krijgt ie vrijheid de komende jaren (maar wordt nu wel geviseerd uiteraard).
30-05-2022 16:26
Een wat bleke witte trui (pun intended). Maar daar kan hij ook niks aan doen. Zie in hem inderdaad meer een ritwinnaar dan een klassementsman, maar de top10 in een grote ronde is alvast binnen.
    30-05-2022 22:59
    Eerder een type Zubeldia of meesterknecht. Maar uiteraard kan hij opnieuw verrassen. Ritten heeft hij tot dusver nog niet gewonnen.
30-05-2022 16:58
De Etna.
Maar wat erna?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine