Juan Ayuso leert van nederlaag tegen Primoz Roglic: “Had misschien bij hem kunnen blijven”
foto: Cor Vos
maandag 31 maart 2025 om 09:14

Juan Ayuso leert van nederlaag tegen Primoz Roglic: “Had misschien bij hem kunnen blijven”

Juan Ayuso begon als leider aan de slotrit van de Ronde van Catalonië, maar was op en de Montjuïc niet opgewassen tegen Primoz Roglic. De Spanjaard zag zijn Sloveense concurrent wegrijden en de eindzege bemachtigen. “Ik had niet de beste benen”, gaf Ayuso toe in het flashinterview na afloop.

“Eerst verloren we de eerste tussensprint, maar daarna wonnen we de volgende, dus ik was nog steeds de leider”, deed de renner van UAE Emirates XRG verslag. “En toen, tsja, Red Bull-BORA-hansgrohe moest voor de aanval kiezen. Drie ronden voor de finish – aan het begin van het moeilijke stuk – tikte ik tegen een andere renner aan en verloor ik veel posities. Bij Red Bull zagen ze dit. Ze speelden het slim en vielen vanaf de voet van de klim aan.”

“Hoewel ik behoorlijk ver van achteren zat, kwam ik bijna terug in zijn wiel. Maar op de top liet hij me breken. Hij vergrootte het gat, dus hij was de sterkste vandaag. Petje af”, aldus Ayuso.

Leren van fout
De 22-jarige renner van UAE Emirates XRG stelt dat hij ‘veel geleerd’ heeft. “Voor de volgende keer dat ik leider ben, weet ik dat ik niemand tussen mezelf en mijn naaste belager in mag laten. Ik moet dicht bij hem blijven. Nu liet Egan (Bernal, red.) voor me een gat van een paar meter en die paar meter kon ik niet meer overbruggen. Als ik direct in het wiel had gezeten, had ik misschien bij hem kunnen blijven.”

RIDE Magazine
12 Reacties
31-03-2025 09:45
Zakte toch gewoon met de hele ploeg door het ijs? Sivakov, Soler, Yates, normaal mag je met zo'n ploeg deze rit nooit uit handen geven.

Aangezien hij in latere rondes ook mindere goden dan Roglic niet kon volgen, denk ik niet dat hij zich achter een tikje van een andere renner kan verschuilen.
    31-03-2025 11:22
    Ook in de giro was bora paar jaar geleden al dominant in vergelijkbare rit waarmee klassement naar zich toegetrokken werd
    31-03-2025 12:09
    Ik heb UAE tot nu toe nog niet op echt tactisch vernuft kunnen betrappen. Vaak is de ploeg prima met Tadej, maar zonder is het eerder los zand. In de Ronde van Zwitserland vorig jaar leek het er een beetje klein beetje op. Ik herinner me nog een finale met 3 van UAE en ene Primoz Roglic, die met speels gemak won.
31-03-2025 10:53
Je was gewoon niet goed genoeg juan
    31-03-2025 11:44
    En goed dat je die les nu al geleerd hebt voor de giro primoz is nog een flink maat te groot voor je
31-03-2025 09:50
Toch wel mooi hoe de uitspraak van Niermann ook Ayuso heeft bereikt.

De uitspraken van Ayuso (en ook van Niermann) hebben een hoog "Als m'n tante een penis had...-gehalte"

Hij is er gewoon uitgereden. Zelfs toen het peloton in de voorlaatste en laatste ronde heel dicht bij kwam heeft hij het niet voor elkaar gekregen. Hij kon zelfs niet mee met het groepje De Plus.
    31-03-2025 10:28
    Een ploegleider zegt dat hij een bepaalde actie wel indrukwekkend vind maar niet indrukwekkender dan gedacht en hij dicht zijn eigen kopman kansen toe om een bepaalde actie te volgen. Meer moet er niet gebeuren of deze heer heeft nieuw stokpaardje waar hij feitenvrij in gelijk welk topic kan gaan orakelen.
    31-03-2025 12:22
    We mogen al blij zijn, Gibo, dat hij nergens de woorden, Soudal-Quick Step, Kopecky en Evenepoel heeft gebruikt. Al spaart hij die vermoedelijk op voor de maand april.
31-03-2025 12:06
Toch wel joviaal van Primoz dat hij gratis zijn kennis overdraagt aan die jongelingen, zoals Ayuso, van Eetvelt en langer geleden Evenepoel. Sommige ‘studenten’ hebben dan weer wat meer repetitie nodig. Zoals Remco in het verleden. Ik blijf nog steeds groot fan van Primoz.
    31-03-2025 12:44
    Ja, Roglic won de vorige editie van talent Evenepoel en deze editie, van talent Ayuso.
31-03-2025 12:03
Benieuwd wat Juan nu echt gezegd heeft want “Op de top liet hij me breken” klinkt heel raar. Waarschijnlijk niet helemaal goed vertaald gok ik.
31-03-2025 12:52
Zo'n korte explosieve rit van zo'n 88km met een keer of 6 de "Montjuich" over dat is niet voor iedere renner weggelegd. Ayuso had al een groot deel van zijn manschappen opgerookt in de vlakke aanloop en tussensprints na de lokale ronde toe. Hij had zeker niet zijn beste benen en ik denk dat hij verrast werd dat Bernal een paar meter voor de top het wiel van Roglic losliet en een gat liet vallen. Toen was Roglic gevlogen in de afdaling en was Ayuso niet in staat het gat te dichten en ook in de rondes die nog volgden lukte dat UAE en de rest van de groep ook niet meer.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine