Jonas Vingegaard komt opnieuw top 5 van UCI-ranking binnen, Wout van Aert zakt weg
Foto: Cor Vos
dinsdag 25 februari 2025 om 11:09

Jonas Vingegaard komt opnieuw top 5 van UCI-ranking binnen, Wout van Aert zakt weg

Na de afgelopen week met veel wedstrijden, zijn er ook weer de nodige veranderingen in de UCI-ranking gebeurd. Zo ook helemaal in de bovenste regionen: tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard komt opnieuw de top 5 binnen.

De top 4 met Tadej Pogacar, Remco Evenepoel, Jasper Philipsen en Mathieu van der Poel blijft gewoon intact. Maar daaronder hebben de 200 UCI-punten die Vingegaard veroverde in de Volta ao Algarve de Deen geen windeieren gelegd. Vingegaard was vorig jaar in deze week bovendien nog niet aan het koersen, waardoor hij ook geen UCI-punten kon verliezen.

Ben O’Connor daarentegen zag zijn punten van de UAE Tour van vorig jaar, waarin hij toen tweede werd, verdwijnen. De Australiër hervatte begin februari in de Ronde van Valencia, maar daar kwam hij niet verder dan een tiende plaats. In de UCI-ranking verloor O’Connor zo twee posities.

Ook Enric Mas komt overigens de top 10 binnen, ten koste van Wout van Aert. Niet dat Mas (achttiende) in de Ruta del Sol uitstekend presteerde, maar Van Aert verloor zijn punten van zijn ritzege en zevende plek in het eindklassement van de Ronde van de Algarve van 2024. Ditmaal wist hij geen goede positie in het klassement te veroveren, wat zijn verlies qua punten en posities verklaart.

RIDE Magazine
8 Reacties
25-02-2025 11:27
Ik dacht dat dit Wielerflits.NL was? Waarom dan die overdreven aandacht voor Wout van Aert? Iedere dag meerdere artikelen met zijn naam in de kop. Leg de focus eens op Nederlandse renners.....
    25-02-2025 11:38
    'Slechts 2 Nederlanders in top-50 nieuwe UCI-ranking' had wel een artikel geweest met een totaal andere teneur inderdaad.
    25-02-2025 11:51
    Nee, het is tegenwoordig Woutflits.nl.
    25-02-2025 12:21
    Ik ben dus niet de enigste die dit opgevallen is, beter gezegd tot mijn ergernis voor de eeuwige tweede. En Chicc, die posities zeggen niets, ik denk dat menig coureur niet kan tippen aan een van deze twee renners in de top 50. Laat staan het palmares want dat telt.
    25-02-2025 12:29
    Vermoeiend koppensnellen op de frontpage idd, wout wout wout mathieu mathieu wout mathieu
25-02-2025 15:15
Mijn voorkeur heeft niet of Van Aert of Evenepoel of Van der Poel, anders gezegd of een Belg of een Nederlander in het middelpunt van de aandacht, maar een bredere kijk op de zaak, dus ook Fransen, Italianen, Afrikanen etc. die de moeite waard zijn onder het vergrootglas leggen.
25-02-2025 12:49
Merlier wint 2 ritten in UAE en verliest 4 plaatsen. Won hij er vorig jaar 4 in UAE ofzo?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine