Jonas Vingegaard is beter dan ooit: “We hebben gewerkt aan mijn accelaratie”
foto: Cor Vos
vrijdag 4 juli 2025 om 11:56

Jonas Vingegaard is beter dan ooit: “We hebben gewerkt aan mijn accelaratie”

Jonas Vingegaard is klaar voor de Tour de France. De Deense kopman van Visma | Lease a Bike wil een gooi doen naar zijn derde eindzege. Dat zal hij proberen met meer spiermassa dan tijdens de vorige editie. Ook heeft de 28-jarige klimmer gewerkt aan zijn versnelling. “Dat was ons plan na vorig jaar”, zegt hij tijdens de persconferentie.

Vingegaard wil de pers niet vertellen wat zijn plan is om Tadej Pogacar voor een derde keer te verslaan. “Uiteraard hebben we een plan, maar dat kan ik niet met de media delen”, lacht de Deense kopman. “Hij heeft weinig zwakke punten. Dat hebben we de laatste jaren gezien, maar als we iets hebben gevonden dan zijn dat kaarten die we voor onszelf houden.”

In het Critérium du Dauphiné was Pogacar duidelijk sterker dan zijn eeuwige rivaal – foto: Cor Vos

Het hebben van een rivaal als Pogacar, ziet de klimmer van de Nederlandse formatie enkel als iets positiefs. “Een rivaal hebben die zo goed is als Tadej haalt het beste in jezelf naar boven. Je weet dat je elke dag hard moet trainen om met hem te kunnen concurreren. Het maakt me een betere renner en ik heb veel bewondering voor hem. Hij is een heel fijne kerel en een fantastische coureur. Ik heb alleen maar goede woorden over hem.”

De tweevoudig Tourwinnaar kreeg een dag eerder juist een groot compliment van zijn Sloveense rivaal. Pogacar noemde hem de beste renner op lange beklimmingen. “Dat is een heel mooi compliment van Tadej”, reageert Vingegaard daarop. “Tadej is een aardige kerel, en ik denk dat we in de Dauphiné hebben gezien dat hij beter was op de lange beklimmingen, dus ik weet niet of ik het met hem eens ben, althans zoals het toen was in de Dauphiné.”

Maar sinds de Dauphiné heeft Vingegaard nog wat stappen proberen te zetten. “Hopelijk ben ik hier zelfs beter dan dat ik daar was. Ik denk dat ik met zekerheid kan zeggen dat ik sterker ben dan ooit. Natuurlijk zat ik vorig jaar ook op een heel hoog niveau in de Tour de France, maar dat was op een andere manier.”

Vingegaard voelt zich eindelijk weer de oude
De Deen probeert uit te leggen dat hij door zijn zware val in de Ronde van het Baskenland van 2024 veel spiermassa was verloren. “Als je drie weken in bed ligt, is dat niet goed voor je spieren. Toen had ik veel minder spiermassa, maar was ik ook lichter. Nu ben ik zwaarder dan vorig jaar, maar dat is spiermassa, en we weten dat dat uiteindelijk veel meer kracht oplevert. Ik kan zeggen dat ik op het hoogste niveau zit dat ik ooit heb gehaald, en we zullen zien of dat genoeg is.”

Vorig jaar stond Vingegaard met minder spiermassa op het eindpodium – foto: Cor Vos

Als Vingegaard terugkijkt op die zware val en bijbehorende revalidatie, erkent de kopman van Visma | Lease a Bike dat het niet makkelijk was. “Eerlijk gezegd duurde het veel langer dan ik had gedacht om echt terug te komen. Pas sinds een paar maanden zou ik zeggen dat mijn lichaam weer aanvoelt zoals voor de crash. Het heeft me bijna een jaar gekost om terug te komen op het niveau van vóór die val.”

Omdat Vingegaard meer spiermassa heeft dan vorig seizoen, hoopt de 28-jarige klimmer explosiever te zijn dan in het verleden. “Natuurlijk is het makkelijker om te accelereren, of heb je een betere acceleratie als je meer spieren hebt. Dat was uiteraard ook ons plan na vorig jaar, omdat we het gevoel hadden dat ik zwak was in de versnellingen hebben we dat geprobeerd te verbeteren.”

Hectische openingsweek
Vingegaard – met spiermassa – blinkt dus weer in zijn vel. En dat zal nodig zijn, want ondanks het gebrekkige aantal hoogtemeters in de openingsweek, zijn de eerste etappes cruciaal voor het verloop van de Tour de France. “De eerste 10 dagen zijn heel belangrijk”, weet ook Vingegaard zelf.  “Het wordt een heel hectisch begin. Ik heb nog nooit een Tour gereden waarin de eerste etappe in een massasprint eindigde, dus dat wordt iets nieuws.”

Vingegaard kan opnieuw rekenen op een sterke ploeg – foto: Cor Vos

“Als kind zag ik het altijd op tv, en wat ik daarvan kon opmaken, was dat het altijd heel hectisch was. In de eerste 10 dagen moeten we uit de problemen blijven, geen tijd verliezen. Daarna kun je normaal gesproken het verschil maken in de bergen.” In die bergen kan de Deen rekenen op een sterke ploeg. Zo krijgt hij met Simon Yates onder meer ondersteuning van de recentste Giro-winnaar.

“Simon is echt een goede kerel, hij was supersterk in de Giro. Hij was ook bij de hoogtestage in Tignes en we keken samen naar zijn overwinning in de Giro. Ik ben superblij dat Simon in het team zit, maar we hebben ook Sepp (Kuss, red.) en Matteo (Jorgenson, red.) voor in de bergen. Voor mij is het eerlijk gezegd een droomteam voor het klimmen. Niet alleen in de bergen trouwens, ook op het vlakke hebben we een complete klassiekerploeg. Ik denk dat we ook het sterkste team hebben.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
14 Reacties
04-07-2025 13:48
Aha, dus ze hebben nu pas aan zijn zwakke punt gewerkt? Das rijkelijk laat zo vlak voor de tour.
04-07-2025 13:38
Totaal off topic, maar blijkbaar de aankondiging vh Tourshirt gemist - mooi shirt zeg, mooier dan het reguliere shirt.

En wat ontzettend tof om Rabobank weer op het shirt te zien staan - ik weet niet, roept veel mooie herinneringen op.

Overigens wel knap dat Vingegaard en Yates samen naar de overwinning van Yates in de Giro hebben gekeken.
    04-07-2025 14:08
    Misschien is er nog een derde Yates..
    04-07-2025 17:10
    Ja mooie herinneringen aan die andere Deen Rasmussen toen en de geschiedenis daar rond
04-07-2025 14:57
Allemaal open deuren zoals gewoonlijk. Ik heb nog geen klassementsrenner horen zeggen dat ie slechter is dan ooit. We gaan het allemaal zien.
Eerste week zal er een worden met veel valpartijen ben ik bang.
04-07-2025 12:41
Het team moet proberen een 2e renner vooruit te schuiven, liefst Jorgensen, die kan tijd pakken op plekken waar andere klassementsrenners dat niet kunnen of doen (zoals van Aert ooit bijna 10 minuten pakte, en helaas weggooide). Alleen als je Pogacar kan dwingen te werken, hem moe kan maken, dan kan je hem eventueel verschalken, daarvoor moet je als team willen winnen met een andere renner en Vingegaard moet durven verliezen van een ander om Pogacar te kloppen.
04-07-2025 12:47
Precies waar Pogi goed in is. Ben benieuwd of Vingi dat dan WEL bij kan houden als Pogi weer es ervan door gaat dan.
    04-07-2025 14:48
    Opzich hield ie de versnelling zelf prima bij in de Dauphine, alleen Pogacar bleef daarna zo’n hoog tempo rijden dat ie moest lossen
    04-07-2025 14:58
    Meer spiermassa betekent over het algemeen meer gewicht. Hij had al nauwelijks vet aan de botten. Dus zal per saldo zwaarder zijn geworden. Dus extra wattages trappen om even hard te gaan omhoog te gaan. Misschien zagen we dat in de Dauphine toen hij al heel snel het eigen tempo moest kiezen.
04-07-2025 13:07
Ik denk dat de hectische eerste week cruciaal is voor Vingegaard. Hij zal zijn ploeg hard nodig om hem uit de ellende te houden. Geldt ook voor Pogacar natuurlijk maar die lijkt mij op de één of andere manier net iets handiger in een peloton. Hopelijk komen de toppers zonder kleerscheuren de Tour door.
    04-07-2025 14:22
    Ik denk eigenlijk dat die hectische eerste week de plek is waar Visma Pogacar onder druk moet zetten. Als het wattages trappen wordt in de bergen dan verlies je net als in de Dauphine.

    Ben benieuwd of Visma tactisch weer wat verrassends kan laten zien deze Tour zoals ze dat toch wel best vaak lukt in de Tour en met Yates ook in de Giro. Daarin zijn ze als team wel de betere van UAE
    05-07-2025 00:57
    Pogacar rijdt veel makkelijker dan vingegaard door het peloton. In die eerste hectische week kan vlab veel beter alle energie steken in de Deen ook veilig die ritten door te komen.
04-07-2025 13:21
Na de Dauphine bleven er eigenlijk twee gevoelens bij mij over:
1. Pogacar is echt gigantisch goed. Hij reed die vrijdag een minuut weg en dat is wel heel veel. Op zaterdag scheelde het weinig. De tijdrit was ronduit slecht. Al met al lijkt hij er wel klaar voor.
2. Vingegaard leek in te houden. Als je naar zijn lichaam keek zag je niet dat hij vol doortrapte zoals je dat hem in verleden wel zag doen. Er leek nog een stukje reserve in te zitten.
Hierdoor weet ik eigenlijk nog steeds niet waar ze exact tov elkaar staan. Er worden waaiers voorspeld in de eerste dagen. Qua team is dat een voordeel voor Jonas. Voor hemzelf niet vrees ik.
    04-07-2025 15:57
    Die bergrit in Dauphine waar pogi aan het uitbollen was en Vingegaard compleet hijgend en uitgeblust over de streep kwam heb je gemist? Het was juist andersom. Pogi deed rustig aan en Ving was all in.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine