Johan Bruyneel levert flinke kritiek op Picnic PostNL: “Hoe praat je al die transfers goed tegen sponsors?”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 7 december 2025 om 15:38

Johan Bruyneel levert flinke kritiek op Picnic PostNL: “Hoe praat je al die transfers goed tegen sponsors?”

Johan Bruyneel heeft in zijn podcast The Move flinke kritiek geuit op het transferbeleid van Team Picnic PostNL en in het bijzonder op Iwan Spekenbrink. De voormalige ploegleider snapt onder meer niet hoe de ploeg alle uitgaande transfers goedpraat tegen de sponsors.

De reden voor Bruyneel om het over Picnic PostNL te hebben in de podcast is het gerucht dat INEOS Grenadiers probeert om Oscar Onley los te weken bij de Nederlandse ploeg. De Belg zou het voor de Britse ploeg een goede move vinden. “INEOS heeft een Britse toprenner nodig en Onley is de enige die haalbaar is”, zegt hij. “De Yates broertjes gaan nergens heen, en Adam heeft er al gereden. Gaat hij bij INEOS op hetzelfde niveau presteren als bij Picnic PostNL? Ik zou zeggen van wel ja, want hij is een goede renner. Hij is geen potentiële winnaar van een grote ronde, maar wel een podiumkandidaat. En daar zijn er niet veel van op de markt.”

Bruyneel richt vervolgens zijn pijlen op de ‘slimme zakenman’ Spekenbrink. “Hij is de Wheeler Dealer in het wielrennen. Er zijn genoeg renners van zijn ploeg die het team verlieten terwijl ze nog een contract hadden. Tom Dumoulin, Marc Hirschi, Marcel Kittel… Hij vangt veel geld voor de transfers van renners met een lopend contract, om het team te financieren, of misschien stopte hij het in eigen zak, ik weet het niet.”

“Ik heb moeite met het begrijpen. Je hebt deze sterren in je ploeg, en je krijgt mooie sponsors aan boord als DSM, firmenich en noem maar op. Dan weet ik niet hoe hij die transfers kan goedpraten tegen zijn geldschieters. Misschien maakt hij een deal met de sponsors dat ze dan minder moeten betalen. Maar je ploeg wordt zwakker en zwakker. En het is een van de zwaksten, zo niet de zwakste in de WorldTour”, eindigt hij.

RIDE Magazine
13 Reacties
07-12-2025 16:21
Hoe praat je jouw dubieuze verleden goed tegenover sponsors? Mijn hemel jongens....
    07-12-2025 18:18
    Dit is de vaste comment onder een bericht over Bruyneel neem ik aan?
    07-12-2025 18:21
    Zeker niet. Maar ik vind het wel onbegrijpelijk dat iemand met zo'n verleden voortdurend met zo'n uitgesproken mening komt en dat het ook door deze site gretig wordt opgepakt. Fijn voor hem dat ie een podcast heeft, maar laat het daar verder bij.
    07-12-2025 18:47
    Get over it. We weten het wel.

    Bruyneel vertelt vaak zinniger dingen dan actieve beschadigde ploegleiders. Hier heeft ie gewoon gelijk, maar als dat het verdienmodel van Speekenbrink is, lacht die als laatste.
07-12-2025 17:42
Jammer en betreurenswaardig dat die Johan nog podium krijgt
07-12-2025 16:38
Mss is het wel de juiste manier. Met een beperkt budget toch een mooie ploeg hebben met redelijke resultaten.
07-12-2025 16:59
Zonder Onley blijft er niet veel meer over van het team, dan hebben ze maar 2 renners meer in de top 200 van de World Tour (waarvan eentje met plaats 192 er amper in staat).
07-12-2025 17:38
"of misschien stopte hij het in eigen zak," zo de waard is...
07-12-2025 20:55
Toch wat apart kritiek vanuit de simpele feiten: Spekenbrink leidt al jarenlag een ploeg zonder problemen met sponsoren. Dus die vinden het blijkbaar goed. Wat Johan ervan vindt is dan minder belangijk.
07-12-2025 17:26
Onley laten gaan kan alleen voor een megabedrag, anders gaan sponsoren inderdaad niet blij zijn.
07-12-2025 17:41
Contracten aanbieden, het transfer geld van een dame en heer opstrijken. Wat niet voldoet na twee jaar de deur uit sturen en weer een nieuw blik open trekken.
    07-12-2025 18:23
    Tja, je beschrijft in feite de voetbalwereld. Ik zeg niet dat het die kant op moet met het wielrennen, maar wellicht is het voor veel ploegen wel noodzakelijk om op die manier te blijven bestaan.
Het is een eigenaardig figuur die Spekenbrink, ik heb er ook niet meteen een hoge pet van op. Zijn ploeg presteert al jaren slecht maar kan zich handhaven in de WT dankzij 1 of 2 individuele renners die weinig met zijn 'filosofie van hecht team met ruggengraat blablabla' te maken hebben. Afgelopen jaren was dit Bardet die het grootste deel van het jaar gewoon in Frankrijk trainde en zijn eigen ding deed en eigenlijk niet bij de ploeg paste. Na het pensioen van Bardet was er dit jaar de wonderbaarlijke ontbolstering van Onley. Moest die wegvallen dan halen ze met deze ploeg minder uci punten dan heel wat PRT ploegen. Te meer daar ook de nummer 2 uit hun ploeg, Lund Andresen, de ploeg verlaat.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.