Jasper Philipsen heeft de vierde etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. In Skive was de snelle man van Alpecin-Deceuninck de beste in een massasprint.
De vierde etappe van de PostNord Danmark Rundt ging over 167,3 kilometer en had de start en finish in Skive, waar de koers aankwam op een plaatselijke omloop die drie keer moest worden afgelegd. Vroeg in de wedstrijd kwam Egan Bernal ten val. De Colombiaan maakte dinsdag zijn rentree na zijn zware trainingsongeval in januari. Gelukkig voor hem was het een val ‘zonder erg’ en kon hij op een reservefiets zijn weg vervolgen.
Het duurde een tijdje vooraleer de vlucht van de dag tot stand kwam, maar uiteindelijk kwam een kopgroep van zeven tot stand. De groep kreeg niet veel voorsprong van het peloton. Toen het op 55 kilometer van de finish op de kant ging, liep het verschil plots hard terug. De vluchters werden bijna gegrepen, maar nadat de rust was teruggekeerd konden ze weer uitlopen. Ze redden het echter niet tot aan de finish en op de plaatselijke ronde kwam alles bij elkaar.
Een korte heuvel op de 7,2 kilometer lange plaatselijke omloop werd door verschillende renners aangegrepen om iets te forceren. Een elitegroep maakte zich in de laatste ronde even los van het peloton, maar in de laatste kilometers van de rit kwam alles weer samen. Daarna was het aan de ploegen van de sprinters om hun kopmannen zo goed mogelijk te positioneren, waarbij Alpecin-Deceuninck en Jumbo-Visma zeer actief waren.
Philipsen maakt indruk
De mannen van Jumbo-Visma kwamen er echter niet aan te pas in de eindsprint. Jasper Philipsen maakte indruk en trok overtuigend de overwinning naar zich toe. Zijn landgenoot Sasha Weemaes van Sport Vlaanderen-Baloise eindigde tweede, Ethan Vernon (Quick-Step Alpha Vinyl) was derde. Voor Philipsen was het zijn zevende zege van het seizoen. Eerder won hij twee etappes in de UAE Tour en de Tour de France en één rit in de Ronde van Turkije en de Baloise Belgium Tour
Magnus Sheffield van INEOS Grenadiers hield de leiding in het algemeen klassement. Morgen, in de lastige slotrit naar Vejle, mag de Amerikaan proberen de eindzege binnen te slepen. Laporte staat in dezelfde tijd nog steeds tweede. Mattias Skjelmose (Trek-Segafredo) staat derde op drie seconden. Na hem volgen Geraint Thomas (INEOS Grenadiers) en Søren Kragh Andersen allebei op vijftien tellen.
21 Reacties
Wat was Jumbo daar aan het doen, Laporte was dus duidelijk voor eigen rekening aan het rijden…
@adelaar Laporte reed niet voor eigen rekening. Als Weemaes Kooij niet de hekken inrijdt is er niets aan de hand. Laporte kan niet zien dat Kooij niet in het wiel van Philipsen zit
Zie net de herhaling, maar is duidelijk dat Laporte voor Kooij rijdt. Of, hij is dusdanig dom bezig dat hij echt veel en veel en veel te vroeg aangaat. Maar dat lijkt mij niet logisch.
@harryJohan71 hekken inreed? Die had gewoon zijn eigen lijn. Nu niet doen alsof er daar iets raars gebeurde.. stemmingmakerij van jouw kant
En geen stemmingmakerij van jouw kant over Laporte? Op 300m van de meet aangaan, dat doe je niet als je voor eigen rekening rijdt.
@de adelaar Weemaes hield niet zijn lijn in deze sprint. Kijk maar goed naar de herhaling
Geen goede sprint voorbereiding van TJV, helaas voor Kooij.
Kooij maakt de fout door Laporte niet te volgen. Hij zat in het wiel van Laporte maar koos ervoor om de Alpecin renner langs de andere kant te passeren, waarna Kooij werd ingesloten
Laporte deed nu een mooie leadout voor Phillipsen.
En het lag niet bij Kooij en Laporte.
Eerst was ’t Van Dijke die ’t gat dicht ging rijden, toen Laporte met Kooij en Van Der Sande bij goeie groepje zaten olv Thomas. Daardoor kon Philipsen & co. weer aansluiten. De 2e. ging ’t mis met Van Der Sande, die waarschijnlijk mis schakelde, maar daardoor Kooij op achterstand zette.
Kooij had al veel moeten geven om o.a. ’t heuveltje te verteren.
Daardoor kon Kooij ’t wiel van Laporte niet volgen.
Fijn dat intrinsiek de beste ook een keer mag winnen.
Nou ja, Ronde van Denemarken lijkt me verplicht nummertje voor hem.
Of om in vorm te blijven voor WK?
Intrinsiek de beste valt niet te bepalen…
Andere ploegen hebben ook kruimels nodig anders rijden ze morgen niet mee voor een sprintzege voor Kooij. Tot nu toe mooi om en om Kooij->iemand anders->Kooij ->iemand anders
De beste is degene die wint. Soms Kooij nu Philipsen. Dus je opmerking raakt kant nog wal.
Kooij was duidelijk de sterkste in koers. Ook zo’n zinloze dooddoener
Jumbo bakt er ook niks van dit rondje
Inderdaad, worden ze alweer niet 1, 2 en 3.
Saaie ronde met alleen maar massasprints.
Meine gute, wat een gezeur weer. Kooij had vandaag de benen eens niet om weer te winnen (mag het?), er was weinig fout met de lead-out van Laporte (die 10e eindigt en dus niet voor zichzelf reed) en Weemaes doet helemaal niets mis. Soms moet je de uitslag van een rit gewoon nemen zoals ze is zonder er een drama van te maken. Ik ben zeker dat Kooij dat wél kan aanvaarden en niet met vingertjes gaat wijzen.
Toch jammer dat ze vandaag niet voor Laporte hebben gereden en Laporte voor zichzelf. Hij had volgens mij met gemak bij de eerste drie kunnen rijden dan een mooie voorschot kunnen nemen op de eindoverwinning.
Morgen moeten ze nu maar afwachten wat de huidige nummer uno nog in zijn benen heeft.
Omdat niemand anders het doet: knap gedaan Jasper! Hoera ^^