Jan Bakelants ziet ‘ongemakkelijke waarheid’ na dominantie Van der Poel en Pogacar
foto: Cor Vos
maandag 14 april 2025 om 15:25

Jan Bakelants ziet ‘ongemakkelijke waarheid’ na dominantie Van der Poel en Pogacar

Of het nu Milaan-San Remo of Parijs-Roubaix is: Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar domineren als nooit tevoren in de voorjaarsklassiekers. Dat ziet ook Jan Bakelants. De oud-renner is onder de indruk van de twee wielerfenomenen, maar voelt in zijn column voor Het Laatste Nieuws ook mee met de concurrentie.

“Dit voorjaar legt een ongemakkelijke waarheid bloot: Pogacar en Van der Poel koersen op een andere planeet”, stelt Bakelants. “Van de vier grote kasseikoersen wonnen zij er drie. In Gent-Wevelgem namen ze rust en profiteerde Mads Pedersen. Maar eigenlijk houden zij de rest van het peloton in een wurggreep. Hun dominantie doet denken aan de jaren van Tom Boonen en Fabian Cancellara, maar nog verstikkender voor de concurrentie.”

Waar Pogacar dit voorjaar (al) de sterkste was in Strade Bianche en de Ronde van Vlaanderen, was Van der Poel de beste in Milaan-San Remo, de E3 Saxo Classic en Parijs-Roubaix. Voor de concurrenten van de Sloveen en Nederlander blijven zo slechts de ‘kruimels’ over.

Over Wout van Aert 
“Dat frustreert Wout van Aert en bij uitbreiding het hele peloton. Van Aert presteert consistent uitstekend – podiumplaatsen in de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en de Omloop waren zijn deel de afgelopen jaren – maar de hoogste trede blijft in de kasseimonumenten buiten bereik als de twee buitenaardse talenten starten”, aldus Bakelants.

“Als zij in topconditie zijn en geen pech hebben, zal Van Aert in het voorjaar moeilijk kunnen winnen. Versta me niet verkeerd: Van Aert zal nog veel koersen winnen. Zijn organisme haalt het hoogste rendement in de zomer. Dat is altijd gebleken in de Tour de France, of in zijn ijzersterke Strade Bianche in augustus van dat coronajaar.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
8 Reacties
14-04-2025 16:25
Het is vooral ongemakkelijk voor Bakelants zelf, die nu eigenlijk geen aanleiding meer heeft om te hooi en te gras Van Aert tot absolute topfavoriet te bombarderen voor welke koers dan ook. Reken maar dat Bakelants knarsetandend voor de buis heeft gezeten dit voorjaar. Vroeger komt nooit meer terug. En dat is voor Wout van Aert overigens vervelender dan voor Jan Bakelants. Die mag zich nu bij Roger de Vlaeminck voegen, daar hoor je inmiddels ook al jaren niet meer die euforische Wout-zal-dit-Wout-zal-dat-prietpraat van.

Ik ben vooral benieuwd hoe Wout en VisLab het vanaf oktober aan gaan pakken. Gaan we het voor 2026 echt eens over een andere boeg gooien of krijgen we wéér een extra jaar die gênante hyper-focus?
    14-04-2025 18:47
    Haha mensen worden ook snel afgeserveerd tegenwoordig. VdP was vorig jaar helemaal niet zo sterk. Zijn enige voordeel was dat alle toppers waren gevallen anders had hij rvv en Roubaix niet zomaar gewonnen. Ook tijdens het wk veldrijden was het beste er vanaf. Poel is echter zo goed dat hij dan alsnog een pak beter is dan de rest. Wout had vorig jaar echt grote kans gehad. Helaas door twee doodsmakken moest hij opnieuw opbouwen. Hij heeft daarnaast twee kleine kids erbij en dat doet mentaal ook wat als je drie weken op een berg zit. Hij heeft gewoon achterstand opgelopen en dat haal je niet meer in. Komt hij dit jaar zonder kleerscheuren door doet hij gewoon weer mee voor de overwinning.

    Het was Poel die twee jaar terug zat te sukkelen met zn rug. Nu in zijn beste vorm ooit. Poel is niet alleen bezig met zichzelf, maar vooral met zijn tegenstander. Wout was zijn aartsrivaal dus stemde hij alles af om hem te kloppen. Hij doet nu hetzelfde met Pogi. Duidelijk een andere trainings aanpak, meer getraind dan ooit en paar kg kwijt om Pogi te kunnen volgen. Het resultaat is verbluffend want was hij niet ziek geweest had hij rvv ook makkelijk gepakt.

    Wielrennen is vooral een mentale sport. Twee sporten die beiden dezelfde trainingsuren maken zegt helemaal niks. Het gaat er om hoe je deze uren mentaal inzet. Train je om winnen doe je altijd net dat beetje extra. Denk je tijdens de training ook aan het thuisfront heb je eigenlijk al verloren. Wout heeft een goed jaar nodig en de mentale drive om nog een paar keer echt te knallen en hij is gewoon weer terug in de top. Hij doet niks onder VdP in zijn topjaren, maar hij is wel de mindere afmaker. Dat ga je uiteindelijk altijd verliezen. Wout komt er wel weer en zou mooi zijn als hij nog een monument pakt. Trainen op een berg zou ik niet meer doen iig.
    14-04-2025 19:47
    Van der Poel was vorig jaar helemaal niet zo sterk. Maar zowel RvV en PR werden in een recordgemiddelde gereden met solo’s van heb ik jou daar. RvV in schijtweer. Puur toeval dan zeker.
14-04-2025 15:31
Ik ben bang dat Wout ook in tour niet meer top zal zijn...
14-04-2025 16:35
Wout's hoogste rendement is 'altijd' gebleken in de Tour de France ?

Dan moet je al terug gaan naar bijna 3 jaar geleden, dé Tour '22, waar hij
glory & fame behaalde met de groene trui en 3 geweldige zege's, terwijl
hij ook nog als luxeknecht voor de Deen fungeerde.

In de Tour'23 had hij geen zin meer om voor de groene trui te strijden,
en waarom kon hij toen geen zege behalen in de tijdrit, een bergetappe, een heuvel-
etappe of sprints ? Ook zijn "werk" voor de Deen was meer beperkt dan voorgaande
jaren, doordat hij bij elke bergetappe aan de voet van de berg "moest lossen of tegen
de Deen zei: 'Mij niet bellen, ik moet me sparen voor mijn zegekansen.'

In de Tour'24 kreeg je een gelijkaardig scenario te zien als in '23, maar wél met
een Wout die na zijn herstel van een blessure aan de start kwam, en volgens
eigen zeggen, geweldige waarde's behaalde.

En wat betreft de WK's op de weg alsook tijdritten van de afgelopen jaren? Toen
zou hij telkens nog in zijn topvorm van de Tour's gestoken hebben.....maar won
geen enkele.
14-04-2025 17:29
Wout komt al een jaar of 3 erg gefrustreerd over. Of het nu zijn fans zijn of wat anders, het lijkt er vooral op dat het probleem tussen de oortjes zit. Als hem het niet lukt dat op te lossen zullen we alleen maar minder zien van hem.
Verder denk ik dat de meeste, niet-Wout-overfocused, wielerfans enorm van de voorjaarskoersen hebben genoten.
14-04-2025 17:45
Wout wordt dit jaar 31. Het is natuurlijk een utopie dat hij nog beter gaat worden. Heeft alles maar dan ook alles op Vlaanderen en vooral Roubaix gezet.
2keer een 4de plaats is dan hard maar wel heel duidelijk. Niet goed genoeg.
Teveel allround en te weinig specialist.
14-04-2025 17:44
Bakelants moet eens zijn koerskennis bijschaven ivm kasseiklassiekers. Er zitten in Dwars door Vlaanderen meer kasseien dan GW.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine