Is het WK-parcours te zwaar voor Van Aert en Van der Poel? “Er wordt dan anders gekoerst”
Wat kunnen Van der Poel en Van Aert straks in Zürich? - foto: Cor Vos
woensdag 24 april 2024 om 11:01

Is het WK-parcours te zwaar voor Van Aert en Van der Poel? “Er wordt dan anders gekoerst”

We krijgen met de Giro, Tour, Olympische Spelen en Vuelta eerst nog de nodige grote evenementen, maar wielerliefhebbers kijken toch al met een schuin oog naar de komende wereldkampioenschappen wielrennen (21-29 september) in het Zwitserse Zürich. Een belangrijke vraag: is het komende WK te zwaar voor klassieke renners als Mathieu van der Poel en Wout van Aert?

Het lokale parcours van de wegwedstrijden speelt zich af op een omloop van 26,8 kilometer in en rond Zürich. Het begin van de ronde is het lastigst, met twee hellingen die elkaar snel opvolgen. Met de Zürichbergstrasse (1,1 km aan 8%) en de klim naar Witikon (2,3 km aan 5,7%) volgen er telkens twee scherprechters. De wedstrijd is in totaal 273,9 kilometer lang en bevat 4.470 hoogtemeters.

Ter indicatie: in Luik-Bastenaken-Luik zaten er dit jaar 4.260 hoogtemeters, verdeeld over een afstand van 254,5 kilometer. Mogen we daarom al concluderen dat het WK-parcours te lastig is voor de wat zwaardere klassieke types als Van der Poel en Van Aert? De Belgische bondscoach Sven Vanthourenhout is het hier niet mee eens. “De afstand en het aantal hoogtemeters kunnen dan wel vergelijkbaar zijn, een WK is altijd anders”, klinkt het in gesprek met Het Nieuwsblad.

Andere waardeverhoudingen
“Ook al omdat je te maken krijgt met lokale rondes. Dat is toch anders dan in bijvoorbeeld Luik-Bastenaken-Luik. Op een lokaal circuit wordt vaak anders gekoerst. En het is niet omdat Van der Poel net iets te kort komt in Luik, dat dit ook zo op het WK zal zijn. Ik herinner mij nog dat ik op het WK in Imola in 2020 renners zag lossen die twee weken eerder in een grote ronde een dik klassement reden. Terwijl op dat moment Vlaamse klassieke renners zoals Oliver Naesen en Wout van Aert wel nog vooraan in koers zaten.”

“Op een WK wordt er anders gekoerst, wordt die koers anders ingedeeld. Dan kan het resultaat ook helemaal anders zijn. Nogmaals: in dat opzicht vind ik een WK altijd een heel aparte wedstrijd”, schetst Vanthourenhout. “Er zijn renners die goed uit een grote ronde komen en die kunnen scoren op een WK en je hebt renners die minder goed uit een grote ronde komen of die een klassement gereden hebben en daardoor wat tekortkomen.”

RIDE Magazine
62 Reacties
24-04-2024 11:28
De vergelijking met Luik gaat niet helemaal op, in LBL liggen de hellingen vooral in de tweede helft van het parcours geconcentreerd, terwijl ze hier over het volledige traject verspreid liggen. En zoals Vanthourenhout zegt, is een circuit sowieso helemaal anders. Ik zou Matje en Wout zeker niet op voorhand afschrijven.
24-04-2024 12:35
Waarom wordt er zo vreemd geknipt uit een overgenomen artikel? In het nieuwsblad artikel worden twee meningen gepresenteerd, die van Sven Vanthourenhout en Marc Sergeant. De een vind dat het wel kan de ander niet. Waarom niet hier dan ook beide meningen presenteren in plaats van selectief citeren uit een artikel? Of als dit bewust gebeurd wees daar dan ook transparant over. En zet erbij dat je hier één van de gepresenteerde meningen overneemt.
    24-04-2024 13:33
    Waarom verschillende kanten belichten als je lekker zwart-wit kunt zijn?
    24-04-2024 14:30
    Dat is uiteraard voor een volgend artikel. Zo kan je 2x een polariserende mening met veel kliks en comments op je site plaatsen, terwijl je anders een genuanceerd geheel krijgt waar iedereen wel zijn mening in terugvindt en niet de noodzaak ziet van leer te trekken in de comments.
24-04-2024 11:14
Ik denk te zwaar voor van der poel en niet voor van aert
    24-04-2024 11:27
    Helemaal mee eens. Waarom gooit WF MvdP en Van Aert op 1 hoop ? Van Aert heeft vaak bewezen dat hij, anders dan MvdP, wél uitstekend heuvels en soms zelfs bergen kan bedwingen (helemaal al op 1 dag)
    24-04-2024 12:08
    Van Aert is beter in klimmen dan Van der Poel, maar Pogacar bijhouden op die tweetrapsrakket Zurichbergstrasse & Witikon is voor hem net zo goed een onmogelijke opgave. Check zelf:

    https://mycols.app/col/zurichbergstrasse-zurich

    https://mycols.app/col/witikon-zurich
    24-04-2024 14:04
    De Züricherstrasse is een inspanning van rond de 2 minuten , de Witikon gaat naar de 4 minuten toe. Als ze vol worden opgereden net te zwaar voor vdPoel denk ik.
    24-04-2024 14:22
    Pogacar en Roglic samen zijn sowieso onverslaanbaar op dit terrein. Als Pogi gaat (en die zal gaan), kan Roglic in het wiel chillen bij de achtervolgers, om dan ergens een lekker moment te kiezen om weg te poefen voor plek 2.
    De Zurichbergstrasse is eigenlijk maar 600m klimmen, Raul. Soort Peterberg, maar met betere bestrating. En die Witikon is gewoon niet zo heel stijl. Natuurlijk heeft Pogacar hier een betere kans dan iedereen, maar het is geen gelopen race dat hij iedereen er zo maar op legt.
    25-04-2024 08:23
    Ik heb het idee dat mensen nog altijd niet begrijpen hoe goed Pogacar is.
24-04-2024 13:47
Ik snap trouwens niet dat mensen van Aert hoger inschatten dan van der Poel.
De laatste heeft de afgelopen jaren laten zien perfect te kunnen pieken naar zijn hoofddoel.
Terwijl van Aert eigenlijk al een tijdje niet beter is geworden.
Die heeft in de beginjaren bij Jumbo echt hele grote stappen gezet maar de laatste tijd niet meer.

Natuurlijk zijn ze beide kansloos tegen Pogacar.
Sowieso is Slovenië waarschijnlijk ook nog eens het sterkste team op het wk dus ook dat is in het voordeel van Pogacar.
    24-04-2024 14:01
    Echt klimmend is Van Aert gewoon beter dan Van der Poel. Dat heeft hij nu al een keer of 20 laten zien. Niet alleen in het hooggebergte, maar zie ook bijvoorbeeld de Touropening in het Baskenland vorig jaar.
    24-04-2024 14:32
    Blijf vooral verder slapen. Als je nog steeds niet gezien hebt dat Van Aert als klimmer kop en nek boven van der Poel uitsteekt, dan zal het nu ook niet meer gaan gebeuren.
    24-04-2024 14:50
    Wanneer was zijn laatste goede klimprestatie?

    Van Aert heeft in zijn jaren als luxeknecht gewoon heel veel bergop getraind.
    Dat lijkt hij nu niet meer te doen en ik zie hem dan nu ook niet meer zomaar zijn prestaties van drie jaar geleden herhalen.
    24-04-2024 15:03
    In de Tour van 2022 lost Van Aert Pogacar op de Hautacam.

    In de Tour van 2023 eindigt Van Aert in de twee openingsetappes met louter klimmers in de kopgroep. En wordt hij tweede in de bergetappe naar Sant-Gervais Mont Blanc.

    'Drie jaar geleden'. lol.
    24-04-2024 18:25
    @Alucard: Tour 2022 was buitenaerts... Zal gij nooit meer kunne herhalen. Staat overigens los, dat WvA best een goed WK kan rijden... Zelfs winnen, mocht t meezitten (cliché).
    25-04-2024 08:51
    @Alucard dat lossen is overdreven, Van Aert had even kunnen bijkomen en gaaf zich korte tijd vol met wat ie nog had. Tuurlijk kun je dan iemand even lossen maar finisht gewoon achter Tadej in die etappe dus gelost heeft ie m wat mij betreft niet. Het knappe was echter wel dat hij daar op dat moment zat in die etappe, vergelijkbaar met de etappe naar Cauterets over de Tourmalet afgelopen Tour. Dat an sich is vrij exceptioneel en nog niet lang geleden.
24-04-2024 12:01
Dit wordt de eerste van vele regenboogtruien voor Pogi. Drie of vier op een rij zou helemaal niet opmerkelijk zijn. Geloof dit jaar ook wel in de iconische truientrippel: Roze, Geel, Regenboog.

Van der Poel kan zich dit najaar beter richten op lekker Gravelen, Parijs-Tours of WK MTB
    24-04-2024 16:54
    Als eerste sinds Stephen Roche (1987) vermoed ik?
24-04-2024 11:16
De komende jaren worden mooie kansen voor Pogacar, die nog nooit écht wist te schitteren op een WK. Al was vorig jaar wel sterk vlak na de Tour waar hij tot aan het gaatje moest. Zürich, Kigali (er wordt nu al gesproken van meer dan 5.000 hm), Montreal en Haute-Savoie zullen wellicht allen zware kost worden.

Voor Van der Poel en Van Aert denk ik dat de Olympische wegrit hun beste kans is de komende tijd. Maar niks is onmogelijk, Museeuw won in Lugano ook op een parcours met 5.000 hm.
    24-04-2024 11:19
    In de tijd van de gesneden broden en de wespen was dát dan weer helemaal niet vreemd natuurlijk....
    24-04-2024 12:03
    Ik weet dat de lat bij Pogacar hoog ligt, maar vorig jaar in Glasgow vond ik hem aardig schitteren hoor. De wedstrijd gekleurd, meerdere keren aangevallen en alsnog Mads Pedersen van het brons afhouden in de finale.
    24-04-2024 14:40
    Pogacar zal voor de triple crown willen gaan dit jaar, dus het WK moet hij winnen.
    25-04-2024 00:10
    @Velasol .. > de man die Museeuw via via voorzag van gesneden broden en wespen is nu anders de prive coach van onze Sloveense vriend Pogacar.

    Tevens dezelfde man die die andere toppers zoals Ricardo Rico, Piepoli, Mayo en Cobo Acebo bijstond...

    Ik kreeg gelijk kots neigingen toen ik die kale kop van Matxin in beeld zag bij de finish van LBL afgelopen weekend. Voor zo'n gast zou geen plek moeten zijn in de wielersport. Net zoals als voor de CEO van UAE, onze vriendelijke Zwitserse epo gebruiker Mauro Gianetti.

    Ik zal er wel geen vrienden mee maken, maar ik vertrouw dan ook geen enkel resultaat van dat zogezegde Sloveense wonderkind.
    25-04-2024 10:13
    @Promiz Roglic....en wat vind je van notoir ex doping gebruiker Nierman.? Moet die nog een plaats hebben in het hedendaagse wielrennen, of zijn die kotsneigingen van jou iets selectiefs?
    25-04-2024 10:52
    Er zit nog wel een verschil tussen een Niermann die in de geest van de tijd meeging (wat niet goed is, maar wie deed het toen niet), maar als ploegleider onbesproken is. Bij Matxin is dat natuurlijk wel anders. Ik hoop uiteraard dat hij zijn leven heeft gebeterd. Zou toch teleurstellend zijn mocht een parel als Pogacar eindigen als de vele namen hierboven genoemd.
    25-04-2024 10:55
    @fdj. Sorry, maar dat lijkt nergens naar hoor. Dus wat Gianetti en Matxin deden vroeger, dat was niet in de geest van de tijd meegaan, maar bij Nierman wel? Zie je nu zelf het ridicule van uw antwoord ècht niet in ?
    25-04-2024 11:42
    @Velasol ... > Nee hoor die mogen ze er van mij net zo goed uitknikkeren.... (En je opmerking krijgt van mij dus gewoon een duimpje omhoog.)

    Maar ik ben er heel eerlijk in. Of je laat iedereen gewoon snoepen, of niemand, zodat je een eerlijk speelveld krijgt.... En zo lang er geen eerlijk gelijk speelveld is waarin iedereen dezelfde producten gebruikt baal ik daar inderdaad van. Wat mijn reactie dus verklaard.

    Maar we moeten niet met z'n allen doen alsof de zogezegde Galactico's zo zuiver op de graad zijn. Persoonlijk vindt ik het ook maar helemaal niets dat bijvoorbeeld een van der Poel zo dweept met z'n vriendschap met de familie Cecchini, waarbij hij regelmatig te Luca op visite gaat....

    Ook het plotselinge verval van sommige ploegen en/of de opkomst van sommige andere ploegen is allemaal zeer makkelijk te verklaren zodra men wat verder kijkt dan de neus lang is...

    Zelf heb ik overigens geen enkel probleem met het gebruik van prestatie verbeterende producten, en ik heb ook zeker niet de illusie dat dit enkel in de wielersport is... (De helft van de medailles zal in Parijs gewonnen worden door luitjes die net wat meer gebruiken dan die bruine boterham.)...

    Prima als sporters dit doen, binnen de grenzen van het veilige... Maar dan wel een gelijk speelveld graag, anders krijgen we de situatie waarin we nu zitten, dat een handjevol renners 80% van de races wint en de races oersaai zijn om naar te kijken... Dan zie ik liever iedereen wat snoepen, want nee de illusie dat doping ooit zal verdwijnen heb ik niet.... En dat hoeft ook niet, maar laat dan wel iedereen het doen.
24-04-2024 11:17
Per definitie is niemand kansloos, maar goed. Vanthoutenhout zal steeds zijn cross maatje selecteren, zelfs al gaan we een WK rijden in Colombia en zijn er 6.000 hoogtemeters....
    24-04-2024 13:37
    Volgens mij maakt het niet uit wat voor een parcours het is want van Aert hoort altijd bij de beste 8 Belgen.
    Misschien niet altijd als kopman maar is ook als knecht gewoon van meerwaarde.
    24-04-2024 15:12
    Zie je het al gebeuren dat Van Aert moet knechten voor zijn grote vriend Evenepoel? Dat zal echt wel even slikken zijn, na Leuven.
    24-04-2024 17:24
    Waarom zou dat slikken zijn Oblomov, in Leuven is toch niets gebeurd dat de relatie zou moeten troebleren? En vervelend voor Wout, maar hij heeft enkele jarenals absolute kopman mogen fungeren maar zakte er ook geregeld wat door, dus hét kopmanschap kan hij niet meer opeisen denk ik. Evenepoel, je kan voor of tegen hem zijn, oogst wel geregeld dus dat is een zekerdere kaart momenteel.
    24-04-2024 17:39
    Van Aert is onbetrouwbaar in het blauwe shirt. Leuven was een fiasco, in Wollongong gaat hij vol in de aanval terwijl Remco voorop rijdt, op het EK in Drenthe brengt De Lie hem tot aan het wiel van Laporte om dan doodleuk de remmen dicht te knijpen ... Nee, WvA heeft zijn kansen gekregen en vergooid: vanaf nu alle ballen op Remco !
    24-04-2024 22:02
    In AUS wint Evenepoel met 2.30 minuten voorsprong, ik denk niet dat de aanval van Wout de winst in gedrang bracht.
    25-04-2024 08:46
    @WernerFranke dat was in een fase dat de kopgroep nog maar iets van 30 seconden voor lag op de groep favorieten erachter die elkaar bestreden op de steile heuvel.

    @Silent Hill ik heb de beelden niet meer helemaal scherp maar er was toen een man of 5 wo Van Aert en Pogi in de attack. Ze kregen elkaar niet gelost en toen viel het dood. Niettemin gaat ergens op dat moment Evenepoel zelf pas aan die de Luts meekrijgt. Dat daarvoor Van Aert op zo’n korte afstand van een omvangrijke kopgroep actief is, is niet vreemd en geen dolkstoot. Daar neigt het koers gedrag van Evenepoel in Leuven meer naar, hoewel Van Aert wonderwel op een geschikt parcours niet echt thuis gaf.
    25-04-2024 10:17
    @kleomantre. Zelfs een half blinde die nog nooit een Koersfiets van dicht gezien heeft, voelt aan zijn ellebogen dat Van Aert nooit of te nimmer iets zal doen dat Remco ten goede zou komen in een wedstrijd....
    25-04-2024 10:44
    Ik zou als ikzelf Van Aert was er inderdaad weinig voor voelen om die ego-tripper aan een tweede WK te helpen.

    Veel zal afhangen van het niveau van Van Aert zelf na de val, andere opbouw en de inspannende jaren vooraf of hij op zware parcoursen kanshebbend blijft. Is dat niveau er dan zou hij in Zurich zeker een kanshebber zijn en gewoon mee moeten als captain. Van Eetvelt of Van Gils zijn leuk om als vluchters iets te proberen.

    Evenepoel van ver een forcing laten voeren werkt denk ik een Pogacar in de hand, want die zal wel meesluipen.
    25-04-2024 11:00
    @kleomantre. Ik citeer:" Als ikzelf Van Aert was, zou ik er zelf inderdaad weinig voor voelen om die ego tripper aan een 2de wereldtitel te helpen" Dank u, daarmee zeg je dus dat het inderdaad klopt dat Van Aert nooit iets zal ondernemen om Remco in de koers te helpen. Dat is inderdaad zijn goed recht, maar dat betekent dan ook automatisch dat er geen plaats zou mogen zijn voor een Van Aert in een WK selectie waarin EVP qua parcours de uitgesproken kopman is
24-04-2024 11:58
Voor Van der Poel lagen de grote doelen van het voorjaar 2 en 3 weken voor Luik. Dan is het fysiek en mentaal lastig om nog aan 100% aan de start te komen.

Maar dat is allemaal buiten Pogacar om. Als die 'gewoon' zijn ding kan doen is het onmogelijk voor Van der Poel en Van Aert om dat te volgen.
24-04-2024 11:59
De twee klimmetjes in de lokale ronde lijken me niet onoverkomelijk voor beide heren.
Zoals hierboven al aangegeven zijn het aantal hoogtemeters in zulk een lange wedstrijd niet per se maatgevend maar wel waar in het parcours ze liggen en aan welke percentages.
24-04-2024 12:01
Voor allebei te zwaar en het gaat van je repeat worden tot aan het moment dat hij er gewoon af moet. Slovenië heeft er baat bij en het team voor om iedereen de vaantjes te rijden daaro, dat ga je niet redden.
24-04-2024 21:36
Tegen die tijd, na Giro, Tour en OS zullen de ketonen bij Pogiboy wel z'n strot uitkomen. En anders zal er wel een giga decompressie zijn. Lijkt net alsof het WK al gereden is en de uitslag vaststaat. Dynamiek van landenteams tijdens een WK is totaal anders dan die van tijdens monumenten. Overigens is dit parcours als ie weer de ouwe is, wel op het lijf geschreven van Van Aert. Samen met Evenepoel als kopman starten en zien wie de sterkste in koers is. Poel sowieso meenemen als ie mee wil.
24-04-2024 11:07
Lijkt me wel wat zwaar voor beide heren. Kansloos zijn ze natuurlijk helemaal niet. Maar mijn favorieten zijn Pogacar, Evenepoel en Roglic.
24-04-2024 12:14
A la Hassan (ook marathon) vol inzetten voor zowel Olympisch goud op de weg als met mtb. En waarom niet goud met tijdrijden als je toch in bloedvorm bent.
24-04-2024 12:40
Wat voor weer is het daar? Is van behoorlijke invloed mijns inziens. Laten we deze poll 24 uur voor aanvang nog eens houden, dan weten we ook wie er ongeschonden aan de wedstrijd kan beginnen, want dat is dit jaar ook een loterij.
24-04-2024 13:13
Ik denk dat de GP Montreal richtinggevend is. Daarin was Wout competitief, maar kantje boordje. Veel hangt af van de seizoensindeling. Maar topfavoriet zullen beiden niet zijn. Al schat ik Wout hierin hoger in dan Mathieu.
24-04-2024 13:18
Denk dat de 1e klim te zwaar is voor MvdP. is de laatste 500mtr ruim boven de 10%,
24-04-2024 15:12
De klimmen liggen meteen achter elkaar waardoor het eigenlijk 1 lange met een afdaling tussendoor is, op die eerste rammen de lichtgewichten op de paar laatste doorkomsten 1 voor 1 de klimmende klassiekermannen er af. Waar je hem op de OS thuis zou laten denk ik dat DK hier prima Vinegaard heensturen kan en deze podiumkandidaat zou zijn.
24-04-2024 15:50
VdP heeft in tegenstelling tot WvA dit jaar grote stappen gezet. vooral in het klimmen terwijl Wout daarin al een tijdje geen progressie meer boekt. Verre van mij om te zeggen dat Matje hier gaat winnen maar om te stellen dat Wout Mathieu er hier even afkletst geloof ik niet. Wel geloof ik dat het nog ff duurt eer het wk is en er kan nog van alles gebeuren. Dus met de uitspraken als Pogi gaat hier de trui ophalen moet ik toch eens lachen.
    24-04-2024 16:12
    Welke ‘grote stappen’ heeft MvdP exact in het klimmen gemaakt dit jaar?

    Daarnaast lijkt het me niet relevant of WvA en MvdP er elkaar afkletsen maar of ze met de betere heuvelspecialisten meekunnen op dit parcours.

    Bij MvdP heb ik er mijn twijfels over en ik denk dat van Aert wel als aanvalspion gebruikt worden kan maar in principe met Evenepoel een passender kopman in de gelederen heeft.

    Dit is niet 1 klim maar 2 meteen opvolgenden, dat maakt het misschien wat meer Valkenrot + uitloperachtig. Kleine afdaling ertussen ook. Ik zie ze dat echt niet redden wanneer Pogacar, Evenepoeletc voluit gaan.
    24-04-2024 20:53
    Mathieu heeft jarenlang bekend gestaan om tijdens wegkoersen enkel molshopen
    over te geraken omdat die gewoon nooit klimtrainingen deed en hier geen
    nood aan had.
    Wout daarentegen moest al van bij diens intrede bij Visma, hier wél specifiek op trainen,
    gezien hij luxeknecht was voor Jonas en Primoz tijdens de kleine en grote rondes die
    ze reden.

    Dus ja, Wout 'was' de betere klimmer van hun beide.....want sinds ik in de TDF'23,
    tijdens een bergetappe, het verbijsterend beeld zag van een Wout die al zwalpend bijna
    van zijn fiets viel....is zijn klimvermogen blijkbaar in verval gegaan.
    Of tijdens een andere bergetappe in diezelfde Tour, waar Wout op 25km van de finish
    geparkeerd stond en Mathieu, die toen zelfs zwaar verkouden was, het nog tot op 20km uithield.

    Maar neen, geen van beiden acht ik in staat om Pogacar, Evenepoel of Roglic op het WK
    te kunnen bedreigen.
24-04-2024 18:22
Ik denk 3 favorieten: Pogacar, Roglic en Evenepoel
24-04-2024 11:42
Antwoord: nee
24-04-2024 13:36
Lijkt wel alsof alle parcours tegenwoordig gemaakt worden voor Pogi. Die is uiteraard torenhoog favoriet hoor. Maar zie Wout hier wel goed mee komen. Vd Poel zie ik hier niet direct mee doen.
    24-04-2024 13:59
    Wat dat betreft heeft Adrie vd Poel ook gewoon gelijk. Als koersenbouwers de spanning een beetje terug willen brengen in het wielrennen, zullen ze hun rondjes juist minder zwaar moeten maken.

24-04-2024 13:52
Ben een hele grote Pogaçar fan maar dit wk gaat hij niet zomaar, zo gemakkelijk zoals sommigen stellen, winnen. De Belgen, Fransen, Spanjaarden, Colombianen en Italianen (zelfs Ecuador) hebben op dit parcours ook wat in te brengen.
    24-04-2024 14:06
    Het grootste gevaar voor hem lijkt me dat hij tegen dan niet meer fris genoeg is om nog echt in topvorm te raken. Beperkt voorjaar, maar dan wel een heel stevig programma met de Giro/Tour/Olympische Spelen. Om dan nog eens echt te pieken naar het WK, zal niet evident zijn. Maar het blijft Pogacar. :)
24-04-2024 14:28
Zwaar of niet zwaar het is een WK. En dat al. Koersen ze anders. Iedereen kan winnen de goeie benen nog heeft na 250 km.
24-04-2024 15:04
Pogi zal zich nog wel kunnen opladen voor deze dag, is de grootste favoriet.
24-04-2024 15:13
De eerste klim lijkt wel de Trieu qua profiel (zelfs minder hoogtemeters), de tweede heeft ook "maar" 113 hms. Dat Pogacar favoriet is, oké, maar VA en VDP vinden ook een parcours dat hen past... al zie ik Evenepoel hier nog beter presteren.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine