‘Ineos maakt binnen 48 uur overname Team Sky wereldkundig’
Update Team Sky zal binnen 48 uur bekendmaken dat chemiebedrijf Ineos vanaf 2020 de nieuwe hoofdsponsor van de wielerploeg wordt. Dit meldt The Guardian.
Volgens de Britse kwaliteitskrant was Dave Brailsford met vier partijen serieus in gesprek, maar geen van de andere partijen was in staat het aanbod van Ineos te overtreffen. Het budget van de ploeg van Dave Brailsford zal stijgen naar veertig miljoen pond, een krappe 47 miljoen euro. Hierdoor lijkt het volgens The Guardian zeker dat Geraint Thomas, Chris Froome en Egan Bernal voor de ploeg zullen blijven rijden.
Chemiegigant Ineos is in handen van Jim Ratcliffe, die zich met een geschat vermogen van 21 miljard Britse pond de rijkste man van Groot-Brittannië mag noemen. Vorige week werd de 66-jarige al in verband gebracht met de Britse WorldTour-formatie.
Update 10.20 uur
Cycling Weekly meldt dat Ineos voor de start van de komende Ronde van Frankrijk het stokje als hoofdsponsor overneemt. “Ik verwacht niet dat de naam van de ploeg voor de start van de Giro d’Italia wijzigt, maar waarschijnlijk wel voor de Tour”, zegt een bron binnen Team Sky tegen het Britse wielermedium.
Tevens wordt gemeld dat de deal met het chemieconcern van Ratcliffe later vandaag al wordt aangekondigd.
Heb nu al geen zin meer in deze ploeg, zover ik dat al had.
Ik word niet goed.
Sla Sky over!!!
Onze sport is niet te koop. Zolang je maximaal acht renners mag opstellen, kan er nog van alles gebeuren.
Bronnen hiervan? Ik dacht dat CCC qua budget serieus omlaag was gegaan. Had BMC dan boven de 30 miljoen?
Denk eerder aan renners als Boasson Hagen, Impey en Fuglsang. Die passen prima in de trein in GT's, en sterk genoeg als kopman voor de andere rondes.
Voorts ben ik wel benieuwd hoeveel van die 47 miljoen wordt gebudgetteerd onder medische begeleiding en hoeveel onder juridische begeleiding. En vervolgens zou ik dat graag willen vergelijken met andere teams. En tenslotte ben ik vooral ook benieuwd naar kritische journalistiek die dit soort vragen eens onderzoeken.
Ploegen als Jumbo Visma, Sunweb, Education First, etc kunnen nog zo hun best doen om met een ideologie en filosofie goed te presteren en te proberen hun beste renners te behouden.
Maar dit team gaat het all star team van deze generaties worden voor zover ze dat nu nog niet zijn.
We zullen US Postal revisited 3.0 gaan zien waar enkel dopingploegen als Astana enige weerstand aan zullen kunnen bieden.
Dus toch al vóór de Giro, in tegenstelling tot wat er in dit artikel staat.
Er komt wellicht nog eens een moment dat een wielerliefhebber alleen al principieel geen volger kan blijven van de WT.