In aanloop naar Giro d’Italia is er veel nieuw voor ‘klassementsrenner’ Derek Gee
foto: Cor Vos
Nick Doup
donderdag 1 mei 2025 om 07:42

In aanloop naar Giro d’Italia is er veel nieuw voor ‘klassementsrenner’ Derek Gee

Houd de komende Giro d’Italia rekening met Derek Gee, want de Canadees mikt daar vol op een eindklassement namens Israel-Premier Tech. In de Tour of the Alps kon de 27-jarige coureur – vorig jaar nog negende in de Tour de France – zich meten met aanstaande concurrenten als Michael Storer, Jai Hindley, Thymen Arensman en Giulio Ciccone. In gesprek met WielerFlits vertelt Gee dat er veel nieuwe dingen op zijn pad zijn gekomen op weg naar die Giro.

“Het belangrijkste van de Tour of the Alps was om aan mijn vorm bouwen naar de Giro. Ik wilde die etappes in de benen krijgen en met de ploeg op pad zijn. En dat allemaal in het proces van klassementsrenner zijn”, vertelt Gee. Vooraf was zijn doel om naar naar de goede ‘vibe’ te zoeken. “Hopelijk krijg ik positieve voortekenen richting de Giro”, gaf hij aan. “En als dat niet zo is… Dan is de derde week van de Giro d’Italia nog ver weg (lacht, red.). Hopelijk kan ik in de Giro ook nog aan mijn vorm bouwen.”

Maar het viel de goede kant op. Gee sloot de Tour of the Alps af met een derde plek in het eindklassement, achter kemphanen Storer en Arensman, maar ook weer ruim voor andere klimmers als Ciccone, Damiano Caruso, Max Poole, Romain Bardet en Hindley. Na de Tour of the Alps kreeg hij nog twee weken tot de start van de Giro in Albanië.

“Ik bleef rustig na de eerste dagen en had geloof in het proces, dus ik ben blij dat mijn benen elke dag beter werden. Nu kunnen we naar de Giro toewerken met veel vertrouwen”, blikte hij na de slotrit terug.

Shirt for OIC AK

‘Tips van Froome? Dat zit hem in de kleine dingen’
Eerder dit jaar was Gee in O Gran Camiño eindwinnaar en daarna werd hij ook nog vierde in Tirreno-Adriatico. Tel daar zijn derde plek in deze Tour of the Alps én die in de Dauphiné van 2024 bij op, en Gee mag gezien worden als serieuze outsider in de Giro d’Italia. “Ik wil in de Giro all in gaan voor het algemeen klassement en kijken hoe ver ik kan komen”, kondigt hij aan. “Het wordt mijn eerste grote ronde met een volledige voorbereiding gericht op het klassement.”

Gee op het Tour of the Alps-eindpodium met Arensman (links) en Storer (midden) foto: Cor Vos

“Ik heb een hele periode op Tenerife getraind, het was mijn eerste keer op de Teide”, voegt hij daar nog aan toe. Het is allemaal onderdeel van zijn voorbereiding op de Giro. “Het was een prachtige plek om te fietsen en een goed trainingskamp, dus hopelijk betaalt dat zich uit.”

Chris Froome was een van de helpers van Gee in de Ronde van de Alpen. Welke tips heeft de viervoudige Tourwinnaar al gedeeld met de Canadees richting de Giro? “Niets specifieks”, zegt Gee. “Het zit hem in de kleine dingen. Je weet hoeveel ervaring hij heeft, over de benadering van een grote ronde, maar hij weet ook wat winnen is. Het is cool om onderdeel te zijn van een ploeg met Chris, want daar kan ik elke dag van leren.”

De reactiefunctie is onder diverse Israel-Premier Tech-gerelateerde artikelen preventief gesloten.
RIDE Magazine
3 Reacties
01-05-2025 15:50
Het wordt een moeilijk te controleren giro met ruimte voor aanvallende ak-mannen. Past gee wel. Bovendien de nodige tt kms en weinig hoog gebergte. Ik geef hem kans op top 5.
01-05-2025 12:50
Ik schat zo in: 9e op 25 minuten van Roglic
    01-05-2025 12:58
    Roglic zet niet zo in op enorme verschillen creeren. Die wil gewoon een gat hebben dat safe genoeg voelt en zo her en der de gelegenheid hebben om een etappe te pakken.

Reacties zijn gesloten.