Huiszoeking in hotel Tourploeg Arkéa-Samsic
foto: Cor Vos
maandag 21 september 2020 om 09:15

Huiszoeking in hotel Tourploeg Arkéa-Samsic

De OCLAESP, een Franse eenheid die strijdt tegen misdrijven tegen de volksgezondheid en het milieu, heeft woensdag het hotel doorzocht waar de Tourploeg van Arkéa-Samsic verbleef. Naar het verluidt zou de huiszoeking zijn gericht op de kopman van de ploeg, Nairo Quintana.

Het was de Franse zondagskrant Le Journal du Dimanche die het nieuws dit weekend de wereld in bracht. De huiszoeking had woensdag plaatsgevonden in Megève, in de Haute-Savoie, in het hotel van Arkéa-Samsic. Emmanuel Hubert, de manager van de ploeg, bevestigde telefonisch de informatie, maar wilde er verder geen commentaar op geven.

Volgens informatie van L’Équipe was de actie niet gericht op het team en het personeel, maar op kopman Nairo Quintana. De kamers van de Colombiaanse renners (naast Nairo Quintana ook zijn broer Dayer en Winner Anacona) en van de masseurs zijn doorzocht. Ook de ploegauto’s werden doorgelicht.

Volgens de vooraanstaande Franse sportkrant werd de huiszoeking uitgevoerd zonder overleg met het Franse antidopingagentschap AFLD en maakte het deel uit van een vooronderzoek.

RIDE Magazine
117 Reacties
21-09-2020 15:07
[i]Edit redactie: Graag on-topic reageren.[/i]
21-09-2020 15:27
Het is wat vervelend aan het worden ja... krijg bijna zo iets, of WF niet een nieuwsbericht kan openen "Gebruikt Pogacar nu wel of niet" dan kunnen ze daar de hele dag vechten. Er staat hier werkelijk nauwelijks meer een bericht of Poga zit aan de dope
21-09-2020 15:28
Ze kwamen controleren of hij een mondkapje op had.
21-09-2020 16:03
Inderdaad, dit slaat toch helemaal nergens meer op. Allemaal totaal off-topic berichten en sterk gekleurde vergelijkingen, omdat sommige mensen zaken niet kunnen accepteren.
21-09-2020 16:18
Zo zal het altijd blijven in de sport: als je favorieten goed presteren is het fantastisch, als de concurrent fantastisch presteert dan is het verdacht. Laat het gewoon maar gaan, ander verzandt je alleen maar in lange 'discussies' die tot niets leiden.
21-09-2020 16:52
Ja, strikt genomen is Pogacar hier off-topic. Dat terzijde, er zit een wereld van verschil tussen ongegronde verdachtmakingen en prestaties in perspectief plaatsen. En ja, daar zijn sommige WFers zeer selectief in, maar wie deze topics een beetje volgt, weet ook dat Roglic, van Aert en Evenepoel allemaal al tig maal op vergelijkbare wijze behandeld zijn.
In plaats van iedereen aan te moedigen vooral de andere kant uit te kijken, zou je natuurlijk ook met statistiek kunnen komen waaruit blijkt dat Pogacar met bijna 7 kg/W aan het eind van een drieweekse ronde iets volkomen geloofwaardigs doet...
21-09-2020 17:11
@jooprioolpijp Geloofwaardigs... of is dat een typefout? als jij het geloofwaardig kunt uitleggen, doe dat dan... !

Daarnaast, blijkt het zo te zijn dat je je gewicht geheim mag houden.. die wattages per kilogram mag je dus gewoon vergeten..
21-09-2020 17:12
[i]Edit redactie: Graag on-topic reageren.[/i]
21-09-2020 17:24
Op zoek naar een zondebok?
21-09-2020 17:44
Dat kan ik ;-) Here we go:
'iets geloofwaardigs' is 'iets dat volkomen geloofwaardig is'
Enne, lijkt het jou geloofwaardig dat dit scharminkel bij 1.76 m meer dan 66 kg weegt? Kijk even wat fotootjes van rond de huldiging.
21-09-2020 18:37
Ik spreek geen woord Frans.
21-09-2020 19:11
Ik prima maar hier staat precies hetzelfde als in het wf artikel met de bijsluiter dat ze het af en toe vaker doen deze lui waaronder een keertje QS doelwit was en daarnaast dat de speurneuzen zich kennelijk ooit eens met mogelijke fiets motortjes gemoeid hebben.

Dus geen duidelijk object benoemd, het zal vast iets met dat kruidenmengsel van beschermd plantje te maken hebben. Ik voorzie geen schade voor Quintana.
21-09-2020 20:42
Straf is niet nodig. Men kan volstaan met het publiceren van het middel in kwestie. Met de waarschuwing dat je er van gaat fietsen zoals Nairoman afgelopen Tour.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine