Hoogerland wil zich tonen in Amstel Gold Race
Johnny Hoogerland wil zondag tijdens de Amstel Gold Race meespelen om de overwinning. Dat vertelde de Vacansoleil-renner tegen De Telegraaf. De Zeeuw is er van overtuigd dat hij een rol van betekenis kan spelen. “Ik moet zorgen dat ik vanaf de Eyserbosweg van voren zit, dan is er van alles mogelijk.”
Hoogerland wil dit jaar definitief doorbreken. “Mijn doel dit jaar is een grote koers winnen, minimaal een semi-klassieker.” Tot dusver speelden de Nederlanders in de klassiekers een bescheiden rol. “Als je eerlijk bent, behoren we in de kasseienklassiekers niet tot de wereldtop. In de heuvelklassiekers denk ik wel dat we met Gesink en Kroon jongens hebben die met de besten meekunnen. Ja oké, ikzelf wellicht ook. Het zou mooi zijn als dat zondag uitkomt.”
Afgelopen seizoen kreeg hij te maken met een enorm aantal dopingcontroles. “Inclusief out-of-competition controles al zo’n twintig stuks. Ik geloof dat alleen Lance Armstrong er meer heeft, want die wordt zo’n beetje elke dag gecontroleerd. Ik sta achter een schone wielersport en die krijg je door meer controles. Ze mogen van mij langskomen hoor, ik heb niets te verbergen. Ik vind het wel jammer dat er zo gekeken wordt naar de wielersport. Nu hoor je weer geluiden over Fabian Cancellara. Waarom kan er niet geaccepteerd worden dat hij gewoon de beste is in Vlaanderen en Roubaix?”