Hij heeft hem! Van Aert klopt Pogacar in krankzinnige Parijs-Roubaix, pechvogel Van der Poel vierde
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 12 april 2026 om 16:24

Hij heeft hem! Van Aert klopt Pogacar in krankzinnige Parijs-Roubaix, pechvogel Van der Poel vierde

Het is Wout van Aert gelukt! De Belg van Visma | Lease a Bike, die al jaren jaagt op een zege in kasseimonument, heeft Parijs-Roubaix gewonnen. Na een krankzinnige editie versloeg hij Tadej Pogacar in een sprint-à-deux op het velodroom. Jasper Stuyven werd derde, Mathieu van der Poel (die onderweg de nodige pech kende) eindigde als vierde.

De Hel van het Noorden bestond dit jaar weer uit dertig kasseistroken. In de 259 kilometer tussen startplaats Compiègne en de finish op de wielerbaan in Roubaix, kwamen de coureurs natuurlijk ook weer het Bos van Wallers, Mons-en-Pévèle en het Carrefour de l’Arbre tegen. Op deze en andere sectoren werd een strijd verwacht tussen drievoudig winnaar Mathieu van der Poel, Mads Pedersen, Wout van Aert en Tadej Pogacar, die van de vijf monumenten alleen Parijs-Roubaix nog miste op zijn palmares.

Veel uitvalspogingen in de openingsfase, maar door het hoge tempo kwam niemand weg. Op een gegeven moment viel er wel een gat in het peloton, waardoor op 190 kilometer van de finish een grote kopgroep ontstond. Mathieu van der Poel zag het gevaar en zette zijn ploegmaats van Alpecin-Premier Tech op kop om de bres te dichten. Dat lukte. Zo gingen we met een omvangrijke groep naar de eerste kasseistrook.

Lekke band Pogacar
De grote mannen toonden zich van voren, maar vielen nog niet aan. Mike Teunissen probeerde wel te anticiperen. Terwijl Mads Pedersen na een lekke band terugkeerde en Wout van Aert even later ook van fiets moest wisselen, werd de Nederlander echter alweer opgeslokt door de meute, waar UAE Emirates XRG gas gaf. Het peloton brak in twee stukken.

Pogacar op de fiets van de neutrale service – foto: Fotopersburo Cor Vos

UAE Emirates nam dus het initiatief, maar even later moesten ze juist in de achtervolging. Kopman Pogacar reed namelijk lek. De wereldkampioen reed lange tijd in achtervolging op een fiets van de neutrale service, maar wisselde uiteindelijk naar een fiets van zijn eigen ploeg. Dat gebeurde na een merkwaardige inhaalactie van de volgwagen van UAE.

Pogacar in de achtervolging
Pogacar reed op een flinke achterstand, maar had wel bijstand van meerdere ploegmaats. Bovendien was er in het eerste peloton enige vertwijfeling. Alpecin-Premier Tech leek niet vol overgave door te rijden en Visma | Lease a Bike begon wat later pas een steentje bij te dragen. Toch had Pogacar nog altijd twintig seconden achterstand bij het opdraaien van de strook van Haveluy à Wallers.

En op die strook viel het vooraan niet stil. Integendeel. Van der Poel versnelde zelf, waardoor zo’n twintig renners overbleven, inclusief Van Aert en Pedersen. Na de strook hadden ze nog altijd twintig seconden op Pogacar, die er nu zelf aan was begonnen. Een tros renners – inclusief de in de tweede groep belande Tim van Dijke en Per Strand Hagenes – volgden in zijn spoor.

Pech voor Van der Poel
Pogacar en het pelotonnetje in zijn spoor sloten op 98 kilometer van de finish weer aan van voren. Florian Vermeersch zette zich gelijk op top, richting het Bos van Wallers. Het was echter Van Aert die met hulp van Matthew Brennan als eerste begon aan de beruchte strook, met Van der Poel in zijn wiel. Laurence Pithie zat in derde positie, Pogacar op plek vier.

Van der Poel wacht op een nieuwe fiets – foto: Fotopersburo Cor Vos

Op een gegeven moment zakte Van der Poel echter weg. Hij bleek net als Florian Vermeersch een lekke band te hebben. Zijn ploegmaat Jasper Philipsen – zelf ook een van de kanshebbers op de zege – stopte om zijn fiets af te geven. Van der Poel reed een paar meter, maar kon niet verder op deze fiets. Hij besloot dan een stukje terug te lopen naar Tibor Del Grosso, die bezig was om zijn eigen voorwiel in de fiets van Van der Poel te plaatsen.

Koers voorbij voor Van der Poel?
Opnieuw stapte Van der Poel weer op, maar net voor het einde van de strook moest hij wéér afstappen. Hij wachtte op de volgwagen van Alpecin-Premier Tech om een nieuwe fiets te pakken. Toen hij de strook afdraaide, had hij een achterstand van twee minuten en 13 seconden op de favorietengroep. Daarin bevonden zich Pogacar, Van Aert, Pedersen, Pithie, Stefan Bissegger, Christophe Laporte en Jasper Stuyven.

Van de vier topfavorieten ontbrak enkel Van der Poel vooraan – foto: Fotopersburo Cor Vos

Na enkele kilometers achtervolgen konden ook Filippo Ganna en Jordi Meeus hun karretje weer aanhaken. Ganna reed daarna echter ook lek, waardoor hij terugviel in de tweede groep met onder Hagenes, Mick van Dijke, Gianni Vermeersch en Daan Hoole. In de derde groep kreeg Van der Poel steun van Philipsen, maar de Nederlander gaf ook zelf flink gas. Met UAE-waakhond Nils Politt in zijn wiel naderde hij weer tot op anderhalve minuut.

Ook Van Aert rijdt lek
Van voren vielen ondertussen de mannen van Red Bull-BORA-hansgrohe weg. Meeus loste simpelweg, Pithie reed lek. Was het nu klaar met de lekke banden? Nee hoor, want niet veel later reden achtereenvolgens Pogacar en Van Aert lek. Pogacar kon vrij vlot weer terugkeren vooraan, Van Aert keek tegen een grotere achterstand aan. De Belg zat samen met Meeus en Pithie op bijna een halve minuut. Nog wat verder zagen we Van der Poel naar de groep Ganna springen. Zij reden op 67 kilometer van de streep op een minuut en vijftien van de vijf koplopers.

Net voor de strook van Orchies, op zestig kilometer van de streep, konden Van Aert, Meeus en Pithie weer terugkeren vooraan. En in diezelfde fase leken ook Ganna en Van der Poel weer terug in de wedstrijd te komen. Zij kwamen tot op twintig seconden. Op dat moment kwam er vooraan echter een versnelling van Van Aert. De kopman van Visma | Lease a Bike sloeg een gat, maar Pogacar kwam terug – en counterde.

Pogacar en Van Aert op kop
Van Aert moest alle zeilen bijzetten, maar kon de wereldkampioen bijbenen. Voor Pedersen ging het nu wel te hard. Zo bleven we met Van Aert en Pogacar over. Zij liepen weer lichtjes uit op Van der Poel, die inmiddels wel wat hulp kreeg van Mick van Dijke. Samen kwamen ze bij Laporte, Bissegger, Stuyven en Pithie. En Ganna? Die reed eerst lek en schoof vervolgens onderuit met die lekke band.

Zo gingen we naar de vijfsterrenstrook van Mons-en-Pévèle. Daar gaf Pogacar er tot tweemaal toe een klap op, maar hij kwam niet van Van Aert af. Wel leidden deze tussenversnellingen ertoe dat de groep met Van der Poel – die bij Pedersen was gekomen – weer wat terrein verloor. Het verschil bleef daarna lang schommelen rond de halve minuut, al liep het op een zeker moment wel op tot veertig tellen.

Van Aert en Pogacar – foto: Fotopersburo Cor Vos

Richting Carrefour de l’Arbre begon Van Aert enigszins te pokeren, waardoor Van der poel en co dichter bij de twee koplopers kwamen. Twintig seconden, dat was het verschil bij het opdraaien van de strook. Pogacar probeerde Van Aert vervolgens onder druk te zetten, maar gleed daarbij zelf ook weg in een bocht. Hij wist ternauwernood overeind te blijven.

Een sprint-à-deux
Van Aert bleef op de kasseien in het wiel zitten en nam daarna ook geen aanstalten om over te nemen. Ook op Gruson, de strook na Carrefour de l’Arbre, bleef de kopman van Visma | Lease a Bike strak in het wiel. Daarna nam hij wel weer over. Zo hielden de twee de achtervolgers op achterstand op weg naar de wielerbaan van Roubaix. Een sprint-à-deux leek in de maak.

In de laatste twee kilometer nam Van Aert niet meer over, maar de achtervolgers zaten te ver om nog terug te komen. Pogacar of Van Aert ging winnen. Nog anderhalve ronde. Pogacar draaide als eerste op, Van Aert bleef strak in het wiel. Tot een halve ronde voor het einde. Toen ging Van Aert aan, en hij sloeg meteen een gat. Dat gat wist Pogacar niet meer te dichten.

Zo pakte Van Aert zijn felbegeerde zege in Parijs-Roubaix. Pogacar leed zijn eerste nederlaag van 2026 en moest genoegen nemen met de tweede plaats. Even later kwam Jasper Stuyven als derde over de streep, nog twee tellen latere sprintte Van der Poel voor Laporte naar plek vier.



De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
128 Reacties
12-04-2026 16:25
Eindelijk!!!
12-04-2026 16:25
Dit komt Wout echt toe. De demonen zijn verdreven. Wielrennen heeft vandaag gewonnen.
    12-04-2026 16:57
    Precies de hele wielerwereld met alle fans hebben gewonnen wat een prachtkoers!
    12-04-2026 17:44
    Maar waarom gingen Visma en Alpecin niet volle bak koersen toen pogi lek stond? Niemand wachte immers ook op MvdP in het bos! Onbegrijpelijk vind ik het.
    12-04-2026 18:56
    @TeamEx omdta niemand op dat moment mannetjes kwijt wilt spelen die je later tekort kan komen omdat mensen door lekke banden weg kunnen vallen. Daarom lieten Alpecin en Visma enkel renners die toch al niet meer lang een rol van betekenis zouden spelen, zoals bijv Mattio in het geval van Visma, op kop rijden, ipv Laporte of Brennan. En door Brennan daar te sparen heeft ie van Aert bijvoorbeeld wel perfect Arenberg op weten te loodsen, dat kan best een lekke band gescheeld hebben.
12-04-2026 16:26
Carriere geslaagd! Vorig jaar Montmartre, nu dit! Wat een epische en wat mij betreft volstrekt onverwachte (want Pogacar) overwinning.

PS: Wat een koers. Hulde @VDP en hulde aan Van Dijke
    12-04-2026 21:59
    Volstrekt onverwacht is het niet vind ik. Na Wevelgem zei ik al dat hij in Vlaanderen kansloos was maar dat hij met deze vorm niet zomaar uit de wielen gereden wordt in Roubaix. Dit ligt hem echt als gegoten.
    12-04-2026 23:31
    Heb van Dijke alleen maar zien slepen. Ook toen hij de voorste Red Bull was. Reed duidelijk voor een resultaat en niet om te winnen.

    Wel knap dat ie erbij zat natuurlijk!
12-04-2026 16:26
'See you next week!' - wat een boomerang

Er is hier toch niemand die het hem niet gunt. Prachtig.
12-04-2026 16:28
Wout verdiend gewonnen eindelijk heeft die hem .

Pogi teveel gegeven eerder kunnen en moeten pokeren zichzelf zwaar overschat .

Mvdp veruit de sterkste man in koers maar wat een tactische geblunderd in de blinde paniek .

Wat een mislukt voorjaar voor Mvdp die gaat dus niet meer crossen .

De roodhoofden kunnen ook gaan nadenken wat een uitgeklede ploeg Mvdp heeft 100 km moeten achtervolgen en maar 5km kunnen rekenen op ploeggenoten is om te schamen.

Al met al mooie koers gezien jammer dat de sterkste hem niet wint maar je kan niet altijd 6 gooien
    12-04-2026 16:32
    Wat een onzin verhaal in een paar regels
    12-04-2026 16:38
    Pech in het bos is killing, jeweettoch
    12-04-2026 16:48
    Omloop en de E3 prijs gewonnen. Ik denk dat 99% procent van alle renners graag willen ruilen!
    12-04-2026 16:53
    De pech van vandaag heeft helemaal niks te maken met het voorafgaande crossseizoen!
    Dat crossen maakt Mathieu alleen maar sterker.
    12-04-2026 17:00
    Bijna iedereen zo willen ruilen met het voorjaar van Alpecin en vd poel ze hebben niks om zich voor te schamen maar ik denk toch dat ze wel flink zullen balen dat ze geen monument hebben gewonnen
    12-04-2026 17:02
    Meh, tactisch geblunder? dat daar iemand met wielen had moeten staan? maar ja dat moet je 10 man neerzetten op die hele strook...
    In het heetst van de strijd had Tibor del Grosso zijn wiel beter niet afgestaan, maar hoelang had het dan geduurd voor MVDP uit het bos kwam?

    Teveel mitsen en maren om van blunders te kunnen spreken, behalve dat men specifiek in deze race nooit met verschillende pedaal systemen had mogen rijden. Verder was het team op de afspraak al waren ze idd vorige jaren sterker.
    12-04-2026 17:48
    "Wat een mislukt voorjaar voor Mvdp die gaat dus niet meer crossen."

    Wat een kul. Jij denkt dat hij zonder crossseizoen Pogacar vorige week wel had kunnen volgen en vandaag geen dubbele pech had gehad?
12-04-2026 16:28
Geweldig mooi voor die jongen. Gezien ook alle emoties. Dit is het mooie van de sport. Respect voor hem. En hopelijk geen haat berichten. Ik ben MVDP supporter, maar dit is mooi!
12-04-2026 16:29
Top race met alle bijbehorende drama in roubaix. Terechte winnaar, Wout was ijzersterk en heeft ook zijn problemen gehad. Het is m meer dan gegund
12-04-2026 16:29
Dit is zo gegund! Prachtig dit, ik denk dat in heel veel Vlaamse gezinnen de tranen vloeien nu.
    12-04-2026 16:58
    Wheely ik kan je 100% verzekeren dat het niet enkel in de vlaamse gezinnen gebeurd ook nu hier in NL!
    12-04-2026 18:28
    Zoals Mathieu ook heel populair is in België is Wout natuurlijk ook razendpopulair in Nederland.
    12-04-2026 21:15
    Zoals MVDP cultureel een belg is met een franse moeder en nederlandse vader is WVA een belg met nederlandse roots: Vader van Aert is nederlands

    Leve het multicuturele, je kan fan zijn van iedereen
12-04-2026 16:32
Poh dit is wel echt heel mooi. Echt zo mooi verdiend en wat een droom die uitkomt voor hem. Prachtige race gezien.
12-04-2026 16:33
Mooi dat het toch nog kan dat de sterkste niet wint. Klasse gereden van wout
    12-04-2026 16:46
    Dat maakt het wielrennen mooi.
    12-04-2026 16:53
    In tegenstelling tot MVDP vorige week wist WVA wel wanneer hij beter niet kon overnemen. Het knipoogje naar Pogi, van: niet met mij jongen. Prachtig, wist daar al hoe het zat maar wijkte niet van het plan af.
12-04-2026 16:33
Wat prachtig zeg! Ik zat in zak en as toen ze Pogacar zo makkelijk terug lieten komen.

Ik zat in zak en as toen MvP lek reed en er een puinhoop van maakte.

Ik zat in zak en as toen WvA wederom lek had.

Maar ik heb nu staan juichen. Prachtige prestatie. Eindelijk zijn verdiende overwinning. Een top prof, geweldige instelling en een voorbeeld voor velen.
Dik verdiend!
12-04-2026 16:34
Roubaix met afstand weer de mooiste koers. Geweldig om de wereldtoppers urenlang echt tegen elkaar te zien koersen.
12-04-2026 16:34
Enorm gegund, was echt zonde geweest als Wout geen kasseimonument had gewonnen in zijn carrière. Zelf geloofde ik er steeds minder in, maar eindelijk zat (bijna) alles een keer mee.

Van der Poel verreweg de sterkste in de koers, maar op het slechtste moment pech en dat werd ook heel paniekerig opgelost. Hij heeft al 3 keer hier gewonnen, maar ik denk dat hij volgend jaar toch een jaartje crossen zal over slaan om een ultieme poging te doen de records in Vlaanderen en Roubaix te pakken.
12-04-2026 16:35
Oververdiend! Eindelijk! Dat gezegd hebbende was VdP veruit de sterkste man in koers. Maar zoals altijd worden de prijzen verdeeld aan de meet.
12-04-2026 16:36
Schitterend, Van Aert zet de kroon op zijn carrière. Wanneer weinigen het nog hadden verwacht, pakt hij alsnog zijn kasseimonument. Ijskoud afgemaakt tegen De Kannibaal.

En dat in het monument dat hem het beste ligt maar waar de wielergoden hem tot dusver zo slecht gezind waren. Mooi ook ergens dat Pogi op zijn 27 nog wat langer moet striven for five, en wellicht volgend jaar terug komt. Fenomenale koers weer van hem.

Grote klasse ook van Van der Poel, die terugvocht na ook eens de pechduivel tegen te komen in de Hel, en een groots gebaar direct na de wedstrijd om zijn grote rivaal van weleer persoonlijk te gaan feliciteren. Topwedstrijd ook van Laporte, toch Wout zijn echte partner in crime bij Visma.

De wielersport blijft toch een metafoor voor het leven. Na al die tegenslagen blijven terugvechten en wie weet volgt nog eens het opperste geluk.

Chapeau, Wout.
12-04-2026 16:38
Geweldig voor hr Wout.
Philipsen heeft Hr mathieu toch n prima dienst verleend met de terbeschikkingstelling van z'n speciaal aangepaste fiets. Daardoor kon de achterstand.... o nee.
    12-04-2026 18:51
    Dat was geklungel van de bovenste plank maar ook een teken van de niet zo sterke breedte qua ploeg. Men heeft achter MVDP en Jasper echt te weinig kwaliteit. Tibor mist nog de inhoud maar voor de rest is het niet aannemelijk dat er op zo een cruciaal moment veel steun voor Mathieu is. Vandaag hadden hij en Ganna een gedeeld belang en dat hield hem in (schijn) leven want ik blijf er van overtuigd dat de koplopers altijd iets konden sparen.
    12-04-2026 19:03
    Die pedalen is achteraf de enige blunder die men volledig in eigen hand had. zonde
    12-04-2026 19:22
    @Murcia: Tibor Del Grosso had ook lek gereden in t bos...
12-04-2026 16:41
Het is wout gegund. Na de valpartij 2 jaar geleden toen hij helemaal in kreukels lag, had hij veel moeite om weer terug te keren op niveau. Ik was gok ik niet de enige die dacht het is gedaan met wout. Maar de strijder die hij is blijkt toch het tegenovergestelde.
Terechte winnaar. Ook mooi om te zien hoe mathieu als eerste bij wout komt.

Bij alpecin moeten ze toch achter de oren gaan krabben. Het niveau van de ploeg is echt gezakt. Een paar goede coureurs die echt wattages kunnen trappen is geen overbodige luxe. Nu was het eigenlijk alleen Jasper en die kon het vandaag ook niet en Tibor is nog te licht. Met een jaar of 2 is hij misschien zover.

En Tadej, hij zal toch echt een paar kilo spiermassa moeten kweken voor parijs roubaix. Anders is het geluk.
    12-04-2026 17:10
    Meh, als Pogi die lekke banden niet had gehad (en MVDP ook niet) was waarschijnlijk alleen MVDP in staat geweest te volgen. Als Tadej alleen is haalt niemand hem meer terug: spiermassa maakt dan niet meer uit.
    12-04-2026 17:24
    @knight is een hoop als in je comment. Als is niks, dus totaal geen meerwaarde
    12-04-2026 18:55
    @speedline - we hebben Pogi net nog MSR en RVV zien winnen, zeker de Pogio is een molshoop. Dat Pogi alleen voorop kan komen heeft hij allang bewezen.
    12-04-2026 19:29
    Een Pogacar in hoogvorm kan kort eindigen in een redelijk vlakke TT t.o.v. Evenepoel, een discipline waarin Van Aert tegenwoordig meer een leuke meerijder is.
    12-04-2026 19:44
    @KnightBiker

    Inderdaad, als je de pech van Pogacar en van der Poel wegneemt en die bij Van Aert niet, dan gaat het waarschijnlijk tussen die 2.
    12-04-2026 20:30
    @knight. Waar geklommen moet worden is geen betere dan Tadej. Ik geloof dat een wedstrijd als deze een paar kilo keer enorm veel uitmaakt.
    Tadej heeft het zichzelf lastig gemaakt door niet gelijk een wiel te pakken van de motor. Maar wel wat later op een shimano fiets te rijden en daarna weer naar eigen fiets over te gaan.

    Ook wout heeft lek gereden. Ik vindt het niet een goede redenatie van je. Maar dar is een mening van mij.
    12-04-2026 21:21
    @rudolph - ieder zijn mening, en dat is prima!
    dat MVDP en EVT WVA beter 2 minuten waardes hebben, waar Pogacar betere 6 minuten waardes heeft, dat denk ik wel, maar ik denk niet dat dat met klimmen te maken heeft, wel met iemand kunnen lossen op het vlakke. maar eenmaal los, denk ik niet dat MVDP of WVA Pogacar terug halen.
12-04-2026 16:41
Wat een parel van een koers was dit!
12-04-2026 16:42
Meer dan gegund..
En grote klasse dat hij Michael Goolaerts nog memoreert..
    12-04-2026 16:49
    vinger naar de hemel: het zat in het hoofd en in het hart.
    12-04-2026 16:56
    Mooi flashinterview ook. Hij had dit al acht jaar in zijn hoofd
    12-04-2026 16:59
    Idd prachtig dat hij daaraan denkt!!!!
12-04-2026 16:43
"Je suis Wout van Aert".
Eindelijk, zo verdiend.
Wereldkoers.
12-04-2026 16:44
Prachtig dit. Voelt ook een beetje alsof mijn wieler-kijk-carriere nu geslaagd is. Deze ontbrak toch wel een beetje op mijn palmares als bankzitter.
12-04-2026 16:44
Fantastisch. Kippenvel. Belg, Nederlander, Sloveen, Andere... Is er nu iemand die dit Wout niet gunt? Koers was weer een rollercoaster, nóg meer dan anders. Met plezier een jaar van men leven aan gegeven.
12-04-2026 16:46
Klasse van Wout, wordt maar weer eens benadrukt dat dit toch wel een hele moeilijke koers voor pogi is om ooit te winnen. Mvdp wel weer ijzersterk
    12-04-2026 17:07
    Ja, moeilijk, niet onmogelijk. Als Pogi en MVDP geen pech hadden was het gewoon tussen deze 2 gegaan, maar dat hoort bij Parijs Roubaix > WVA heeft ondanks de pech van die 2 dan toch meer dan verdiend gewonnen.
12-04-2026 16:46
Wat een heerlijke koers en een verdiende en prachtige winnaar. Kippenvel.
12-04-2026 16:46
Als Van der Poel niet zo veel pech had was Pogacar 3e geworden. Ongelofelijk dat Pogacar zo makkelijk kan terug komen. Als Pogacar terug wil komen laten ze de auto's er tussen, maar als Van der Poel terug komt gaan de auto's er tussen uit... Voorste motor met camera rijdt ook veelte dicht op Pogacar. Geweldig dat Van Aert heeft gewonnen, samen met Van der Poel de sterkste in koers maar het is Van Aert zo erg gegund.

Reacties zijn gesloten.