Greg Van Avermaet: “Kuurne is zwaarder geworden dan de Omloop, is dat wat we willen?”
Vorig jaar kregen we een halve massasprint in de Omloop Het Nieuwsblad, en ook dit jaar zijn de snelle mannen bij de grote favorieten ondanks de deelname van Mathieu van der Poel. Bij de nieuwe podcast van HLN merken boezemvrienden Greg Van Avermaet en Oliver Naesen op dat het parcours niet lastig genoeg meer is in vergelijking met het verleden.
Naesen, die de Omloop rijdt namens Decathlon CMA CGM, wijst naar de parcourswijziging waarbij de Elverenberg in de voorfinale werd vervangen door het Vossenhol en Parikeberg. “Dat was net de helling waar je de rest de keel kon afsnijden, omdat die volgde na de Berendries, een inspanning van twee minuten. Nu heb je veel meer rustmomenten. Ik sluit niet uit dat we met een grote groep naar Ninove rijden.”
Naesen benadrukt dat hij vindt dat de parcoursbouwers geen fout maken, omdat die wijziging er kwam door wegenwerken. Volgens Van Avermaet zit er een structureel probleem. “Ik zou het liefst zien dat een kleine groep naar de streep rijdt en we een tactische strijd krijgen tussen de grote namen zoals in mijnen tijd, maar het parcours is niet meer ideaal om echt verschil te maken. Het parcours zou veranderd moeten worden.”
“De streep mag zeker in Ninove blijven, daar liggen genoeg obstakels in de buurt”, zegt de ex-winnaar. “Maar voordien moeten de hellingen dichter bij elkaar liggen. Met dit parcours zit de Omloop te lang op slot. Daar mag gerust op gewerkt worden bij Flanders Classics.”
De Omloop moet niet even zwaar zijn als de Ronde van Vlaanderen, maar moet wel een koers zijn waarin je het verschil kan maken, vindt Van Avermaet. “Kuurne is zwaarder geworden dan de Omloop. Is dat waar we naartoe willen? Je ziet ook dat er steeds meer sprinters afzakken naar de Omloop. Dat maakt het voor de vrijbuiters moeilijk om weg te rijden, want vanuit de volgwagen zetten veel ploegen alles op de sprint.”
Reacties zijn gesloten.