Greg Van Avermaet: “Het was aan Quick-Step om het gat dicht te rijden”
Greg Van Avermaet heeft geen vervolg kunnen geven aan zijn zege in Parijs-Roubaix van vorig jaar. Na een koers waarin hij het meerdere keren probeerde, wist hij uiteindelijk als vierde te eindigen. “Het was een heel lastige editie die vroeg geopend werd”, was zijn eerste reactie tegenover Het Nieuwsblad.
Vlak voor de beslissende aanval van Sagan probeerde Van Avermaet ook al weg te komen, zij het zonder succes. “Ik heb het een paar keer geprobeerd maar weet niet of dat op de juiste momenten was. Daarna kreeg Peter een vrijgeleide.” De kopman van BMC was complimenteus over de wereldkampioen. “Toch sterk dat die voorop blijft, want hij ging van ver.”
Over het koersgedrag in de achtervolgende groep na de aanval van Sagan was de Belg minder te spreken. “Ik was toen net twee keer aangegaan. Ik dacht toen dat het aan Quick-Step was om het gat dicht te rijden. Die waren toen nog met vier.” Toen duidelijk werd dat de vogel was gevlogen ging de olympisch kampioen vol voor de derde plaats. “Ik was bij de sterkste bij de achtervolgers en had graag podium gereden, maar meer zat er niet in.”
De volgende wedstrijd waar Van Avermaet aan de start zal verschijnen is de Amstel Gold Race (15 april). “Een weekje recupereren eerst, want deze koers zal nog een paar dagen in de kleren zitten”, aldus Greg over zijn deelname van volgend weekend.
"Het was aan Quick-Step om te doen wat ik niet kan doen zodat ik kan profiteren op het juiste moment. "
Hoezo zou Greg in zijn eentje het gat moeten dichtrijden, zijn energie verspillen om dan vervolgens de volgende te zien demarreren?
Dat heeft niets te maken met dat als hij sterk genoeg is, hij dat zou moeten kunnen. Hij kan dat vast wel dichtrijden in zijn eentje, maar dat zou de domste keuze zijn!
Er zou een samenwerking moeten zijn , maar dat gebeurd toch nooit, omdat iedereen zelf de meeste energie wil sparen, dus zal je altijd renners houden die bluffen.
Gilbert was gewoon op.. die werd er niet voor niks afgereden.
Ik weet niet of het later is toegevoegd, maar er staat "bij de sterkste". Volgens mij klopt dit ook wel redelijk: Terpstra stak erboven uit, daarna Greg en Stuyven, daarna Vanmarcke.
Het probleem is dat QS een beetje aan hun eigen succes ten onder zijn gegaan. Stybar en Gilbert hebben de laatste tijd ook gevoeld hoe sterk Terpstra was en wisten dus dat ze voor Terpstra weg moesten zijn en hebben het dus op wanhoopspogingen (+ beide zijn duidelijk niet top) gegooid van te ver. En daarna geen trap gedaan voor Terpstra, wat hun goed recht is natuurlijk als medekopmannen maar ik ben iig blij dat we nu even niets hoeven te horen over die geweldige teamspirit by QS :)