‘Giro trekt in 2012 naar ‘Zoncolan van het Zuiden”
De Ronde van Italië 2011 is nog een paar weken van ons verwijderd, maar de organisatoren denken al volop aan de editie van volgend jaar. In 2012 zal de Giro volgens InfoOggi mogelijk de Rifugio Calvanico aandoen, een loodzware berg in de Zuid-Italiaanse provincie Salerno.
De top van de Rifugio Calvanico ligt met zijn 1320 meter niet eens zo hoog en de klim is ook amper acht kilometer lang, maar wel heel erg steil. De laatste vijf kilometer loopt de weg voortdurend aan ten minste 15% omhoog, met zelfs een piek tot 23%.
Volgende maand zal organisator RCS samenzitten om een definitieve beslissing te nemen over al dan niet aandoen van de Rifugio Calvanico, door zijn uitzonderlijke percentages ook wel ‘de Zoncolan van het Zuiden’ genoemd. De Giro start volgend jaar trouwens in Denemarken, eveneens een opmerkelijke keuze.